Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gonosz mostoha lennék amiért...

Gonosz mostoha lennék amiért zavar a párom lányának a viselkedése?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 17 éves lánya aki mondjuk meg őszintén, egész nap döglik otthon. Suliba nem nagyon kellett járnia a vírus miatt,az edzést is abbahagyta,barátnőivel is nagyon ritkán találkozik. Én 16-17 éves koromban az egész nyarat a balatonon töltöttem a barátnőimmel együtt. Volt egy srác akibe mindannyian szerelmesek voltunk és az apjának volt lent a parton több vállalkozása ahol dolgoztunk pultosként meg vízimentőként stb. Mi éltünk akkoriban. Állandóan mentünk, végig dolgoztuk a napot és utána még reggelig buliztunk aztán megint mentünk munkába. A tini éveink arról szóltak hogy mindig szerelmesek voltunk mindig mentünk valahova. Jó kapcsolatom van ezzel a kislánnyal de egyszerűen annyira antiszociális,annyira semmi magánélete nincs hogy rossz nézni is. Barátja még nem volt,amikor elmentünk közösen kirándulni vagy nyaralni és láttam hogy fiúk próbálnának vele flörtölni,szemezni akkor is teljes közömbösséget láttam a lányon,mintha egyáltalán nem érdekelnék a fiúk,meg úgy összességében semmi más. Itthon elvan a kis sorozataival meg nagy ritkán elmennek a barátnőjével fagyizni,de a már a barátnőjének is párkapcsolata van és ők is ketten a fiúval mennek nyaralni. Nagyon gonosz lennék ha mondanám neki hogy mozduljon ki és használja ki ezeket az éveket vagy inkább ne rontsam el a kettőnk között kialakult kapcsolatot? Ti mit tennétek a helyemben?
2021. júl. 31. 20:39
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
91%

"Jajj ne, a lányom nem bulizik és nem dug fűvel fával!"


Nem kell mindenkinek buliznia meg pasiznia, azon túl is van élet.

2021. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
87%
Zavar mi, hogy a te vonatod már elment..😂
2021. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
71%

Látszik hogy kamu..

semmi kulcsszó, tipikus szereotíp mostohaanya aki panaszkodik az alighanem hibás párja lányára..olyanná akarja formálni mint ő volt annó holott ez látszik hogy a lánynak nem szimpatikus..zavarja hogy nem dugja orrba szájba magát és randizik vagy bulizik mikor ez pont hogy zavarná a legtöbb szülőt, antiszocinak állítja a lányt mikor nem az ezzel is feszültséget okoz..eleve a kérdés tipikus mikor egyértelműt kérdez de bezzeg meg kell kérdeznie, másrészt szokásosan nem reagál semmire a kérdező mint az átalános kamukérdéseknél szokott lenni...

2021. júl. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
14%
Ha szerintetek normális, hogy egy 17 éves lány egész nyáron a kanapén doglik, akkor veletek van a baj.
2021. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
92%
34.nyilván nem szűrted le a lényeget...veled van baj hogy csak ezt bírtad kihámozni az egészből...-_-
2021. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
87%

Talan azt kellene megerteni, igy felnott no letedre, hogy nem egyformak az emberek.. A masik ember az nem te vagy, tudtad???


Teljesen irrelevans, hogy te mit csinaltal, mivel o mas mint te...vannak extrovertalt es introvertalt emberek, es ezeken belul is vegtelen szeles a skala...

2021. júl. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
92%
34.: Miért lenne baj? A baj azzal van, aki szerint ilyenkor ész nélkül pasizni kellene.
2021. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg ebbe nem szabad beleszólni. Én teljesen normális vagyok,sőt, most,hogy egyetem lesz,szeretnék nyitni,de csak mert meguntam az introvertált létem,alapból kettő között vagyok,de ez így 1 éve zajlik,mert 1 évből kb 6 hónapon át csak néha elmentem nyelvsuliba,ha társaságot akartam és annyi,mert nem volt kedvem barátokkal sem találkozni,főleg,hogy nekik meg ott volt a suli. Nem kell szólni neki,tök normális,és majd magától eldönti,hogy akar-e nyitni vagy sem,pláne ne a régi idők legyenek felhozva,mert biztos szép volt,jó volt,de elmúlt,és így elmenne egy olyan útra az egész kapcsolat,hogy majd azt mondja,úgysem érted meg és emiatt inkább majd el sem mondja amikor barátja/barátnője lesz,vagy problémája,az meg nagyobb baj lesz. Nem tudom miért gondolják,hogy az introvertáltság egy baj,amikor sokkal többet agyal az ember,önismeret is fejlettebb lesz szerintem,többet is tájékozódik különböző témákban és a problémamegoldás is szerintem fejlődhet ezáltal,mert gondolkodik,nem fut egyből valakihez.

Azt pláne nem értem,hogy most már miért olyan alap az,hogy egy lány a fiúkhoz vonzódik. Itt most tökre olyan ez,mintha ez lenne a jó,pedig a lehetőséget mindig fent kell szerintem tartani,hogy igenis,vagy a fiúkhoz vagy a lányokhoz vonzódik,de nem az,hogy alapból heteróként kell kezelni,mert tökre nem biztos,majd eldől. A flörttől meg nem kell hanyatt esni,neki majd érdekes személyiség kell,nem egy betanult netes szöveg,vagy egyéb ,,egynek elmegy,vicces,de jó lesz a könnyű lányoknak" duma,amit elejt még egy kettőnek.


De látszik jót akarsz,rám is hányszor mondták itthon,hogy depressziós vagyok,csak mert nem mentem nagyon sehova,de majd nála is (lehet,ha akarja) eljön a kiélni akarás,és ezt ésszel fogja tenni. A lényeg,hogy így nyugodt legyen,ahogy van most,legalább otthon.

2021. aug. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
91%
Én is ugyan ilyen tini voltam, és szabályosan kínzásként éltem meg, ha barátnőm vagy a családom elrángatott valami kinti programra, közösségbe. Nekem bent volt jó, olvastam, játszottam, pakolásztam, rajzoltam, elvoltam a kis világomban, stb. Nagyon ritkán igényeltem emberi társaságot, de persze olyankor mentem is magamtól. Egyszerűen csak vannak ilyen személyiségű emberek. Ezt fogadd el, hogy ő így érzi jól magát. Ne erőltess rá olyan programokat vagy dolgokat, amikben ő nem érezné jól magát. Ha majd el akar menni valahova, vagy ha akar változtatni az életstílusán, akkor úgyis fog magától. Ugyan ez igaz a pasikra. Nem mindenkinek ez az élet értelme, hogy párt keres. Ha egész életében nem lenne senkije, mert nem akar, akkor sem lenne hozzá senkinek semmi köze.
2021. aug. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:
Nem bántom amiatt hogy ilyen csak szerettem volna tanácsot kérni hogy tudnék-e neki segíteni valamiben. Nem értem ezt a sok rosszindulatú kommentet.
2021. aug. 1. 09:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!