Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként hogy támogatod a...

Felnőttként hogy támogatod a szüleidet?

Figyelt kérdés
27/N vagyok, édesanyàmnak havonta 20.000 Ft-ot küldök az ellàtàsàhoz, mert egy intézményben lakik, a nyugdíja àltal, beteg, alzheimeres és skizofrén. Ezen felül néha feltöltöm a telefonjàt, illetve küldök neki csomagot, adok neki pàr ezer FT zsebpénzt. Édesapám hónapok óta nem tud dolgozni, szintén betegség miatt, munkanélkülin van. Bevàsàrolok neki havi egyszer 20.000 Ft értékben élelmiszert, valamint megveszem neki a gyógyszereit, vitaminokat. Rezsijét tudja fizetni, illetve költőpénze van. A havi nettó jövedelmem 180.000 Ft. Ebből nekem is vannak szàmlàk, rezsi, hitel, stb.
2021. aug. 7. 08:51
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Csak szeretném tudni a véleményeket, hogy màs hogy segít anyagilag ilyen esetekben. Sajnos ennél többet nemigazán tudok adni nekik. Természetesen ha valami nagyobb dologra szükség van, igyekszem azt is kitermelni, de egyedül nehéz. Màsrészt fizetős egyetemre jàrok, sajàt pénzen, megtakarítàst fizetek, stb. :(
2021. aug. 7. 08:56
 2/42 anonim ***** válasza:
87%
29/F. Otthon lakom velük, mert így mindenkinek jobban megéri anyagilag. A szüleim már nyugdíjasak mindketten, együtt a havi bevételük 110 ezer Forint. Általában feladom a csekkek egy részét, valamint hétvégente a nagy bevásárlásokat én fizetem. Ez havonta úgy 100 ezrembe kerül. De ez részben a saját megélhetésem is, én is eszek és ugyanúgy ott élek mint ők. Hogy ebből ténylegesen mennyivel támogatom őket, azt nem tudom, nem számoltam ki soha.
2021. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Amikor külföldön dolgoztam akkor viszonylag sok pénzt küldtem haza. Most azzal segítek, hogy elmegyek füvet nyírni, elintézek olyan ügyeket, amiket nem értenek. Veszek nekik mindenféle dolgokat amiket örömmel használnak de maguknak nem vennének meg. Az ajándékot nem akarják elfogadni ragaszkodnak hozzá, hogy kifizessék ilyenkor félárat mondok nekik. Elvittem őket nyaralni párszor.
2021. aug. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
92%

Szép amit teszel Kérdező, szinte erődön felül támogatod őket.

Én egy lakásomat adom ki, és abból támogatom.

2021. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy. Van saját családunk, hitelünk, azt is ki kell fizetni valakinek.


Persze, ha gondban lennének, segítenék, de van megtakarításuk. A te szüleidnek miért nincs semmije?

2021. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
89%
Én sehogy.
2021. aug. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim válasza:
96%

Havi 13 ezer körül utalok anyukámnak, évente kétszer 40-50 körül. Tesóm is szokott utalni, bár ebben nem vagyok biztos. Szülinapjára és karácsonykor is szoktam plusz pénzt utalni, illetve ha adóvisszaigénylésnél kapok vissza, akkor is. Tudnék többet is, de saját hibájából van rossz helyzetben, mindig belemászik a gödörbe, cigizik és nem tudja beosztani a pénzt. Ha egyszer valami jól megy, tesz róla, hogy ne sokáig. Sokszor az őrületbe kerget.

Apám nem érdekel, megkeserítette a gyerekkorom a függőségeivel, már vagy 5 éve nem beszélek vele. 14x600000Ft a keresetem, de ez Ausztriában, 30F

Gondolom nem sok marad a 180-ból neked, dicséretre méltó, hogy így támogatod a szüleid.

2021. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
97%

Befizetem a rezsijüket és élelmiszerből bevásárolok nekik.

Többre nincsen keretem.

2021. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
96%
Én se támogatom őket, de csak azért, mert egyáltalán nem szorulnak rá.
2021. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
96%
Havi 180-ból én ezt ordas kamunak gondolom. Hitel, fizetős egyetem súlyos tizenezrek már önmagukban havonta+2*20000 meg apád gyógyszerei (gondolom úgyszint tizenezres tétel), emellett a te életed sehol (számlák, közlekedés, ruházkodás, élelmiszerek) és még azt mondod, hogy emellett meg is takarítasz. Hogyne....
2021. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!