Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként hogy támogatod a...

Felnőttként hogy támogatod a szüleidet?

Figyelt kérdés
27/N vagyok, édesanyàmnak havonta 20.000 Ft-ot küldök az ellàtàsàhoz, mert egy intézményben lakik, a nyugdíja àltal, beteg, alzheimeres és skizofrén. Ezen felül néha feltöltöm a telefonjàt, illetve küldök neki csomagot, adok neki pàr ezer FT zsebpénzt. Édesapám hónapok óta nem tud dolgozni, szintén betegség miatt, munkanélkülin van. Bevàsàrolok neki havi egyszer 20.000 Ft értékben élelmiszert, valamint megveszem neki a gyógyszereit, vitaminokat. Rezsijét tudja fizetni, illetve költőpénze van. A havi nettó jövedelmem 180.000 Ft. Ebből nekem is vannak szàmlàk, rezsi, hitel, stb.
2021. aug. 7. 08:51
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kamu.
2021. aug. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
95%
egy intézményben (sanszosan elfekvőben) lévő alzheimeres és skizofrén embernek mire adsz "zsebpénzt" ? Már csak az alzheimerből kiindulva sem fogja az intézmény kiengedni vásárolgatni vagy akármi mást csinálni. Sztem is egy ordas nagy kamu
2021. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
79%
180 ezerből taníts már engem mester, hogy tudod így támogatni a szüleidet, mert nekem sehogy sem jön ki a matek. Az ellátást az intézmény a beteg nyugdíjából levonja. Marad amennyi, abból kell "gazdálkodnia" a betegnek. Bár ilyen betegen kizártnak tartom hogy tud költekezni, gondnokot szoktak kirendelni. A munkanélküli segély sem jár örökké, talán 3 hónapig? Nem akarok hülyeséget írni. Meg mire a magad rezsijét is kifizeted....
2021. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
#13: annyival javítanálak ki, hogy az államiintézményekben valóban így működik. Viszont ilyen helyen az idősek úgy 5%-a van, a többiek magánban vannak. Ott a legtöbb esetben nem elég a nyugdíj. Nekem a nagymamám van egy sima öregek otthonában. 130 ezer a nyugdíja, 165 ezer a havi összeg amit utána kell fizetni + még a gyógyszert is nekünk kell venni. De ez még mindig jobb, mint sok esetben. Ugyanitt a barátnőjének 190 ezer a nyugdíja és 220 ezret fizetnek, ugyan azért az ellátásért, amit a mamám is kap. Szóval pofára van a díjszabás meghatározva, illetve attól függ, hogy kinek mennyi a nyugdíja. Költőpénzről ilyen helyen álmodni sem lehet. De általában nem is szoktak, ki sem engedik őket a kapun. Szóval én sem értem, hogy a kérdező milye költőpénzt fizet. Esetleg arra tudok gondolni, hogy van valami büfé, és ott tud vásárolni. A mamáméknál is vannak fizetős dolgok, például kábeltévé, kávé, sütemények, amit csak azok kapnak, akik fizetnek érte pluszba az alap áron felül.
2021. aug. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
90%

Csak édesanyám él, 72 éves, anyagilag konkrétamn semmit sem segítek neki, mert egyrészt nem szorul rá, másrészt nem engedi. Ha egy kiló kenyeret viszek fel, mert útba esett a pékség és nem fogadom el a pénzt érte is beletömködi valahova amíg ott vagyok, ergo kapufa lenne.

Egyedül nevelt minket, két mukahelye volt és tanult is mellette, tudott előrelépni, kvázi "rendes" nyugdíja van, 200 fölött.

Minden másban persze segítek, bár sosem kéri, de bevásárolni, ide-oda elviszem, már ha tudok róla, hogy menne, mert megoldja egyedül "stikában", ha nem vagyok résen.

Beteg lenne, rászorulna, bámri egyéb, segíteném természetesen, minden eszközzel, ami rendelkezésemre áll.

2021. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Munkahelyi szàllón lakom, ami havonta 9000ft, nem kell rezsit fizetnem. Az ennivalóm kell kifizetni, telefonszàmlàt, a megtakarítàs havi 20.000ft, a hitel 30.000 ft. Nem kamu. Mellékàllàsban néha eljàrok takarítani. A sulit részletekben fizetem, lehet részletre is. Nyílvàn ha albérletben laknék, ez nem menne. De így sem tudok új ruhàkat venni pl, vagy valami újra nagyon költeni. :)
2021. aug. 7. 10:30
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag minimálisan sem szorulnak támogatásra, anyukámnak nincs autója, ezért őt elviszem ahova menni akar pl nagyobb bevásárlás, vagy feladom a leveleit postán, elhozom a csomagjait az automatából, ha sos kell valami az ebédhez de nincs otthon gyorsan veszek és viszek mert nincs minden utcasarkon bolt itt ahol lakunk.
2021. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Édesanyàmékhoz jàr mobil abc, ott tud vàsàrolni csokit, vagy zöldséget, gyümölcs, kifli, ilyen aprósàgokat. Ne nagy összegre gondoljatok, ötszàzasok és aprók, amit el tud költeni, ha akar. A nyugdíjàn felül kell fizetni a gyógyszereit, ilyesmit.
2021. aug. 7. 10:31
 19/42 anonim ***** válasza:
94%
Szüleimet nem támogatom anyagilag, dolgoznak, diplomás emberek, nem keresnek rosszul. Anyóséknak adtam kB fél m ftot mikor bukták volna a házukat a nem fizetett hitel miatt (anyósom nem dolgozik mióta ismerem, csak após) Nekünk 2 gyerekünk van a párommal, és van elég fizetni valónk. 30/F
2021. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
A mobil abc vidéken közlekedik, egy nagyobb autó, ami megàll, és ahhoz ki lehet menni. Anyukàméknàl is megàll, és ilyenkor a gondozók segítenek, mint a gyerekeknél.
2021. aug. 7. 10:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!