Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként hogy támogatod a...

Felnőttként hogy támogatod a szüleidet?

Figyelt kérdés
27/N vagyok, édesanyàmnak havonta 20.000 Ft-ot küldök az ellàtàsàhoz, mert egy intézményben lakik, a nyugdíja àltal, beteg, alzheimeres és skizofrén. Ezen felül néha feltöltöm a telefonjàt, illetve küldök neki csomagot, adok neki pàr ezer FT zsebpénzt. Édesapám hónapok óta nem tud dolgozni, szintén betegség miatt, munkanélkülin van. Bevàsàrolok neki havi egyszer 20.000 Ft értékben élelmiszert, valamint megveszem neki a gyógyszereit, vitaminokat. Rezsijét tudja fizetni, illetve költőpénze van. A havi nettó jövedelmem 180.000 Ft. Ebből nekem is vannak szàmlàk, rezsi, hitel, stb.
2021. aug. 7. 08:51
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
18%
28: kipróbáltam, én havi szinten 40-50 ezret költök élelmiszerre, 30-35 ezret meg nem költök tisztítószerre meg egyebekre.
2021. aug. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
22 éves korom óta nem kell eltartaniuk. Ill. a telefonszámlát fizetem. Amikor meglátogatnak, ittalszanak napokig, akkor vendégek. Ha mi megyünk, viszünk ezt - azt, húst, tojást, lekvárt.
2021. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Nem fogom bizonyítani a sajàt igazam, a kérdés nem emiatt került kiíràsra. Van ilyen munkahely, ahol ennyit kell fizetni. Szàmomra ez is rezsi, meg az étel. Nem hazudok! Ha érdekel, privàtban leírom szívesen, hogy ez hogy működik! :) Egyébként az én anyukámnak is 80-90 körül volt és van a nyugdíja. Neki is volt hitele is. Nem éltek együtt a szüleim. Nem is nagyon vàlogattunk az ennivalók között. Vannak olyan régi öregek, vagy olyan szegény emberek, akik pàr szem krumpliból, tésztàból, vagy lisztből oldjàk meg a napi ebédet, és emellett tisztasàg van, rend. Én tisztelem az ilyet, és egyben àtérzem, és sajnàlom is.

Egyebekben pedig köszönöm a vàlaszokat! Jó olvasni, hogy azért aki teheti, valamilyen módon próbàl segíteni, akàr kerti munkàval, akár vàsàrlàssal, vagy egyéb módon.

Nekem egyedül az szomorú, hogy későn születtem, és a szüleim lerobbantak, ők nekem nem tudnak tàmogatàst nyújtani, én meg csak ennyit tudok, amit. Azt hittem, hogy ez majd csak 40éves korom körül fog bekövetkezni, de sajnos nem így lett. Kitartàst kívànok mindenkinek! :)

2021. aug. 7. 13:37
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem hány évesek a szüleid?
2021. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Édesanyàm 62, apu 64. Még alapvetően nem szorulnànak segítségre, ha nem lennének betegek :)
2021. aug. 7. 14:30
 36/42 anonim ***** válasza:
80%

"26: nem érted anyád hogy jön ki havi 85 ezer forintból? Most írtad le, hogy te fizeted a rezsijét."


Kedves 27es! Elég kötekedő hangulatban vagy, úgy látom. Ha nem fizetném anyám rezsijet, akkor se értenem, hogy lehet ennyiből kijonni egy embernek. De!! A rezsijet kb 2 éve fizetem, úgy lopkodtam el tőle fokozatosan a csekkeket, szó szerint, hogy át tudjam íratni a számlát online, és én kapom meg emailben, így anyám nem látja őket... (minden az én nevemen van a lakásban, a lakás is, így sima ügy volt.)


Volt, hogy már nem dolgozott, elmúlt 75, és a nyugdíja akkor még ennél sokkal kevesebb volt... Megelt persze. Sose panaszkodott. Életében sosem panaszkodott semmire.


De! Nem tudott egy elromlott hűtőt, mosógépet, tv-t kicserélni. Ennyiből nem lehet. Sőt, még egy tűzhely javítás is 25 ezer forint volt pár éve...


Így már érted? Nem baj ha nem... Csak megirtam. 😉

2021. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ő 3 helyen dolgozik, én munkanélküli vagyok
2021. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
16%
Azért írtam le mert nem érted hogy lehet ennyi pénzből élni, ha te fizeted a rezsit. Nem vagyok kötekedő de igenis meg lehet élni 85-ből havonta, rezsi fizetés nélkül persze. Sőt ha havi egy 10-est félrerak arra ha elromlik valami még akkor is 70-75 ezerből kell élnie. Szerintem egy átlag életszínvonalon élő ember kb. ennyit költ.
2021. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
61%

“ igenis meg lehet élni 85-ből havonta, rezsi fizetés nélkül persze"


Valószínűleg igen, igénytelenul, olcsó, egészségtelen ételeket fogyasztva, és nem jársz fodrászhoz, fogorvoshoz, és beered a kínai 3 ezer forintos műanyag cipővel.


Aki ilyet állít, az valószínűleg elég igénytelen.

2021. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
0%

"Aki ilyet állít, az valószínűleg elég igénytelen."

Igénytelennek nem mondanám magam de nem is zabálok kaviárt pezsgővel miközben a gyerekem fizeti a rezsimet.

2021. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!