Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondtak már olyat, hogy...

Mondtak már olyat, hogy csomagoljatok össze és költözzetek el otthonról?

Figyelt kérdés
Vagy valami hasonlót

2021. aug. 11. 19:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos nem is egyszer mondták ezt, legfőképpen apám. Érettségi után el is menekültem szépen. 2 hónapot laktam a nagyszülőknél, utána elmentem albérletbe, ahogy lett munkám. Azért nem volt kellemes ezt hallgatni, sokszor apró cseprő dolgok miatt zavargattak..
2021. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
97%
Nem, de már várom.
2021. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
97%

Sok családban elhangzik ez. Többe mint gondolnád. Olyanokba is amelyikről külső szemmel nem is gondolnád hogy ilyen veszekedések vannak.

Én vagyok a ma 21:00-es és valóban nem jó ilyet hallani. Azért hála az Istennek egyre ritkább az ilyen. Én is változok igyekszem elkerülni az ilyen vitákat nem rugózok minden szaron. A szüleim is változnak sokszor Ők is elfogadják amit Én mondok és azt a luxust nem engedhetjük meg magunknak hogy egy ilyen veszekedés után hónapokig évekig haragba legyünk. Ahhoz túl rövid az élet. Tudom hogy közhely. De így van.

A legjobb az lenne ha nem lenne soha veszekedés,de előfordul viszont megsértődni a családtagokat közeli rokonokra az nagy "luxus" lenne.

Az egyik munkatársam mondta hogy össze veszett a fiával és úgy ment el otthonról hogy mondta a fiának "Mire haza jövök nem szeretnélek itt látni". A fia összepakolt elment mire az apja haza ért. Ez kb 13 éve volt. Azóta nem beszéltek egymással. Az anyja (vagyis a munkatársam felesége) az előtt pár hónappal halt meg. Aztán a gyerek elvesztette az apját az apa a fiát egy ilyen veszekedés miatt. Ha ezt a csávó felesége látja hogy a férje és a fia nem beszélnek egymással hát forog a sírjába mert imádta mind a kettőt.

2021. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen volt ilyen
2021. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
97%
Soha, az én szüleim normálisak. Még a nővéremnek se mondták soha, pedig ő otthon lakott kb 27 éves koráig. Nekem sokkal hamarabb jött az inger, hogy önálló életem legyen. Biztos vagyok benne, hogy ha gond lenne, bármikor hazamehetnék.
2021. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan megkaptam.


Egyetem alatt alapból azt kaptam, hogy mennyibe kerülök. Mondta ezt az apám aki rokkantsegélyen élősködő alkoholista volt.


Ha haza mentem folyton csicskáztatni, ugráltatni akart. Ha nem akartam "segíteni" akkor megkaptam, hogy minek jöttem egyáltalán haza...


Na meg nem egyszer mondta, hogy ez az ő háza, nekem itt semmi keresnivalóm, takarodjak a házából.


Úgyhogy így tettem. 18 éves korom óta egyedül élek. Kollégiumban, szobarátsakkal, albérletben lakótársakkal, 30+ évesen jutottam oda, hogy teljes albérlet. Majd most 32 évesen megvettem az első lakásomat.


Apám meghalt 5+ éve, anyám meg csodálkozik, hogy miért nem járok haza.... :)

2021. aug. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. aug. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak itt a gyakorin :D Amúgy pedig soha, se a szüleimtől, se más családtagomtól nem kaptam ilyet.
2021. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mostohaanyám... persze ahhoz sunyi volt, hogy a szemembe mondja, helyette apámnak a hátam mögött, csak olyan hengerőn, hogy "véletlen" meghalljam.


El is jöttem, amilyen hamar tudtam.

2021. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el is zavartak. Albérletbe tudtam menni, de keveset keresek, ingatag az egész, az utcára kerülés árnya lebeg a fejem fölött folyton.
2021. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!