Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről, kényszerí...

Mit gondoltok erről, kényszeríthetnek a szüleim erre felnőttként?

Figyelt kérdés

24 vagyok, most végeztem a 6 éves tanárképzésen. Szülői nyomásra mentem erre a szakra, azt akarták, mindenképpen szerezzek diplomát (eddig még nem volt diplomás ember a családunkban).


Szóval elvégeztem a képzést, szerettem is a tanítási gyakorlatot, de mivel a tanári bértábla alapján nettó 145 ezer lenne a fizetésem, így nem szeretnék ebben dolgozni. Akkor is jobban keresnék, ha takarító lennék a mekiben, vagy árufeltöltő a tescoban...


A szüleim kijelentették, ha nem tanár leszek, kidobnak otthonról. Viszont semmim sincs, amit diákmunkával megkerestem, az elment az egyetem alatt kollégiumra meg étkezésre.


Mit kéne tennem? Szívesen tanítanék, de ennyiért nem akarok.



2021. aug. 20. 21:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
11%
menj el a tescoba, szüleidnek meg mondd, hogy tanár vagy. Nem fognak bemenni a munkahelyedre és kérdezősködni.
2021. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%

Ha egyébként tetszett a tanítási gyakorlat és szívesen tanítanál, akkor az is megoldás, hogy tényleg tanárnak mégy és pluszban adsz magánórákat. Ha olyan tárgyat tanítasz, ha legalább az egyik olyan, amiből van erre igény, akkor ezzel elég jól ki tudod egészíteni a fizetésed. Ha meg mindkettő tárgyad olyan, hogy népszerű, akkor meg pláne. Például idegen nyelvek, matek, kémia, biológia, fizika.

Ha csak délelőtt kellene tanítanod a suliban, akkor egy-két nap délután taníthatsz magánban. Egy délutánra vállalsz több órát és az már valami. Vagy minden délutánra két embert vagy egy embert. Az rád van bízva, hogy 45 vagy 60 vagy 90 perces órát vállalsz.

Neten megnéztem, mennyit kérnek magántanárok. Sokan például német óráért 60 percért 3500 vagy 4000 forintot kérnek legalább, de van, aki 6000 Ft-ot. Ha mondjuk 3500Ft-ot kérsz egy 60 perces óráért és mondjuk minden délutánra egy diákot vállalsz 60 percre, akkor az 5x3500 a héten, az ha jól számoltam, akkor 70.000 Ft havonta (mivel ugye minden héten ugyanannyi diákot vállalnál). És akkor én még egy kisebb összeggel számoltam, viszonylag kevés diákkal, mert elvileg többet is kérhetnél vagy több diákot is vállalhatnál. Nem mondom, hogy 215000 Ft olyan sok lenne, de azért plusz 70ezer forint havonta az elég sokat számít. Igaz, attól is függ, mire kell költeni.

És én úgy tudom, hogy tanárként is van lehetőséged előrelépni, különböző fokozatok vannak. Visszatérve a magánórákra, ez a havi plusz 70ezer ugyebár heti 5 magánórával jött ki, de ha 10-et vállalnál, szóval minden nap 2-t délután, akkor ez duplázódik, akkor 140000 Ft havonta pluszban a 145000 mellé, tehát 285000 Ft lenne összesen a fizetés és magánórák ára havonta. Azért az már elég jó!

Ha szereted a tanítást, akkor ez is megfontolandó.

2021. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
39%
Most akkor mi a retkes f@s* értelme volt kidobni az életedből 6 évet? Erre nem gondoltál? Anyuci meg apuci kívánsága miatt nem fogod visszakapni az életedből azt a 6 évet.
2021. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
97%
Nem mindegy milyen szakon végzett, mert hiába akarnék én történelemből korrepetálni, ha nincs rá igény. A nyelvszaknak van értelme, de ott óriási a konkurencia. Eleinte alig lesznek diákjai.
2021. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
94%

Vannak munkahelyek, ahol afnak szállást. Sok közülük jól is fizet, mert gyártósor, tehát éjszakázás is van jó pótlékokkal.


Első körben tehát azt javaslom hogy menj el egy ilyenre, szedd össze a pénzt, ami elég bármiylen vésztartalékhoz, aztán irány külföld!


Szülők felé pedig vissza se nézz!


Esetleg még annyit tudok mondani, hogy ha nem külföld, akkor valami laza irodai munka, akár közszféra (nettó 200-at megadják diplomás munkába), és akkor amellett végezhetnél valamilyen levelező képzést, esetleg OKJ-t. Csak tudd, hogy mit szeretnél csinálni. Felőlem akár burkoló is lehetsz, és az nem keres rosszul. Főleg külföldön...

2021. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
97%

Szerintetek egy kezdő tanárnak van annyi ideje, hogy délután még magántanítványokat fogadjon? :D Aludni nem fog az első pár évben! Ez nem úgy megy, hogy kettőkor végzek a suliban, utána enyém a délután. Készülés másnapra (na ez lesz gördülékenyebb sokkal az évek alatt, de nem múlik el teljesen), dolgozatok, beadandók javítása, adminisztráció. A hétvége arra lesz jó, hogy egy kicsit be tudja hozni a lemaradásait.

10 éve dolgozom tanárként, de heti 3 magánóránál többet én se tudok jó szívvel bevállalni, mert azokra is készülni kell + egy átdolgozott nap után is nagyon ott kell lenni fejben (matekot és fizikát tanítok).

Tanár ember az lehet, akinek van egy jól kereső párja, aki elnézi neki ezt a költséges hobbit. Jelenleg itt tartunk.

2021. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%
160 nettó a pedgyak bére.
2021. aug. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
92%

17?

Hol?

Pedagógus bértábla van még mindig, az meg 210 bruttóval indít. Ami 145 nettó.

2021. aug. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
62%

Én 140-et kerestem gyárban szalag mellett és irodában is kosztümös munkával, csak nulla fizetés emelési lehetőséggel. Tanárként legalább 3 év múlva már 160-at kereshettem volna.

Nem mindenki Pesten él ám, vagy Győrben, ahol a semmi munkáért is a zsebedbe rakják a 200 nettót.

2021. aug. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad,hogy milyen feltételekkel lakhatnál otthon.


Pl,adnod kell a rezsibe,étkezésbe,ilyesmi?


Mert,ha nem,akkor nem jársz jobban,ha elmész Pestre albérletbe,mert akkor hiába fizetnek többet,a többlet elmegy a lakbérre.


Inkább az a kérdés,hogy a szüleid másban is ilyen szigorúak-e,mennyire lehet velük együtt élni.


Elmehetsz 1 évet valahová tanárnak,addig kipróbálod milyen,mennyire tetszik,félre teszel.


A húgom hasonlóan gondolkodik,csak ő óvónőnek tanult.

Neki nettó 160-at akarnak adni.

Azt mondta,hogy megpróbálja milyen,ha már ennek tanult,és ha talál valami jobbat,akkor ott hagyja.

2021. aug. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!