Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről, kényszerí...

Mit gondoltok erről, kényszeríthetnek a szüleim erre felnőttként?

Figyelt kérdés

24 vagyok, most végeztem a 6 éves tanárképzésen. Szülői nyomásra mentem erre a szakra, azt akarták, mindenképpen szerezzek diplomát (eddig még nem volt diplomás ember a családunkban).


Szóval elvégeztem a képzést, szerettem is a tanítási gyakorlatot, de mivel a tanári bértábla alapján nettó 145 ezer lenne a fizetésem, így nem szeretnék ebben dolgozni. Akkor is jobban keresnék, ha takarító lennék a mekiben, vagy árufeltöltő a tescoban...


A szüleim kijelentették, ha nem tanár leszek, kidobnak otthonról. Viszont semmim sincs, amit diákmunkával megkerestem, az elment az egyetem alatt kollégiumra meg étkezésre.


Mit kéne tennem? Szívesen tanítanék, de ennyiért nem akarok.



2021. aug. 20. 21:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
96%
Felnött vagy, kezdj sajat életet.
2021. aug. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
98%
18, 219+21900 a bruttó.
2021. aug. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
25%
Kidobnak?? Mostanában sok olyan tanári állás van, ahol lakhatást is biztosítanak. Én elmennék, mert ahogy a szüleid viselkednek, az hosszútávon sem lesz jó.
2021. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

"Mostanában sok olyan tanári állás van, ahol lakhatást is biztosítanak."


Kerestem, de csak olyan falvakban találtam szállással, ahova félnek bemenni az emberek. Szerintem 45 kilós, gyenge (+szőke) lányként nem lennék a legnagyobb biztonságban.

2021. aug. 21. 09:31
 25/27 anonim ***** válasza:
82%
árufeltöltő voltam igaz nem tescoban de konkrétan ugyanennyit kerestem, szóval vigyázz ezzel.
2021. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
98%

Kidobnak?

Legalább örülnének hogy lenne munkád még ha kevés pénzéért is...

Jobb lenne ha hajléktalan lennél szerintük?

ÚGy se fogsz velük maradni életed végéig nem? MIt vannak úgy oda hogy tanár vagy sem?

2021. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid, mint vidéki, tanulatlan emberek (bocsánat), felnéznek a tanárokra még.


Annyit tudsz tenni, hogy azt mondod, tanár vagy, aztán Pesten egy multinál dolgozol sokkal többért. A munkahelyedre csak nem jönnek be.

2023. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!