Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőktől különélők, ha...

Szülőktől különélők, ha hazalátogattok, mennyire testálják rátok a feladatokat?

Figyelt kérdés

A barátommal a szüleinktől távolabbi városban élünk, mi Budapesten, ők vidéken.

Havonta 2 hétvégét vagyunk itthon, a maradék kettőnél pedig az ő szüleihez megyünk az egyiken, a másikon az enyémekhez.


Az a gondom, hogy amikor hozzájuk megyünk, kb éppen hogy nem kapjuk ágyba a reggelit. Mindig kedveskednek a szülei valamivel, pénteken estére érünk oda, az anyukája vacsorával vár, utána még beszélgetünk kb éjfélig, meg úgy az egész hétvége jó hangulatban telik.

Ezzel szemben amikor az én szüleimhez megyünk haza hozzánk, minden a mi feladatunk. Múlt hétvégén voltunk otthon, én lakom messzebb, ezért ilyenkor a párom hamarabb is jár be dolgozni péntekenként, hogy emberi időben érjünk azért haza hozzánk (9-re jár, ilyenkor 7-re megy).

Odaértünk hozzánk este 6-kor és apám elkezdte mondani, hogy holnap nálunk grillparty lesz és már 11-kor jönnek a vendégek, menjen a barátom segíteni neki füvet vágni, meg kigazolni, mert alig volt augusztusban foglalkozva a kerttel. Ő meg nem olyan, hogy azt mondja, hogy bocsi, reggel 6 óta ébren vagyok, dolgoztam, aztán vezettem 220 km-t és fáradt vagyok... Én mondtam, hogy hagyja már szerencsétlent, 10 perce szálltunk ki a kocsiból. Erre hogy hát ha otthon lenne kertünk, akkor ott se nyírná a füvet?! Másnap délelőttre nekünk programunk lett volna, reggel 9-kor beközlik anyával, hogy elmennek a Praktikerbe és kezdjük el mi sütni a húst, meg vágjuk fel a zöldségeket. Mondtam, hogy nekünk is dolgunk van, erre hogy én miért szájalok ennyit vissza, nem igaz, hogy egyszer nem tudnék csendben maradni és csinálni a dolgom... Meg nem értem, hogyha ők vendégeket hívnak ebédre, miért mennek el előtte egész délelőttre fürdőszobabútort nézni.

De minden ott töltött hétvégén van valami "balhé". Nyáron pl. a 40 fokban a dédihez akarták lezavarni a barátomat, hogy meszelje ki nála a kamrát és a konyhát. Előtte meg ugye pakoljon ki, húzza el a bútorokat, utána meg vissza. És úgy, hogy ő amúgy jogász, szerintem életében nem is fogott még soha ecsetet... Erre apám fel volt háborodva, hogy mi az, hogy nem tud meszelni. Miért tudna?! Meg miután végigdolgozta a hetet, ne azzal teljen már a hétvégéje, hogy pakol, meg meszel a 70 millió fokban...


2021. szept. 7. 16:52
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

" De az, hogy korán kelt és 220 kilómétert vezetett... olyan semmilyen. Van aki 4-kor kel. Van aki napi szinten vezet ennyit. "


Tehát amiért van, akinek rosszabb, azért mi fogjuk be és mosolyogjunk mindenért?:D Ez milyen felfogás?

2021. szept. 7. 17:55
 22/46 anonim ***** válasza:
79%

Én mondjuk alapból nem értem, hogy miért alszik otthon az ember miután összeköltözött a párjával.

Értem én, hogy messze laknak, de pont emiatt nem kellene ebből rendszert csinálni, tehát a havonta 2 hétvégét csökkenteni kellene 2 vagy 3 havonta 1 hétvégére, aztán max tényleg egy ebédre átugrani, ha már mindenképp mehetnéketek van.

Én amióta elköltöztem otthonról talán 2x aludtam otthon a szülőknél ilyen esküvősdi akármi mi miatt az egyszerűség kedvéért, párom nem jött velem, az ő szüleinél sem aludtunk soha.


Nekünk közel laknak, de nem kell náluk semmi ilyesmit csinálni, amikor anyám kifestetett a párommal azt ki is fizette neki. Nővérem párja kertész, ő nyírja a füvet de ő sem ingyen, ugyan úgy kifizetik neki.

2021. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
97%
Nem érdemes mindig látogatni őket, és a szüleid nem normálisak. Én a barátodat sajnálom, és örülők hogy kiállsz mellette.
2021. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
97%

Meg is orulnek, ha havi 2 hetveget is nem a sajat otthonomban kellene toltenem. En max 2 havonta mennek, es fozesen kivul semmi nagy munkat nem vennek magamra. Itt most nem arrol van szo, hogy ne segitenek, de nem utazas napjan, mert mi pihenni akarunk. Ha ok annyira nem birnak a picsajukon ülni, menjenek es nyirjak le ok a fuvet. Nem az en hazam, a sajatomat rendben tartom en, nem varom el senki mastol sem.

Volt hogy segitettunk autot butykolni, de ez pl egy ora volt delutan. Nem haltunk bele. De az ilyen fel napos meg egesz napos munkaktol hetvegen engem a hideg raz.

Ha a szuleim, ha nem. Ha anyosek, ha nem.

2021. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem szeretem, ha kinyalják a seggem (extra főzés, mindent helyembe hozás, körülugrálás), mert idegesít. De az ugráltatáson is kiakadok.


Mi mindkettőnk szüleihez nagyon közel lakunk, nekem még nagyszülőm is van. A saját családom szokott időnként kérni tőlem olyan segítséget, amire tényleg rászorulnak, főleg a 90 éves, alig látó, nehezen mozgó nagymamám (gyógyszertár, csekkbefizetés, néhány kilós dolgok pakolászása stb.). Segítek, tiszta sor. Néha a férjemet is megkérik, hogy segítsen valami nehezebb dologban, pl az egyedül lévő anyámtól kihozni a rossz mosógépet. De ez is olyasmi, amire ő egymaga tényleg képtelen lenne, meg nyilván nem valami gyakori eset. Évente pár alkalommal van valami néhány perces vagy pár órás meló. Ő kifesteni például egyedül szokott.


A férjem szülei csicskáztatósabbak, a füvet sem nyírják le maguknak soha. Szerintem ez már pofátlanság. Nem nagyon szólok bele, mert az ő szülei és az ő dolga, de eléggé tele tud lenni a tököm, mikor minden hétvége felét ott tölti, hogy olyan munkákat végezzen el, ami nekik is simán menne, sőt a szabadságait is sokszor erre veszi ki. Volt, hogy egy évben nem tudtunk egy szabad hetet együtt tölteni. 5 közös nap jutott nekünk, pedig ő kétszer két hetet volt egybefüggő szabadságon. De a szülei úgy gondolták, az azért van, hogy akkor pont ráérjen náluk csinálni minden szart.


Visszafelé tizedennyi segítséget sem kapunk. Igaz, nem is kérünk, mert mi önállóak vagyunk. De ha megkérnénk őket, hogy segítsenek nálunk a következő festésnél, nagyot néznének, és nem győznék kihúzni magukat alóla, ahogy a saját festésüknél (amit a fiukkal csináltatnak) sem nagyon akaródzik nekik megfogni még az ecsetet sem, pedig ráérnek.

Azt még értem, ha a bútortologatásban segítséget kérnek, de nem tudnák legalább a hengert ők IS gurigatni a falon, hogy jobban haladjon a dolog, és a férjemnek ne három napot kelljen ott cseszni, hanem csak egyet? Meg hát mégiscsak az ő házuk. (Ja, ez a legjobb, hogy mikor kezdik érezni, hogy túllőnek a célon, akkor azt mondják a fiuknak, hogy "végülis a magadét csinálod" - merthogy egyszer majd megörökli. Hát de baszki, azért most még inkább az övék, nem? Ne tegyenek már úgy, mintha már most sem lenne hozzá semmi közük, hát ők élnek ott!)

Sokszor azt kívánom, bár messzebb laknánk.


Szóval meg tudlak érteni, szerintem igazad van, hogy ezt túlzásnak tartod.

2021. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
96%

"egyszer nem tudnék csendben maradni és csinálni a dolgom..."


Az első ilyen mondat után közölném, hogy viszontlátásra és biztos, hogy minimálisra csökkenteném az otthonlétet.

2021. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
Nálunk azért sem nagyon működne ez, hogy "segítünk, de cserében ők is, ha nálunk vannak", mert amióta a barátommal együtt élek, egyetlen egyszer voltak itt. Akkor is azért, mert hajnalban indult a repülőjük és hogy ne éjfélkor induljanak útnak otthonról... Amúgy sosem jönnek, mert hogy nem tudnak itt tájékozódni, nem bírják a pesti forgalmat, messze van, kényelmetlen az autójuk hosszútávon stb.
2021. szept. 7. 18:34
 28/46 anonim ***** válasza:
92%

"De az, hogy korán kelt és 220 kilómétert vezetett... olyan semmilyen. Van aki 4-kor kel."


Van aki meg már 3-kor kel, sőt van aki meg le sem fekszik mert éjszakázik, Afrikban meg éheznek.

2021. szept. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem jár az ilyen dolgoztatott gyerek sűrűn haza, a szülők elterjesztik a faluban, hogy rossz gyermekeik, és még a sörükbe is beleköp a kocsmáros, ha elfordulnak, az se jobb. Vidéken az az erkölcs, hogy dolgozz nyakad szakadtáig, különben szr ember vagy.
2021. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
3%
Borzasztó problémáid vannak! Majd lesz idő, mikor visszasírod ezeket a hétvégéket!
2021. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!