Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőktől különélők, ha...

Szülőktől különélők, ha hazalátogattok, mennyire testálják rátok a feladatokat?

Figyelt kérdés

A barátommal a szüleinktől távolabbi városban élünk, mi Budapesten, ők vidéken.

Havonta 2 hétvégét vagyunk itthon, a maradék kettőnél pedig az ő szüleihez megyünk az egyiken, a másikon az enyémekhez.


Az a gondom, hogy amikor hozzájuk megyünk, kb éppen hogy nem kapjuk ágyba a reggelit. Mindig kedveskednek a szülei valamivel, pénteken estére érünk oda, az anyukája vacsorával vár, utána még beszélgetünk kb éjfélig, meg úgy az egész hétvége jó hangulatban telik.

Ezzel szemben amikor az én szüleimhez megyünk haza hozzánk, minden a mi feladatunk. Múlt hétvégén voltunk otthon, én lakom messzebb, ezért ilyenkor a párom hamarabb is jár be dolgozni péntekenként, hogy emberi időben érjünk azért haza hozzánk (9-re jár, ilyenkor 7-re megy).

Odaértünk hozzánk este 6-kor és apám elkezdte mondani, hogy holnap nálunk grillparty lesz és már 11-kor jönnek a vendégek, menjen a barátom segíteni neki füvet vágni, meg kigazolni, mert alig volt augusztusban foglalkozva a kerttel. Ő meg nem olyan, hogy azt mondja, hogy bocsi, reggel 6 óta ébren vagyok, dolgoztam, aztán vezettem 220 km-t és fáradt vagyok... Én mondtam, hogy hagyja már szerencsétlent, 10 perce szálltunk ki a kocsiból. Erre hogy hát ha otthon lenne kertünk, akkor ott se nyírná a füvet?! Másnap délelőttre nekünk programunk lett volna, reggel 9-kor beközlik anyával, hogy elmennek a Praktikerbe és kezdjük el mi sütni a húst, meg vágjuk fel a zöldségeket. Mondtam, hogy nekünk is dolgunk van, erre hogy én miért szájalok ennyit vissza, nem igaz, hogy egyszer nem tudnék csendben maradni és csinálni a dolgom... Meg nem értem, hogyha ők vendégeket hívnak ebédre, miért mennek el előtte egész délelőttre fürdőszobabútort nézni.

De minden ott töltött hétvégén van valami "balhé". Nyáron pl. a 40 fokban a dédihez akarták lezavarni a barátomat, hogy meszelje ki nála a kamrát és a konyhát. Előtte meg ugye pakoljon ki, húzza el a bútorokat, utána meg vissza. És úgy, hogy ő amúgy jogász, szerintem életében nem is fogott még soha ecsetet... Erre apám fel volt háborodva, hogy mi az, hogy nem tud meszelni. Miért tudna?! Meg miután végigdolgozta a hetet, ne azzal teljen már a hétvégéje, hogy pakol, meg meszel a 70 millió fokban...


2021. szept. 7. 16:52
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
92%
Te is tudod, kérdező, mi a megoldás, ne tőlünk kérdezd.
2021. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
0%
Aki lepontozott az csak falni jár haza???
2021. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk barátod helyében elküldtem volna apádat a faszba egy ideje már és nem látogatnám. A lányuk párja vagyok, nem a csicskájuk.


Amikor én megyek haza nem baszogatnak semmivel mert látogatni megyek, azért hogy találkozzunk, nem azért baszom el a szabad hétvégémet hogy dolgozhassak ingyen amikor amúgyis szétgürizem magam hétköznapokba.


Sarokra kell állni és megmondani hogy nem jöttök ha csak munkát akarnak tukmálni rátok, ha húzza a pofáját akkor meg nem is mentek és kész. Félévente egyszer járok haza, hirtelen abbamaradtak a baszogatások meg minden egyéb, örülnek hogy látnak. A saját életeteket kell már élni, nem a szülőkét segíteni.

2021. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
92%
Valóban nem fair, nem értem a szüleidet. Az én anyám soha nem enged semmit sem csinálni, hiába kérdezem meg. De nyilván én sem engedem őt, ha ő jön hozzánk. Oké, hogy a szüleink, de mégiscsak vendégségbe megyünk/jönnek.
2021. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
96%
#12 nem, de nem kutya kötelességed segíteni ott egyáltalán. Ha szülők meglátogatnak engem én se zavarom el őket dolgozni, barátaimat se, senkit. Látogatás azért van hogy személyesen találkozzunk, nem azért hogy rátukmáljuk egymásra a melót. Ha téged így neveltek akkor sajnálom.
2021. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
3%

Én nagyon ritkán tudok csak hazajárni, és pont emiatt megbecsült alkalom. Anyu kitakarítja a szobát, finomat főz, sütit süt, stb. A legutolsó alkalommal azonban 3 hónapra hazakényszerültem a covid miatt. Kezdetben persze ment a kedveskedés, de utána visszaállt a házimunka rend. Teljesen normális, hogy segítek otthon, hisz eleve azért megyek haza, hogy lássam a szüleimet és könnyítsem terheiket ha tudom. Ha a páromat megkérnék valamire, akkor pedig már egy jel lenne, hogy családtagnak tekintik, nem valami idegen vendégnek, akit kímélni kell.


Persze, az túlzás, hogy meszelje ki nagyanyád kamráját. De az, hogy korán kelt és 220 kilómétert vezetett... olyan semmilyen. Van aki 4-kor kel. Van aki napi szinten vezet ennyit. Heti egyszer minden gond nélkül ki lehet ezt bírni, nem erre kell hivatkozni ha hisztizni akarunk.

Azonban egy dolgot nem értek. Miért mentek el hozzátok ha ekkora teher? Barátnőzni lehet ott is ahol laksz, mehetnek oda is a régi jóbarátok egy hétvégére. A nagyszülők se halnak bele ha havi, két havi egyszer látnak. És nem tartoztok magyarázattal sem azért, hogy miért nem mentek.

2021. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
12%
Tőlünk nem kell kérni, teljes természetességgel segítünk mindkettőnk szüleinek.
2021. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
91%

En meg csak egyszer latogattam meg a szuleimet miota elkoltoztem mert 8000kmre lakom. Mikor voltam latogatoban akkor kifestettek velem a furdoszobat.


A felesegem szulei kozel laknak, havonta 1-2 alkalommal megyunk de nem vagyunk kiszolgalgatva. Atmegyunk par orara es megyunk is haza. Neha segitek nekik mert aposom egyedul van ferfi a csaladban. O is segit nekem neha ha kell.

2021. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Legalább tudjátok, hogy a munkaerőtök kell nekik, nem is számíthattok másra. Dolgozni jártok haza, az a program. Ha nem otthon, akkor a tata kölcsönad titeket másnak melózni.
2021. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

#12 én haza a saját lakásomba járok nem a szüleimhez, mivel onnan elköltöztem 9 évvel ezelőtt.

Hozzájuk vendégségbe megyek, ahogy ők is hozzám és vendégektől nem illik elvárni, hogy kifessék a fürdőszobát, és mellé megfőzzék maguknak az ebédet.

2021. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!