Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőktől különélők, ha...

Szülőktől különélők, ha hazalátogattok, mennyire testálják rátok a feladatokat?

Figyelt kérdés

A barátommal a szüleinktől távolabbi városban élünk, mi Budapesten, ők vidéken.

Havonta 2 hétvégét vagyunk itthon, a maradék kettőnél pedig az ő szüleihez megyünk az egyiken, a másikon az enyémekhez.


Az a gondom, hogy amikor hozzájuk megyünk, kb éppen hogy nem kapjuk ágyba a reggelit. Mindig kedveskednek a szülei valamivel, pénteken estére érünk oda, az anyukája vacsorával vár, utána még beszélgetünk kb éjfélig, meg úgy az egész hétvége jó hangulatban telik.

Ezzel szemben amikor az én szüleimhez megyünk haza hozzánk, minden a mi feladatunk. Múlt hétvégén voltunk otthon, én lakom messzebb, ezért ilyenkor a párom hamarabb is jár be dolgozni péntekenként, hogy emberi időben érjünk azért haza hozzánk (9-re jár, ilyenkor 7-re megy).

Odaértünk hozzánk este 6-kor és apám elkezdte mondani, hogy holnap nálunk grillparty lesz és már 11-kor jönnek a vendégek, menjen a barátom segíteni neki füvet vágni, meg kigazolni, mert alig volt augusztusban foglalkozva a kerttel. Ő meg nem olyan, hogy azt mondja, hogy bocsi, reggel 6 óta ébren vagyok, dolgoztam, aztán vezettem 220 km-t és fáradt vagyok... Én mondtam, hogy hagyja már szerencsétlent, 10 perce szálltunk ki a kocsiból. Erre hogy hát ha otthon lenne kertünk, akkor ott se nyírná a füvet?! Másnap délelőttre nekünk programunk lett volna, reggel 9-kor beközlik anyával, hogy elmennek a Praktikerbe és kezdjük el mi sütni a húst, meg vágjuk fel a zöldségeket. Mondtam, hogy nekünk is dolgunk van, erre hogy én miért szájalok ennyit vissza, nem igaz, hogy egyszer nem tudnék csendben maradni és csinálni a dolgom... Meg nem értem, hogyha ők vendégeket hívnak ebédre, miért mennek el előtte egész délelőttre fürdőszobabútort nézni.

De minden ott töltött hétvégén van valami "balhé". Nyáron pl. a 40 fokban a dédihez akarták lezavarni a barátomat, hogy meszelje ki nála a kamrát és a konyhát. Előtte meg ugye pakoljon ki, húzza el a bútorokat, utána meg vissza. És úgy, hogy ő amúgy jogász, szerintem életében nem is fogott még soha ecsetet... Erre apám fel volt háborodva, hogy mi az, hogy nem tud meszelni. Miért tudna?! Meg miután végigdolgozta a hetet, ne azzal teljen már a hétvégéje, hogy pakol, meg meszel a 70 millió fokban...


2021. szept. 7. 16:52
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem alapból az sem normális hogy minden hétvégéteket valamelyik szülőnél töltitek. Alapból ez is probléma lehet mert így ők úgy érezhetik még ha nem is mondják hogy nem váltatok le teljesen.

Persze nem azt mondom hogy 3 havonta 1x kell beszélni velük de ez azért túlzás szerintem.

Nekünk pl mióta elköltöztünk a párommal csak jobb lett a kapcsolatunk a szüleinkkel a távolság miatt (előtte is jóba voltunk de azért több feszültség volt minden apró kis dolgon akár). Így már inkább csak öröm van amikor találkozunk, persze így sem az van hogy soha nincs semmi kisebb vita de sokkal kevesebb.

Mi pl nem tartjuk számon hogy az ünnepen kívül most ebben a hónapban 1x voltunk náluk vagy 2x vagy egyszer sem, hanem ahogy épp jön (általában havi 1-2 szokott lenni de az akkor csak pár óra amíg beszélgetünk) és azon kívül van közös messenger csoportunk ahol tartjuk a kapcsolatot.

Persze ez más abból a szempontból hogy mi nem 220 km-re lakunk hanem kb 15km-re, de szerintem ti is lecsökkenthetnétek havonta - 2havonta 1x ott alvásra + telefonon, messengeren kapcsolattartásra és máris kevesebb feszültség lenne. Ezen kívül máris lenne egy csomó szabadidőtök hétvégén amit együtt és barátokkal tölthettek :D

2021. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csökkenteni kellene a szülőkhöz utazás gyakoriságát.

Nálunk amíg apu élt, nem volt gond, mert ő tényleg egy ezermester volt. Amikor meghalt, akkor volt pl egyszer, hogy szélvihar volt, a szél megbontotta a tűzfalat a családi házukban. Anyám elkezdte magyarázni, hogy majd ha megyünk, a férjem azt csinálja meg (értitek, 3 részes kitolós létra kevés lett volna). Állvány meg nem volt, minek tartanánk. Akkor mondtam is neki, hogy a férjem NEM, mert nem szeretnék 35 évesen özvegyasszony lenni. De még utána is komoly harc volt megmagyarázni anyámnak, hogy ezek fizetett szolgáltatások, amit szakember végez el. Különben a férjem burkolhatott volna, parkettát rakhatott volna le nála. (Az egy dolog, hogy mindezt megcsinálta itthon még egész fiatalon, de az idő nekünk is pénz.)

2021. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
87%

Többen félreértelmezik, hogy mennyit járnak a kérdezőék a szülőkhöz. Nem járnak olyan sokat.

Azt írja, minden hónapban 2 saját hétvégéjük van, mikor sehová sem mennek, a maradék két hétvége közül pedig az egyiken a párja, a másikon az ő szüleit látogatják meg.

Az havi egy hétvége az egyikük szüleinél, és szintén havi egy hétvége a másikénál. Ebben maximum az a sok, hogy egyhuzamban tart péntek estétől vasárnap délutánig.

De ahogy a kérdező írja, ilyenkor nemcsak a szüleit látogatják, hanem ebből az időből szánnak pl a nagymamára és az arra lakó barátokra is. Akkor gondolom a szülők összvissz kb egy-másfél nap. Havonta.


Kérdező, a 25-ös válaszoló vagyok, azt szeretném még mondani, hogy annyival könnyebb helyzetben vagy nálam, hogy a saját szüleiddel van probléma. Így minden jogod megvan rá, hogy felvedd a kesztyűt, és megmondd, hogy nem csináljátok ezt.

"Apa, anya, ne ugráltassatok már, mikor látogatóba jövünk, van nekünk is épp elég saját dolgunk, köszönjük. Egyikünk sem akar 200 kilométert utazni azért, hogy ott még a hétvégéjét is végiggüriztessék vele, akkor inkább maradunk otthon, jobban járunk. Mi sem rángatunk titeket oda magunkhoz, hogy fessétek ki a lakást vagy szereljétek össze a szekrénysort. Ha néha kérnétek segítséget valami olyanban, amit tényleg nem tudtok magatok megoldani, az még elfogadható lenne, persze az is csak akkor, ha előre megbeszélitek velünk. De az, hogy mikor gyanútlanul megérkezünk, puszta kényelemből ránksózzátok a nemszeretem-munkákat a gazolástól a zöldségpucolásig, több a soknál."


Úgyis az lesz a válasz, hogy nektek jobban kell bírni a munkát mert fiatalok vagytok, továbbá így kéne hálásak lenni amiért felneveltek, te meg magyarázhatod, hogy rohadtul el van náluk billenve a mérleg. Össze fogtok veszni mint az állat (különösen annak fényében, hogy apád milyen stílusú), de ne sajnáld, ez kell. Aztán legfeljebb majd ennyit sem mentek, ha nem állítanak magukon. De mielőtt csökkentitek a találkozásokat, világosan meg kell tudniuk, mi bajod.


Fú egyébként az az érvelés nem semmi, hogy "hát ha otthon lenne kertetek, akkor ott se nyírná a füvet?" :D De nincs kertetek, és ennek pont az lenne az előnye, hogy nektek nem kell füvet nyírni. Ez meg nem a ti kertetek. Nem is értem. Vagy apád is lenyírja mindenki más füvét is, azzal az indokkal, hogy úgyis a sajátját is le kéne?

2021. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező elég legyen már a panaszkodásból itt idegeneknek! Most azt kellene meglépned, hogy hónapokig nem mész haza a szüleidhez, aztán ha kérdezik miért nem, akkor mondod, hogy a viselkedésük miatt és elmondod nekik ezeket kb, ahogy itt nekünk. Ha elfogadják elfogadják (ha még látni akarnak), ha nem, akkor nem.


Ha ezt gyáva vagy megtenni, akkor semmi nem fog változni soha! Egy jó barátom is ugyanezt csinálta, hogy több hónapig nem ment haza és a szülei utána lassan elkezdték észrevenni magukat. Anyagilag már gondolom nem függsz tőlük, felnőtt ember vagy, csak fejben is fel kellene nőni és egyenlő félként nézni a szüleidre most már, nem pedig feljebbvalóidként.

2021. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

#44, +1


Az én anyám se értette. Aztán egy évig rá se nyitottam az ajtót.

Ekkor észbe kapott.

2021. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés nélkül. Átmentünk párommal karácsonyi vendégségbe (26-27 valahogy így)

Ott is aludtunk. Reggel alighogy felkelünk, anyám közli, hogy akkor ők elmennének vásárolni, majd jönnek, addig öcsémre vigyázzak.


Utólag mondtam, párommal mi nek bébiszatyorkodni jöttünk...

2021. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!