Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teli torokból ráüvöltöttem...

Teli torokból ráüvöltöttem anyámra, hogyan kérjek bocsánatot?

Figyelt kérdés
Hipochonder 21 éves vagyok, minden kis influenzától, megfázástól úgy rettegek, mintha egy halálzóna közepén lennék. Anya hetek óta hurutosan köhög, minden köhögése nekem olyan, mintha egy ágyúlövés lenne számomra. Összefertőzött engem is már, 1 hétig én is beteg voltam, mérges is voltam rá nagyon. Már jönnék végre kifele belőle, a gyógyulás legvégén vagyok de ő még mindig nagyon durván köhög. Bejött a szobámba, beköhögött egy jó nagyot hurutosan, erre akkorát üvöltöttem rá, hogy 5 megyével arrébb is hallották szerintem, ilyen hangosan még sosem üvöltöttem, hogy takarodjon ki, így sosem gyógyulok meg. Erre megsértődött. Nekem meg az üvöltéstől a torkom is elkezdett fájni, olyan nagyot üvöltöttem rá. Nagyon durván hipochonder vagyok, értsétek meg, legszívesebben megölném azt aki köhög mellettem. Sajnos az egész munkahely ugyanez a kategória, meg az iskola is, minden köhögés hallása számomra egy szívrohammal ér fel. Mindegy, bocsánatot szeretnék kérni anyától, valamit segítsetek.

2021. szept. 29. 22:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
98%

#56

[link]


Az egy dolog, hogy a kérdező öndiagnosztizálta magát.

A hipochondria egy létező betegség.

De a kérdező nem (csak) hipochonder, mert aki fél a betegségtől nem "rúgná fel" "ölné meg" stb. aki a közelébe megy, hanem inkább elmenne a közelébe.

Ráadásul a kérdező a saját anyjára, aki eltartja, "emelte a lábát".

Ha esetleg annyira megijed a baciktól, meg a tüsszentéstől, hogy belevágja a konyhakést, simizzük meg a buksiját, hogy nincs semmi baj?


Van baj, de szakemberhez nem hajlandó fordulni, az anyja alkalmazkodjon, ugráljon, ahogy ő fütyül, mert ő "hipochonder". Ugyan már...

2021. szept. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
96%
Te voltál az, aki otthon is maszkban rettegett, mert az édesanyja lebetegedett?
2021. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
98%
Először kezeltesd a dührohamaid, mert ez nem normális. Utánna mond meg anyádnak hogy ilyen vagy, hogy egy köhintés miatt embert tudnál ölni
2021. szept. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
98%
"Anya, sajnálom, hogy így viselkedtem, tudom, hogy beteg vagyok, mielőbb felkeresek egy pszichológust"
2021. szept. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:
98%

#19 Nem, nem kamu kérdés. Ez egy folytatásos történet.... Nemrég írta ki a kérdést, hogy anyja teleköhögi a lakást és fél hogy elkapja. Aztán kommentben írta ott is, hogy elkapta. Már az a kérdés is fura volt, de ha nem csalódom, ez a "szokásos történet" mellékszála: gyanús hogy az a bizonyos üvöltözős gyakoris család lesz ez, aztán hiába írjuk mindig a srácnak hogy költözzön el, nincs pénze. Nem tudom hova lesz a fizuja?



Amúgy ez a kérdés nekem mindenképp segélykiáltásnak hat. Nem a fő problémájat taglalja, mert az tabu, de látszik, hogy zűr van a hátterben.

Mindenképp kéne a kérdezőnek mentálhigiénés szakemberrel szemtől szembe beszélnie, hogy megtanulja kézbe venni az életét, határokat kijelölni, a tiszteletet elvárni és megadni.


Kérdező! Van ingyenes mentálhigiénés szakember, állami pszichológus... VAN segítség. Hagyd a gyakorit, fordulj szakemberhez! Segítenek majd lélekben megerősödni, önállósodni.

Még nagyon fiatal vagy, előtted vannak a legjobb éveid, ami felől neked kell döntened,hogyan töltöd.

2021. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 qkker1 ***** válasza:
84%
Nem /csak/ hipochonder vagy, hanem pszichopata/antiszociális is.
2021. szept. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
26%

66



65 vagyok, nem pontozlak le, de nagyon nem értek egyet azzal, hogy a kérdezőt címkezzük pszichopatának. En azt veszem ki, hogy gondja és fajdalma van, amit fel kéne dolgoznia, de nem tudja hogyan. Mi itt ebben nem tuddunk neki segíteni. Csak szakember fog tudni.

2021. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
98%
Bocsánatot kérnék és elmennék pszichológushoz ezzel a félelemmel, mert nem egészséges így élni. Sem neked, sem másnak. Mondd el anyukádnak, hogy hogyan érzel.
2021. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező!


Nem tudom mi miatt van alakult ez ki nálad, amit te hipohonderségnek nevezel, de sajnos ezt pszichológussal kezeltetni kell, mert nagyon komoly. Ez vmilyen fóbia, betegségtől, fertőzésektől való félelem okozhatja. Én azért értem ezt meg valamilyen szinten, mert én más fóbiában szenvedek, ami, ha nem is ilyen szinten, mint nálad, de ártalmas a környezetre, szociális kapcsolatokra. Lehetett valami traumatikus élményed, amire így reagálsz, de anyukádtól mindenképpen bocsánatot kell, hogy kérj. És fordulj minél előbb szakemberhez, ennél jobbat úgyse tehetsz. Ez nagyon káros a környezetre és az emberi kapcsolataidra.

2021. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
97%
#67 Lett javasolva az orvos, meg is írta a kérdező, hogy nem megy.
2021. szept. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!