Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen információk tudatában...

Ezen információk tudatában oda adnátok édesanyátoknak a lakásotokat és fizetnétek rá a hitel?

Figyelt kérdés

Próbálom, tömören felesleges részletekbe nem menően leírni.

15 éves koromig nagymamám házában éltünk a felsőszinten édesanyám a fiatalabb testvérem és édesapám a válásig.

Majd nagymamám elhunyt ésnyám pedig megörökölte a házat.

Mamámat szinte else temettük amikor is közölte velem, hogy én azzal, hogy megszülettem tönkretettem az életét, Ő még nem akart gyereket.

Mamám nekem mindig azt mondta, hogy csak otthon ült és ezért szült. Mama pedig vállalta, hogy felnevel ami halálláig így is volt. Jobbat nem is kívánhattam.

Sikerült elevickélnem, leérettségizni és elkezdeni rendbe szedni az életem.

22-23 voltam amikor először megkeresett a húgom az egyetemi kezdéshez szeretett volna pénzt, nem tudtam de valahogy nem is akartam segíteni, nem a testvéremnek éanyámnak.

Teltek az évek egyre sűrűbben kerestek meg.

A testvéremmel egész jó kapcsolatom lett, többszőr segítettem neki, néha anyagilag is.

Majd végül 30 éves lettem megteremtettem szinte mindent amiről álmodtam.

Egy lakást is amire hitelt vettem fel, a lakói pedig egy gimnáziumi barátnőm a két kislányával a törlesztőért cserébe.

Éanyám párhónapja megkeresett szint vallott rengeteg mindent elmesélt a sajátálláspontja szerint.

Ő úgy vélekedik mamám választott el tőle.

Neki pedig nem volt másválasztása.

A csaladi házat azóta elherdálták, több hitelt is vettek fel amit végül nem tudtak fizetni.

Rengeteget ivott is stb.

Jelenleg munkanélküli tömérdek adóssággal.

A húgomnál húzza meg magát egy ideje. Aminek a testvérem párja akié a lakás is kicsit sem örül.

Éanyám a húgommal karöltve azt szeretné, hogy az én lakásomba költözzön, hogy én fizessem a lakástörlesztőm a hugomék pedig segítenének neki az egyéb anyagi dolgokban.

Ehez nekem rengeteg pénzt kellene feláldoznom amit lehet, hogy egy nyaralásból vagy néhány drágább ruha vásárárából ki tudnék spórolni, de akkor is magamtól veszem el.

Ha a húgomék nem fizetik ki neki a rezsit akkor az szintén a mi kasszánk bánja. Egy régi és megbízható barátnőt kellene két kicsivel az utcára tennem(ugyan nyílván más albérletben is gond nélkül boldogulnának)

A párom ugyan anyagilag segítene ésnyámnak de azt nem szeretné, hogy a lakásomban éljen.

Köszönöm ha végigolvastad, talán csak megerősítésre van szükségem.


2021. okt. 25. 21:09
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
96%

Pfff

Ilyen elozmennyel tuti nem.


Egyetlen egyszer fogadtam be a parom legjobb haverjat 3 honapra. 1 ev volt mire kitettem. Soha tobbet! Anyamnak sem, tesomnak sem. Senkinek sem!

2021. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
95%

Tehát, mikor anyádnak jól ment a szekér, hiszen megörökölte a nagymama házát, akkor lényegében azt sem bánta volna, ha nem létezel! Mondjuk ki! Ennél fájdalmasabb dolgot nem mondhat egy szülő a gyermekének, minthogy "a születéseddel tönkretetted az életem!"!!!

Majd ő mindenét elherdálta, nem maradt semmije a gyerekein kívül!

Azóta a húgodon élősködik! Ám a húgod gyakorlatilag a csillagokat is lehazudja neked azért, hogy megszabaduljon a mihaszna, lecsúszott alkoholista anyátoktól. Anyádnak is hirtelen te lettél a "kicsi lánya", mikor már elcseszte mindenét...

Hmm... Igazából azt érdemelné, hogy kirakjátok az utcára, de ezt nyilván a lelkiismeretetek nem fogja engedni, hiszen ez nem is lenne helyes, mivel mégiscsak az anyátok!

Az tőled sem lenne szép húzás, ha kiraknál az utcára egy becsületes, jólelkű családot az alkoholista anyádért cserében...

Az egyetlen megoldás, ha a húgoddal KETTEN fizettek anyátoknak egy olcsó albérletet! Így mindenki boldog lesz!

Tényleg ne vedd őt magadhoz, mert tönkre fogja tenni az egész eddig felépített életedet!

2021. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

"Keressetek neki olcsó albérletet, aminek a felét fizeted, másik felét meg a hugod."


Ez a legjobb ötlet, a lelkiismeret, meghát szülőtartásért perelhet. Van egy idősebb testvéred is? Ő se maradjon ki a jóból! A szerződést anyád nevére kössétek! A 4#-es leírta a legvalószínűbb forgatókönyvet, de úgy látom egyöntetű vélemény van.

2021. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ilyen anyának max egy szobát bérelnek felesben a húgommal. Semmiképp se engedd beköltözni.
2021. okt. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
98%
Én semmit nem bérelnék neki, a döntései miatt van ott, ahol.
2021. okt. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

#7

"Az édesanyád, aki akárhogy is, de felnevelt, és tartozol neki."


Pont nem ő, hanem a nagymama nevelte fel. ("Mama pedig vállalta, hogy felnevel ami halálláig így is volt. ")

Meg amúgy is miért tartozna neki? Nem a kérdező akart megszületni. A szülők döntése, hogy lesz-e gyerekük vagy sem, ebbe a gyereknek nincs beleszólása, ő rá van kényszerítve a megszületésre. Egy kényszerért meg milyen hála jár?


Ráadásul az anyja közölte is vele, hogy jobban örült volna ha meg se szület a kérdező. ("közölte velem, hogy én azzal, hogy megszülettem tönkretettem az életét, Ő még nem akart gyereket")



Az a féreg nem hogy nem érdemel pénzt vagy ingyen lakást, de még azt se érdemli meg, hogy anyának lehessen nevezni...

2021. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%
Abban a pillanatban, amint egy kicsit is engedsz, rá fog menni a párkapcsolatod, lakásod, idegrendszere, pénzed. Ne támogasd, húgodat is próbáld kivonni ebből. Legrosszabb esetben támogassátok havi 20-20 ezer forinttal, azon felül oldja meg az életét.
2021. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
A nagyid házának árából adott? Akkor nem voltál a gyereke, mikor ment a szekér és segíthetett voln? Hát akkor most te is pont annyit segíts rajta, mint amennyit ő segített elindulnod az életben. Ha nagyon lelkis vagy, akkor max egy kis szoba bérleti díjának felét add, az is több mint amit érdemel
2021. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem!
2021. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. okt. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!