Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen információk tudatában...

Ezen információk tudatában oda adnátok édesanyátoknak a lakásotokat és fizetnétek rá a hitel?

Figyelt kérdés

Próbálom, tömören felesleges részletekbe nem menően leírni.

15 éves koromig nagymamám házában éltünk a felsőszinten édesanyám a fiatalabb testvérem és édesapám a válásig.

Majd nagymamám elhunyt ésnyám pedig megörökölte a házat.

Mamámat szinte else temettük amikor is közölte velem, hogy én azzal, hogy megszülettem tönkretettem az életét, Ő még nem akart gyereket.

Mamám nekem mindig azt mondta, hogy csak otthon ült és ezért szült. Mama pedig vállalta, hogy felnevel ami halálláig így is volt. Jobbat nem is kívánhattam.

Sikerült elevickélnem, leérettségizni és elkezdeni rendbe szedni az életem.

22-23 voltam amikor először megkeresett a húgom az egyetemi kezdéshez szeretett volna pénzt, nem tudtam de valahogy nem is akartam segíteni, nem a testvéremnek éanyámnak.

Teltek az évek egyre sűrűbben kerestek meg.

A testvéremmel egész jó kapcsolatom lett, többszőr segítettem neki, néha anyagilag is.

Majd végül 30 éves lettem megteremtettem szinte mindent amiről álmodtam.

Egy lakást is amire hitelt vettem fel, a lakói pedig egy gimnáziumi barátnőm a két kislányával a törlesztőért cserébe.

Éanyám párhónapja megkeresett szint vallott rengeteg mindent elmesélt a sajátálláspontja szerint.

Ő úgy vélekedik mamám választott el tőle.

Neki pedig nem volt másválasztása.

A csaladi házat azóta elherdálták, több hitelt is vettek fel amit végül nem tudtak fizetni.

Rengeteget ivott is stb.

Jelenleg munkanélküli tömérdek adóssággal.

A húgomnál húzza meg magát egy ideje. Aminek a testvérem párja akié a lakás is kicsit sem örül.

Éanyám a húgommal karöltve azt szeretné, hogy az én lakásomba költözzön, hogy én fizessem a lakástörlesztőm a hugomék pedig segítenének neki az egyéb anyagi dolgokban.

Ehez nekem rengeteg pénzt kellene feláldoznom amit lehet, hogy egy nyaralásból vagy néhány drágább ruha vásárárából ki tudnék spórolni, de akkor is magamtól veszem el.

Ha a húgomék nem fizetik ki neki a rezsit akkor az szintén a mi kasszánk bánja. Egy régi és megbízható barátnőt kellene két kicsivel az utcára tennem(ugyan nyílván más albérletben is gond nélkül boldogulnának)

A párom ugyan anyagilag segítene ésnyámnak de azt nem szeretné, hogy a lakásomban éljen.

Köszönöm ha végigolvastad, talán csak megerősítésre van szükségem.


2021. okt. 25. 21:09
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
85%

Az a kérdés, hogy ilyen esetben elég erős lesz-e a Kérdező,hogy meg bírja-e állni, hogy elhatárolódjon, és hogy ezzel ne döntse romba a saját életét??

Vagy elgyengül az anyja manipulációitól és holmi jószívűségnek hitt gyengeségtől vezérelve fejest ugrik a mocsárba, amiből soha többé nem fog tudni kimászni? Hát , ez rajtad áll kérdező. Majd írd meg,mit döntöttél.

2021. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%
Jaj szívem, nehogy oda engedd. Anyádék csak azért bukkantak fel mert nyakig sz@rban van a tesód meg szabadulni akar tőle. De abba biztos lehetsz amit most össze vissza ígérgetnek abból semmi nem lenne. Ha anyád életét annyira elrontottad a születéseddel akkor most se kellj neki. A te helyedben letiltanám mindegyiket mindenhonnan és az életem hátra lévő részében többet szóba se állnék velük.
2021. okt. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semmit. Eszedbe ne jusson.
2021. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben, -pénzt kértek volna kölcsön úgy, hogy több százezret nem adtak meg...- elküldtem a brantba, és megszakítottam minden kapcsolatot. Ugyan úgy, amikor volt pénz, akkor szórták, de nekem nem szóltak még annyit se, hogy hülye, na itt van a tartozásunk. Jobb is így. Ne add fel a jóléted egy ilyen anyának nem nevezhető nőnemű lény miatt.
2021. okt. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem nem nem nem.


Ha maradt kétség, olvasd újra a fenti sort.

Kb a halálával szabadulnál tőle, és ki tudja addig is mekkora tartozások lennének felhalmozva a lakásra, bármire.

Egyszer (sokszor) már bizonyította, hogy nem kellesz neki, most persze jó vagy, hogy van is valamid. Csak annyit adj neki amit ő is adott neked (érzelemben anyagilag..), bár annál lehet már te most is többet adtál. Ne hagyd magad manipulálni, nem te kellesz neki, csak a lakásod meg a pénzed

2021. okt. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

A saját problémáit sem tudta megoldani egész életében. Téged lepasszolt, hogy neveljen más.

Alkoholos állapotban is bármit tehet a lakásban, üvöltözhet, cirkuszolhat, stb, amiből rendkívül sok hátrányod származhatna. Anyagilag is visszarántana, mivel egész életében feltehetően nem tudott takarékoskodni anyagilag, mert adósságai vannak.

Gondolj arra, hogy "csak akkor lettél hirtelen fontos", amikor "felnőttél, tudja hogy pénzt keresel", "tudja hogy lakásod van", valamint "neki lakhatási/anyagi gondja van" -> ekkor megkeres.

Kisgyerekként, amikor anyaként lett volna szükséged rá, szeretetteljes, óvó-védő-gondoskodó nevelésre, akkor nem volt sehol...

Ne engedd oda!

2021. okt. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
46- jól rávilágítottál a probléma lényegére: amikor a gyereknek szüksége lett volna az anyjára, az nem volt sehol és gondolom nem volt lelkiismeretfurdalása sem a helyzettől. Most a nőnek van szüksége a felnőtt gyerekére- aki szintén félreteheti ebben az esetben a lelkiismeretfurdalását és lepasszolhatja az anyját, ahogy az is tette vele anno.Kölcsönösség az alapja mindennek. Semmiféle felelősség nem terheli a Kérdezőt ,ilyen esetben még szülőtartást sem itélne meg a bíróság, mert érdemtelen az anya.
2021. okt. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
55%
Érdekes, eltűnt a kérdező....
2021. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!