Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen információk tudatában...

Ezen információk tudatában oda adnátok édesanyátoknak a lakásotokat és fizetnétek rá a hitel?

Figyelt kérdés

Próbálom, tömören felesleges részletekbe nem menően leírni.

15 éves koromig nagymamám házában éltünk a felsőszinten édesanyám a fiatalabb testvérem és édesapám a válásig.

Majd nagymamám elhunyt ésnyám pedig megörökölte a házat.

Mamámat szinte else temettük amikor is közölte velem, hogy én azzal, hogy megszülettem tönkretettem az életét, Ő még nem akart gyereket.

Mamám nekem mindig azt mondta, hogy csak otthon ült és ezért szült. Mama pedig vállalta, hogy felnevel ami halálláig így is volt. Jobbat nem is kívánhattam.

Sikerült elevickélnem, leérettségizni és elkezdeni rendbe szedni az életem.

22-23 voltam amikor először megkeresett a húgom az egyetemi kezdéshez szeretett volna pénzt, nem tudtam de valahogy nem is akartam segíteni, nem a testvéremnek éanyámnak.

Teltek az évek egyre sűrűbben kerestek meg.

A testvéremmel egész jó kapcsolatom lett, többszőr segítettem neki, néha anyagilag is.

Majd végül 30 éves lettem megteremtettem szinte mindent amiről álmodtam.

Egy lakást is amire hitelt vettem fel, a lakói pedig egy gimnáziumi barátnőm a két kislányával a törlesztőért cserébe.

Éanyám párhónapja megkeresett szint vallott rengeteg mindent elmesélt a sajátálláspontja szerint.

Ő úgy vélekedik mamám választott el tőle.

Neki pedig nem volt másválasztása.

A csaladi házat azóta elherdálták, több hitelt is vettek fel amit végül nem tudtak fizetni.

Rengeteget ivott is stb.

Jelenleg munkanélküli tömérdek adóssággal.

A húgomnál húzza meg magát egy ideje. Aminek a testvérem párja akié a lakás is kicsit sem örül.

Éanyám a húgommal karöltve azt szeretné, hogy az én lakásomba költözzön, hogy én fizessem a lakástörlesztőm a hugomék pedig segítenének neki az egyéb anyagi dolgokban.

Ehez nekem rengeteg pénzt kellene feláldoznom amit lehet, hogy egy nyaralásból vagy néhány drágább ruha vásárárából ki tudnék spórolni, de akkor is magamtól veszem el.

Ha a húgomék nem fizetik ki neki a rezsit akkor az szintén a mi kasszánk bánja. Egy régi és megbízható barátnőt kellene két kicsivel az utcára tennem(ugyan nyílván más albérletben is gond nélkül boldogulnának)

A párom ugyan anyagilag segítene ésnyámnak de azt nem szeretné, hogy a lakásomban éljen.

Köszönöm ha végigolvastad, talán csak megerősítésre van szükségem.


2021. okt. 25. 21:09
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson odaköltöztetni!

Eszem megáll micsoda pofátlanság!

2021. okt. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd. Ha esetleg jönne bármiféle érzelmi manipuláció a húgód részéről, hogy "na deháááát most miért vagy ilyen, mégiscsak az anyád" stb, az csak azt jelenti, hogy le akarja passzolni és ne dőlj be neki.

Lehet jobb lenne ha a lakás címét is titkosítanád és ha van közösségioldalon profilod, rajtad kívül más ne láthassa az ismerőseidet.

2021. okt. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyennel nagyon minimálisra csökkenteném a kapcsolatot!

Vérszívó!Az ilyen nem anya!Az én anyám is hasonló az alkoholt leszámítva!

Menjen a búsba!Oldja meg!

Persze most a mamádat hordja el mindennk ahelyett hogy vállalná hogy egy szar alak,már bocsánat!

Ne higgy neki el semmit!

Te éld a kis életed boldogan és még csak lelkifurkád se legyen!

Azért az érdekelne a hugod hogy hogy magához vette?Talán kapott az elherdált ház árából amiről te nem tudsz és nem is fogsz most meg már teher és lepattintaná?!

Légy észnél!

Sok sikert és kitartást!

2021. okt. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha odaveszed,rámegy az életed.

-inni fog

-még több adóssága lesz, amit fizethetsz majd

-nem fizet bérletidíjat (inkább elissza) bukik a törlesztőd és ha nem fizeted, akkor a lakásod is

-a pasid elhagy a sok idegbaj miatt ami anyáddal jár

-odalesz a szépen felépített életed

-ki fizeti a jelenlegi adósságait? Talán a hugi pasija? Mert majd azt is le akarja passzolni neked anyád mellé. fizetheted majd azt is.

Nem vagyok jós, de tuti, hogy rövid időn belül kész csőd lesz az életed.

2021. okt. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%
Ne vidd oda.
2021. okt. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Az esetleges kezdődő manipulációs kísérletekre jobb ha keresel pszichológust és elmondod neki ezeket, lelkiismeretfurdalás-keltéstől kezdve ("jajjj hát képes vagy ezt szegény anyáddal megtenni?") nem lehet tudni miket fognak bevetni, esetleg megkeres személyesen és ajtód előtt siránkozik: "ha nem segítesz, megfagyok az utcán!" stb.

Te pedig ne engedj.

2021. okt. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm a hasonlók miatt nem tartja 20 éve az anyjával a kapcsolatot, se a számát nem tudja az anyja, se azt, hogy hol lakik.
2021. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a többiekkel.

Viszont a szobabérlés már neccesebb lesz, mert ha meglátja a kiszemelt lakás tulaja, hogy egy lecsúszott munkanélküli alkesz lenne az új bérlő, akkor nem valószínű, hogy beengedi.

2021. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Ha az anyádat sosem érdekelte, hogy milyen lelki , testi sérüléseket okoz a gyerekének, akkor most neked,Kérdező miért kellene foglalkoznod anyád gondjaival? Hogy lesz-e hol laknia, mit ennie,stb. Most rajtad a sor, hogy tegyél rá magasról.
2021. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen se engedd oda!
2021. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!