Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen információk tudatában...

Ezen információk tudatában oda adnátok édesanyátoknak a lakásotokat és fizetnétek rá a hitel?

Figyelt kérdés

Próbálom, tömören felesleges részletekbe nem menően leírni.

15 éves koromig nagymamám házában éltünk a felsőszinten édesanyám a fiatalabb testvérem és édesapám a válásig.

Majd nagymamám elhunyt ésnyám pedig megörökölte a házat.

Mamámat szinte else temettük amikor is közölte velem, hogy én azzal, hogy megszülettem tönkretettem az életét, Ő még nem akart gyereket.

Mamám nekem mindig azt mondta, hogy csak otthon ült és ezért szült. Mama pedig vállalta, hogy felnevel ami halálláig így is volt. Jobbat nem is kívánhattam.

Sikerült elevickélnem, leérettségizni és elkezdeni rendbe szedni az életem.

22-23 voltam amikor először megkeresett a húgom az egyetemi kezdéshez szeretett volna pénzt, nem tudtam de valahogy nem is akartam segíteni, nem a testvéremnek éanyámnak.

Teltek az évek egyre sűrűbben kerestek meg.

A testvéremmel egész jó kapcsolatom lett, többszőr segítettem neki, néha anyagilag is.

Majd végül 30 éves lettem megteremtettem szinte mindent amiről álmodtam.

Egy lakást is amire hitelt vettem fel, a lakói pedig egy gimnáziumi barátnőm a két kislányával a törlesztőért cserébe.

Éanyám párhónapja megkeresett szint vallott rengeteg mindent elmesélt a sajátálláspontja szerint.

Ő úgy vélekedik mamám választott el tőle.

Neki pedig nem volt másválasztása.

A csaladi házat azóta elherdálták, több hitelt is vettek fel amit végül nem tudtak fizetni.

Rengeteget ivott is stb.

Jelenleg munkanélküli tömérdek adóssággal.

A húgomnál húzza meg magát egy ideje. Aminek a testvérem párja akié a lakás is kicsit sem örül.

Éanyám a húgommal karöltve azt szeretné, hogy az én lakásomba költözzön, hogy én fizessem a lakástörlesztőm a hugomék pedig segítenének neki az egyéb anyagi dolgokban.

Ehez nekem rengeteg pénzt kellene feláldoznom amit lehet, hogy egy nyaralásból vagy néhány drágább ruha vásárárából ki tudnék spórolni, de akkor is magamtól veszem el.

Ha a húgomék nem fizetik ki neki a rezsit akkor az szintén a mi kasszánk bánja. Egy régi és megbízható barátnőt kellene két kicsivel az utcára tennem(ugyan nyílván más albérletben is gond nélkül boldogulnának)

A párom ugyan anyagilag segítene ésnyámnak de azt nem szeretné, hogy a lakásomban éljen.

Köszönöm ha végigolvastad, talán csak megerősítésre van szükségem.


2021. okt. 25. 21:09
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy befogadod egyből megszűnik a tesó támogatása és soha többet a büdös életbe nem teszed ki a lakásból. Oldja meg, felnőtt ember, ő is lesz..rt téged, tegyél te is így.
2021. okt. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
Van egy gyanúm, hogy most se a hugod, hanem a pasija pénzeli anyádat, amit írtál is, hogy nem nagy örömmel teszi. Ha megszabadulnak anyádtól , a pasinak esze ágában sem lesz tovább támogatni a ti "anyátokat"- vagy minek is nevezzem. Örül, hogy átpasszolhatja neked .
2021. okt. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a sok válasz, hogy a kérdező és a testvére keressenek az anyjuknak lakást? Anyuka tessen elkezdeni úgy viselkedni, mint egy felnőtt és oldja meg a saját problémáit. Hazudik a nagymamáddal kapcsolatban, próbál magához édesgetni, hogy aztán kihasználjon. Ha anyád, ha nem, ne hagyd magad, eszed ágába ne jusson magadhoz költöztetni!
2021. okt. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem akarsz konfrontálódni, akkor mondd azt, hogy nem tudod kitenni a bérlőidet, mert a gyerek miatt télen nem lehet (ez úgyis tök általános tévhit...), vagy 5-10-15 éves szerződést kötöttetek, vagy kifizetett előre sokhavi bérleti díjat, vagy akármi.


A lényeg, hogy NE fogadd be anyudat, lelakná a lakást, és ha kicsit nem figyelsz, tartozást is tuti felhalmozna. Ahogy írtad, elherdálta a szülői házat is.

Menjen el dolgozni, ahogy más felnőtt emberek teszik, max annyiban segítenék, hogy összedobjátok a kauciót neki egy albérletre, mert nyilván azt nehéz összeszedni, aztán a többit oldja meg.

2021. okt. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholista szülők egyik ismérve, hogy képesek lehazudni a csillagokat is könnyes szemmel, ha az szolgálja az érdeküket, viszont semmit sem becsülnek meg, amit kapnak. Utóbbi igaz a nehéz munkával megszerzett ingatlanra és a lányától kapott ingyen lakhatásra is. Jogot formálni, sajnálni viszont tudják magukat. A húgod egyszer bedőlt ennek, meg is szívta és most szabadulna a tehertől.

Nem azt mondom, hogy te lökd a híd alá, de max segítsd egy olcsóbb lakhatás elindításához, ne te fizesd, még a felét sem. Én azt tenném, hogy felajánlanék X ft keretet,ami elég mondjuk 3 havi szobabérlésre és ezzel elzárnám a pénzcsapot. Amint anyádnak szorul a torka körül a hurok, össze fogja kapni magát annyira, hogy a felszínen maradjon, de ezt addig nem teszi meg, amíg van, aki megmenti őt. Mindannyiótok érdeke, hogy most erős maradj. A rendes bérlőt a két gyerekkel pedig nem tesszük ki, miért is csesznéd el 5 ember életét (a barátnőd, két lánya, a magad és a párod) egy veszett ügy miatt? A húgod sem gondolhatja komolyan, hogy te majd hobbiból eltartod a saját károdra az iszákos, gonosz, tartozásokkal terhelt anyátokat, csak mert vettél hitelre egy lakást... Ezeket tőlük is szemtől szemben megkérdezheted, mikor javaslatot teszel a megoldásra. Magyarázni fognak, hogy de fog a tesó fizetni, anyu is megbecsüli magát, mégiscsak a vér... De ne higgy az üres szavaknak. A barátnőd bizonyított már, a családod... Hát, ők is megmutatták, mire számíts tőlük. Maradj realista és erős!

2021. okt. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem engedném oda. Ameddig fel nem nőttél és nem voltál a hasznára addig csak tönkretetted az életét?

Oké,de most amikor kellenél jó vagy már?

Menjen a halál büdös 🍆ába!

Neked így pont megfelel,hogy van aki fizeti a törlesztőt,egy pár ev és lesz egy tehermentes lakásod, utána jön a passzív jövedelem!

Hogyha most odaengeded tuti nem fizet,tartozast halmoz fel. Nekdd is fizetési nehézségeid lesznek végül elárverezik és nem marad semmid.

Tudom szörnyű ilyet mondani,de ő csak megszült. Nagymamád az igazi anyukád🙁

2021. okt. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semmiképp sem.
2021. okt. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján ott is folytatná az unlimited piálást, valamint adósságok is vannak (nem tehetsz róla hogy ilyen életet élt), semmit se tudna fizetni.

Fura duma az, hogy "elválasztottak tőle", stb, ha akarta volna ez nem így lett volna.

2021. okt. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtak az előttem szólók.

Én már csak egy dolgot tennék hozzá pszichológiai megközelítésben.


Tudod, miért "enyhültél" meg egy pillanatra is?


Mert a meg nem kapott anyai szeretetre vágysz ösztönösen. Az írásodban is látszik, hogy még az események után is "éanyám" a megnevezés. Hiába vagy tudat alatt teljesen tisztában azzal, hogy hazudik, mégis hiszel neki egy pillanatra, mert a hőn áhított, vágyott anyai szeretet nyilvánult meg a vallomásában.

Ez egy rendkívül alattomos, szemét dolog volt anyádtól. Ugyanolyan tett, mint amikor eldobott magától.

Iszonyúan sajnálom, még így ismeretlenül is.


Ha úgy érzed, anyád továbbra is veszélyes a józan eszedre, menj el pszichológushoz, rendbe kell, hogy tedd az érzéseidet anyáddal kapcsolatban. Mert míg él, ő be fog próbálkozni, és a felépített egzisztenciád mellett az önértékelésedet is tönkre fogja tenni.

2021. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen előélettel tuti nem mennék bele. Egyrészt iszik és nincs munkája, másrészt elherdálta az örökségetek, harmadrészt neked is csak a gondod és költséged lenne vele. az életben nem teszed ki a lakásból, amit ő ráadásul le is fog lakni.

Inkább tartanám ott a barátnőmet. A húgod se hülye, ő is le szeretné passzolni az anyátokat, mert már neki is elege van az életviteléből. Csak annyit kell mondani, hogy bocs, de NEM.

2021. okt. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!