Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetekmaz normális ha...

Szerintetekmaz normális ha egy negyedikes szülei arra kényszerítik a gyereket,mhogy velük eggyütt dolgozzon egy cseresznyésben?

Figyelt kérdés

2021. nov. 1. 17:01
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/115 anonim válasza:
90%

"Tök mindegy hogy a azüleim kapták kézhez, ha egyszer én pakoltam tele a ládáim, az az én munkámért járó fizetés."


Hivatalosan nem, max a szüleid mondták azt, hogy amennyit megpakolsz, az azért járó pénzt megkapod, ösztönzés.

2021. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/115 A kérdező kommentje:

#91

Hivatalosan, nem dolgozhatnék byerekként.

Ez ellentmondás az érv rendszeredben.


Most vagy eltwkintünk a jogtól, és a munkáért járó fizetést más tette zsebre helyettem, vagy jogazerint gyermekmunkát végeztettek velem.

Középút nincs, mert az egyik álláspont érvei ütik a másikét, így a kevert áláspontú érvelés önelentmondásos.

2021. nov. 2. 17:48
 93/115 anonim válasza:
82%
Figyelj, ha csak leülsz kötelező olvasmányt olvasni egy fa alá, akkor is felügyelet alatt vagy, de nem kapsz egy fillért sem, megtehetted volna. Te ehelyett bedőltél a segíts és kapsz pénzt trükknek, és pakoltad a ládákat.
2021. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/115 A kérdező kommentje:

#93

Ez áldozathibáztatás.

Állításod szerint a hazugnak igaza van hisz hasznot szerzett.

2021. nov. 2. 18:20
 95/115 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, ez egy nevelési módszer, amivel azt akarják a gyereknek tanítani, hogy semmi nincs ingyen, és hogy értékelje a pénzt. Ugyanez, amikor elküldik a gyereket bevásárolni x összeggel, és a visszajárót megtarthatja, vagy ha elmegy táborba, kirándulni, és amennyit nem költ el az az övé maradhat zsebpénznek.

Ha te ebből nem ezt tanultad meg, akkor keress fel egy pszichológust, mert valami más miatt el lett cseszve a nevelésed, de nem azért, mert ládákat pakoltál. Én azért nem haragszom erre a módszerre, mert az összegyűlt zsebpénzből tudtam olyan dolgokat venni, amire a szüleim nem akartak költeni, de megadták így a lehetőséget, hogy összegyűjtsem a pénzt rá, így lett az első fényképezőgépem 14 évesen.

2021. nov. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/115 A kérdező kommentje:

Ez hazugság, ha semmi sincs ingyen a módszer az, ha a munkáért érték jár.

A nevelés az, ha a megtermelt pénzt megkapja a gyerek.

Az ha az ígért pénz elmarad csalódáshoz vezet, és az agy jutalmazóközpontjának hibás kapcsolódásához.

2021. nov. 2. 18:51
 97/115 anonim ***** válasza:
79%

Hát kérdező, az biztos, hogy neked valami nagyon súlyos pszichés problémád van.

Hogy ezt az 1 hét cseresznyeszedés vagy más okozta, annak kiderítéséhez viszont egy szakember-csapatra volna szükség.

Doktori disszertációnak beillő esettanulmányt biztosan írhatna belőled egy pszichológus.

2021. nov. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/115 anonim ***** válasza:
93%
Hány hetet dolgoztál? Végig hajtanod kellett?
2021. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/115 anonim ***** válasza:
87%
a vége az lesz, hogy csak ő dolgozott, a szülők nézték
2021. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/115 anonim ***** válasza:
90%

Egy dologban igazat adok neked, a szüleid piszkosul elrontottak valamit a nevelésedben.


Komolyan arra a max 2-3 hét munkára fogod az egész elcseszett életed? Ülj le melléjük, mutasd meg a kérdésed nekik, és várd a hatást!

2021. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!