Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetekmaz normális ha...

Szerintetekmaz normális ha egy negyedikes szülei arra kényszerítik a gyereket,mhogy velük eggyütt dolgozzon egy cseresznyésben?

Figyelt kérdés

2021. nov. 1. 17:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/115 A kérdező kommentje:

Ez nem otthon, hanem mint munka csináltam.

Fizetésért szedtük a meggyet és a cseresznét egy vállalkozónál.


Otthon persze hogy besegít az ember.

2021. nov. 1. 18:10
 32/115 anonim ***** válasza:
86%

Az anyagi helyzetetek milyen volt?

És ha egész nap kinn voltál dolgozni a cseresznyésben, akkor mi volt az iskolával?

Csak cseresznye szezonban kellett dolgoznod, vagy egész évben?

2021. nov. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/115 anonim ***** válasza:
40%

"Csak cseresznye szezonban kellett dolgoznod, vagy egész évben?"


Miért, mit számít az? 10 éves volt. Nem dolgozhat felnőtt munkát, főleg nem hetekig 8 órában! Ha én nem tudnék enni, akkor sem vinném a gyerekemet dolgozni, odaadnám az én adagomat a gyerekemnek! Nincs erre SEMMI jó indok. Bár tudom, itt divat a gyerekmunka. :)

2021. nov. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/115 A kérdező kommentje:
Nyáron dolgoztunk nem iskolaidőben, tanári fizetésből éltek a szüleim.
2021. nov. 1. 18:25
 35/115 anonim ***** válasza:
72%

Ezért kérdeztem, hogy milyen formában zajlott ez mert besegíteni lehet, hasznos, de van egy szint, illetve munkavégeztetési forma, ami fölött jogszabályba ütközik.


Pontosan nem tudom, hogy hol a határ. Ő egy munkahelyen, pénzért végzett munkát, ami egy részét zsebpénzként kapta meg.


Persze le lehet szavazni, ha felvetődik bennem, hogy jogszabályba is ütközhetett, de nem hiszem, hogy normál értékrendű ember jogszabályba ütköző dologot várhat el egy gyerektől. Leszavazni emiatt sem hiszem, hogy normális.


Házimunkának, kerti besegítésnek nem vagyok ellenzője.

2021. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/115 anonim ***** válasza:
86%
Akkor egyszerűen rászorultatok, nincs ezen mit szépíteni. A 4e Ft hány évvel ezelőtt volt ennyi?
2021. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/115 anonim ***** válasza:
92%
Hetente hány órát? Naponta hányat?
2021. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/115 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk volt gyümölcsös és kert is. De ugye a gyümölcsös is olyan sorból állt, hogy mire a végéig lesétált az ember elfáradt. Óvodás koromban is gyakran voltunk ott szezonban és általános iskolás koromban is. 2 forintot sem kaptam, hiába csináltam egész nap valamit. Szedegettem én is felfele a földről az almát vagy éppen a vedreket hordtam a zsákokhoz.

Nem neveztem volna ezt így se kényszernek, számomra nagy élmény volt, kint voltunk a természetben, aránylag minimális munka, ugye egy kicsi nem is úgy bír dolgozni, de jól telt az idő.

Téged lehet jobban megviselt valamiért a dolog valamiért. De legalább volt egy kis zsebpénzed és lehet a szüleid se tudtak veled mit kezdeni, egyedül lehet nem lehetett otthon se hagyni.

2021. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/115 anonim ***** válasza:
88%
Nyáron hány héten át?
2021. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/115 anonim ***** válasza:
92%

10

Egy negyedikes soha nem tud annyit dolgozni mint egy felnőtt.

2021. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!