Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetekmaz normális ha...

Szerintetekmaz normális ha egy negyedikes szülei arra kényszerítik a gyereket,mhogy velük eggyütt dolgozzon egy cseresznyésben?

Figyelt kérdés

2021. nov. 1. 17:01
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/115 anonim ***** válasza:
30%

47/48-as által felvetett helyzet szerintem nem törvénybe ütköző.


Ezért is írtam, hogy a helyzet nekem nem egyértelmű.


Ha nagyon kötekedni akarok, akkor az nem szabályos, hogy gyereket munkahelyre bevisznek. Munka törvénykönyve nem engedi, hogy munkahelyen nem ott dolgozó ember legyen. Ez nem csak gyerekre vonatkozik. Rokonra, barátra is.


Gyakorlatban ebből baja szerintem nem lehet gyereknek, ha nem balesetveszélyes helyre viszik.


Rokonom vitt magával 1x irodai takarításra, hogy vele lehessek. Segíthettem, ha volt kedvem. Nyilván volt. Szerintem ez azért nem nevezhető gyerek ellen elkövetett jogszabályba ütköző dologba.


Szüleim boltjában is besegítettem, ha volt kedvem. A kertben volt az üzlet.


Nekem semmi különbség nem volt abban, hogy ott segítek vagy a házban.


Nem állítottak be heti 50 órában kötelezően.


17 évesen dolgoztam ennyit 4 hétig nyári szünetben.

2021. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/115 anonim ***** válasza:
82%

44/51 elírtam.


48-as vagyok.

2021. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/115 anonim ***** válasza:
13%
Ha a gyerek nem akar menni akkor úgyis sztrájkoli fog valamilyen módon.
2021. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/115 anonim ***** válasza:
92%

Sztrájkkal vagy elér valamit, vagy nem.


Házimunkánál az a jó, ha nem ér el célt, de ésszerű kompromisszumra törekedni kell, adottságaira, korára tekintettel kell lenni.


Az azért szép lenne, ha 10 évesnek mondanánk, hogy keressen teljes munkaidős állást, dolgozzon és adja haza a fizetése nagy részét.

2021. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/115 anonim ***** válasza:
83%
Hány hétig tartott ez a munka? Milyen feladat volt?
2021. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/115 anonim ***** válasza:
41%

52 Egy munkahely nagyon más környezet, mint családban besegíteni. Ez nem kötekedés kérdése, ott gyereknek nincs helye, max néhanapján körülnézni. A szülő, ha feladatot is oszt, vagy megkövetel valamit, akkor is alpvetően a gyerek érdekeit nézni (jó esetben). A főnök nem ilyen, ő a teljesítményért és a profitért felel. Ezzel szemben a munkavállalót védi a munka törvénykönyve, illetve, hogy felnőtt, döntésképes egyénként elvileg egyenlő félként tud szerződést kötni.


Persze a muszály nagy úr, és lehet, hogy egyébként éheztek volna, vagy tényleg nem volt hol hagyni a gyereket. Nincs alapom a szülőkön ítélkezni, mert nem iserem a helyzetet. De a következtetés nem az, hogy a gyerekmunka ok, hanem az, hogy vannak, akik annyira kiszolgátottak, hogy ezt sem tudják elkerülni.


44-es voltam amúgy.

2021. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/115 Sszandika13 ***** válasza:
64%
Nekünk amíg volt gyümölcsösünk,addig,addig minden nyarat úgy kezdtünk hogy a gyümölcsöt szedtük. Az öcsém óvodás volt én 2. a húgom pedig 1.osztályos volt. Én imádtam ezeket a nyarakat.
2021. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/115 anonim ***** válasza:
62%
Mi is mentünk meggyet szedni egész kicsi koromtól, kaptam érte valamennyi zsebpénzt, nem sokat. Nem szerettem, de csináltam, megértettem, hogy ez munka, dolgozni kell. Anyuék is ott voltak, csinálták, tudtam, hogy nekik segítek és ez teljesen alap volt. Felnőttként hálás vagyok ezekért a tanításokért.
2021. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/115 anonim ***** válasza:
50%

Kb 10 éves koromtól minden nyáron kapáltam,dohányt törtem,paprikát szedtem,segítettem a szüleimnek


És tudod mit kaptam érte ?

Hogy volt ruhám,volt mit enni. Már felnőtt koromban is amikor tudtam mentem nekik segíteni,pedig én is dolgoztam 2 helyen,csak a vasárnap volt szabad

De nem tudtam volna megtenni h ne segítsek,mivel tisztességesen felneveltek,ennyi úgy gondolom jár nekik.

2021. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/115 A kérdező kommentje:

#59

Ez azért már túlzott alázat, a szülői minimumot, hogy felneveltek ne tekinsük adósságnak a részünkről.

2021. nov. 1. 20:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!