Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetekmaz normális ha...

Szerintetekmaz normális ha egy negyedikes szülei arra kényszerítik a gyereket,mhogy velük eggyütt dolgozzon egy cseresznyésben?

Figyelt kérdés

2021. nov. 1. 17:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/115 anonim ***** válasza:
82%

"Pontosan nem tudom, hogy hol a határ. Ő egy munkahelyen, pénzért végzett munkát, ami egy részét zsebpénzként kapta meg."


És hány évvel ezelőtt vagy melyik országban volt LEGÁLIS hogy egy 10 éves gyerek BÁRMILYEN munkát is végezzen, ami nem házimunka? :)

Na, pontosan ott van a határ...

2021. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/115 anonim ***** válasza:
14%
Most őszintén egy cseresznyésben mennyi meló van egy évben? Metszés, permetezés, szedés. Permetezni befogni egy 10 évest nem túl szerencsés, kézzel szedni nem hatékony, metszeni esetleg de kb annyi. Az kb egy hét. Vagy ha a sötét középkorban élnek akkor kétszer meg kell kapálni. Az egy évben három hét meló.
2021. nov. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/115 anonim ***** válasza:
69%

41/42


Nem véletlenül feszegetem ezt, de csak le vagyok szavazva, ami ledöbbentő.


10 évest nem vetetünk fel se a Mekibe takarítani, se a Tescoba, se irodai takarításra, se üzemi konyhára.


14 vagy 16 év az alsó korhatára. Fejből nem tudom.

2021. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/115 anonim ***** válasza:
24%

#41 Mit értetlenkedsz, gyerekmunka az, ha a teljes fizetést megkapja. Ha a szülők elteszik a felét, az nevelés.


Na remélem így már világos a különbség.

2021. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/115 A kérdező kommentje:

42

Kézzel szedtük ez a vállalkozás jópár hektáron volt, ez a munka a hétköznapok egészét lefedte.

2021. nov. 1. 18:51
 46/115 anonim ***** válasza:
65%

45

De azt vágod, hogy a cseresznye nem egész évben terem. Nem a trópusi banánültetvényről van szó hanem cseresznyéről. Nekünk meggyesünk volt 8 hektáron, nyáron nekem is kellett menni kis koromtól kezdve, de nem volt nagy dolog. Akik zöldséget termesztettek azokat nem irigyeltem, mert ahogy kijött az egyik ment bele a másik. Márciustól októberig folyamatos meló. De a gyümölcsös az mindig laza volt.

2021. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/115 anonim ***** válasza:
82%
Ütöttek, vagy megbüntettek, ha nem szedted a cseresznyét? Mert szerintem ez inkább úgy volt, hogy neked ott kellett lenni kötelezően és ha volt kedved, akkor szedted is. Azért kellett ott lenned, mert a szüleid nem hagytak otthon egyedül, amit jól tettek.
2021. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/115 anonim ***** válasza:
82%

45/45 nem így van.


Ha egy közért felvesz egy gyereket dolgozni, az akkor is törvénybe ütközik, ha nem kap fizetést, akkor is ha a szülők elteszik egy részét, akkor is ha az egészet megtarthatja.


Munkahelyen tilos munkát végezni 10 évesnek.


Ennek jóval felette van az alsó korhatára.


Hogy amit csinált, az besegítés vagy munkáltatónál végzett munka, az nem egyértelmű.

2021. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/115 A kérdező kommentje:
Hát eléggé megszidtak ha nem szedtem, és ha keveset azért is kritizáltak.
2021. nov. 1. 18:58
 50/115 anonim ***** válasza:
48%

49


Akkor ez csicskáztatás.

2021. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!