Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetekmaz normális ha...

Szerintetekmaz normális ha egy negyedikes szülei arra kényszerítik a gyereket,mhogy velük eggyütt dolgozzon egy cseresznyésben?

Figyelt kérdés

2021. nov. 1. 17:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/115 anonim ***** válasza:
95%

Normális. De figyelembe kell venni, hogy egy negyedikes gyerek terhelhetősége sokkal kisebb, mint egy felnőttnek. Ezt napi munkaórákban, heti gyakoriságban is figyelembe kell venni. Hosszabb és gyakoribb pihenőidő szükséges.


Monotonitás tűrése is kisebb. Ezt munkabiztonsági okokból is figyelembe kell venni. Pl nem tud már koncentrálni, leesik a létráról.


Nem tudom, hogy munka törvénykönyve hány éves kortól enged munkavégzést munkahelyen. Szerintem negyedikesnek nem. Így legfeljebb besegítés szintjén lehet elvárni.

2021. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/115 anonim ***** válasza:
35%
Alsós negyedikes? Az gyerekmunka.
2021. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/115 anonim ***** válasza:
65%
Hidd el,sok gyerek egy fillért nem kap a munkáért cserébe (és ez valahol jogosan).
2021. nov. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/115 anonim ***** válasza:
83%

Azon agyalok, hogy munkahelyen dolgoztatni, ugyanazt vagy nem sokkal kevesebbet elvárva esetleg, mint egy felnőttől az jogszabályba ütközik-e.


Ha otthon szed cseresznyét, végez kerti munkát egész nap, az nem tilos.

2021. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/115 anonim ***** válasza:
75%
jaj, utolsó. akkor mosogatni se mosogasson otthon, meg ne csináljon semmit, hisz gyerekmunka.. segített a szüleinak a gyümölcsösben, nagy cucc. Ennél jóval károsabb ha csak a jogait szajkózza egy gyerek, a kötelességei meg nem léteznek...
2021. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/115 anonim ***** válasza:
85%
22-nek szántam, bocs.
2021. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/115 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem heti 5x egész nap, heteken át az nem elvárható.


Pláne nem, ha az egész nap 10-14 óra.

2021. nov. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/115 anonim ***** válasza:
88%

25


Hidd el sokat segítettem szülőknek kiskorban, de ma már más idők járnak



Persze egy otthoni kiskert más tészta. Az ajánlott is.

2021. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/115 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, fejtsd már ki pontosan, hogy történt ez? Miért volt kényszerítés és mennyit kellett dolgoznod tulajdonképpen? Mert már a fenti kommentekből is kiderült, hogy azért nem mindegy, mennyi az annyi, de az egyébként normális, hogy egy ekkora gyerek már segít a szülőknek, pláne, ha nekik mondjuk nincs is kire hagyniuk, és így legalább szem előtt van. Ráadásul te még pénzt is kaptál érte, és egy negyedikes gyereknek azért a heti 4000 bőven elég, hogy megtanuljon bánni a pénzzel is.
2021. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/115 anonim ***** válasza:
70%

A legutóbbi hozzáfűzéseddel, hogy 10 éves gyereket mindennap több héten keresztül 8 órában zsebpénz nélkül ráadásul, na az nem normális.

Viszont ezt írhattad volna az elején is, mert mindenki arra gondolt hogy egy napot kellett dolgoznod, vagy 1-2 órát naponta.

2021. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!