Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy 7 éves kislányom és...

Víg Józsefné kérdése:

Van egy 7 éves kislányom és az apa nem mondd le róla. A kislányom nagyon szeretné. Érheti őt ez miatt valami trauma? Ha igen, akkor milyen trauma érheti? Mert attól félek, hogy valami baja lesz a kislányomnak ez miatt.

Figyelt kérdés

2021. nov. 21. 11:33
 21/91 anonim ***** válasza:
95%
Olvassátok el a kérdező másik kérdését, valaki fentebb már belinkelte. A kislány apja börtönben van!!!
2021. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
100%

21!


Az apa börtönben van.



A helyi jogsegély szolgálat annyit fog mondani, hogy ha az apa nem mond le a szülői felügyeleti jogáról a férj javára, akkor a férj nem fogadhatja örökbe a gyereket.

2021. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
97%

"Víg Józsefné kérdése:


Azért írok hogy a kislányomnak az apja börtönbe van és hogy lehetek e én a törvényes képviselője? mert az apa nem akkar le mondani róla de már nem vagyok vele együtt és én már férjnél vagyok"


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1127..

2021. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
18%

A férj egyébként sem fogadhatja örökbe a gyereket "gyakorlatilag"


- ha börtönbüntetését tölti

- nincs megélhetése, állása

- a lakhatási körülmények nincsenek megoldva



Ezek bármelyike, vagy együttese, plusz ehhez jön még a joggyakorlat is, hogy 10 ből 8 szor nem az apának ítélik a gyereket..

2021. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
74%

"szülői felügyeleti jogáról" akkor azt kellene elérni a bíróságon, hogy mivel a szülői kötelességének nem tud eleget tenni, az élethelyzete körülményei miatt, és ez a gyerek fejlődését lelki egyensúlyát hátrányosan befolyásolná, így a szülői felügyeleti jogára is méltánytalan.

Azt fel kell függeszteni, vagy megszüntetni.

2021. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha az apa börtönben van, eleve az anya a törvényes "képviselője" a gyereknek. Mondjuk nem értem minek bujkál a gyerek háta mögött, mintha az nem kérne az apjából. Ha az apa börtönviselt, gondolom eleve az anyáé a kizárólagos felügyeleti jog: innentől mi a kérdés?
2021. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
100%

"az anyáé a kizárólagos felügyeleti jog: innentől mi a kérdés?"


Az, hogy az anya jelenlegi új férje (aki nincs sitten) örökbefogadja a gyereket...

2021. nov. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
81%

16: "A férjem vezeték nevét akarja fel venni"


Most akkor a gyerek fel akarja venni a férjed vezetéknevét, vagy azt akarja hogy lemondjon róla az apja...???


Összevissza beszélsz...

2021. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, annyira zavaros vagy, hogy az iszonyat. Szinte azt sejtem, hogy értelmifogyatékos, de minimum iszonyatosan tanulatlan.


Nem a kritizálás a cél, de nem lehet csodálkozni, ha felteszel egy nagyon súlyos kérdést, ami elég nehezen hihatő, és iszonyatosan kevés információt adsz meg.

Ez a te hibád, ne minket hibáztass, ha nem kapsz érdemi választ.


Kétlem, hogy a gyerek azt mondja, hogy

Juj, de szeretném, ha az apám lemondana rólam.

vagy

juj, de szeretném, ha a mostohaapám nevét viselhetném.


Ezek azt sugallják, hogy inkább a ti szándékaitok, amit a gyerek vágyaként kívántok beállítani.


A másik kérdésben még azt se voltál képes megmondani, hogy kinek felügyeleti joga a gyerekre, simán lehet pl. állami gondozott is talán nem ok nélkül.


Egy rakás infót nem közölsz. Nehéz megérteni, hogy miért nem.


Én is azt javaslom, hogy fordulj családjogi ügyvédhez, majd ő segít, de felkészítelek, hogy neki is ami egy átlag emberrel eltartana 5 percig, veled fél óra lesz, mert nem mondasz el, vagy nem is sikerül, ha nem mondasz el konkrétumokat, nem felkészülve mész hozzá.


Feltehetted volna azt a kérdést, hogy

- Érheti-e trauma a gyereket azért, mert nem a mostoha szülő nevét viseli?

- Van-e jogom megtagadni az apától a gyerek láthatási jogát?

- Milyen esetben és hogyan tagadhatom meg az apa láthatási jogát?

- Hogyan veheti fel a gyerekem nevét a jelenlegi férjem, ha nem tőle van a gyerek?


Ezekre a kérdésekre lehetne értelmes választ várni, de amit te kiírtál, nem.

2021. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
97%
Ha meg azt akarja hogy a mostani házastársa legyem hivatalosan is a gyerek apja, mondja azt, ne köntörfalazzon, és ne bujkáljon a gyerek háta mögé... Mondjuk ezzel a férje egy életre a nyakába szakítaná a felelősséget a más gyerekéért, mintha vér szerint az övé lenne: ugyanúgy fizethetne gyerektartást ha szétmennek az anyukával - amit az igazi vér szerinti apának ezután nem kellene tennie.
2021. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!