Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról,ha valaki...

Mit gondoltok arról,ha valaki megtehetné,hogy elköltözzön a szüleitől,de nem teszi,annak ellenére,hogy állandóan veszekednek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm története.

Már közel 30 éves,az anyjával él.

A sajátjukon kívül még van kiadva nekik egy lakás albérletbe.

Magyarán a gyerek simán elköltözhetne,nem albérletbe kellene laknia.


Ugye nem is lenne baj,ha valaki a szüleivel él,ha jó így nekik,meg jó a viszony.


De itt nem ez van,hanem állandóan vitatkoznak.


2021. nov. 30. 02:25
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugráltatják, akkor őneki ott nincs joga, a lakást sem fogják odaadni neki a szülei.
2021. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%

Attól még hogy vitatkoznak érezhetik jól magukat így.

Hiába lennék harminc éves, akkor sem feltétlenül költöznék el, hogy aztán mind a ketten egyedül éljünk.

A plusz pénz meg jól jön.

2021. nov. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy nem az az egyedüli bevételük, amit a lakás után kapnak? Vagy legalábbis a munkájuk mellett kell az a plusz pénz a jelenlegi ház fenntartására? Ameddig nem azért van otthon, hogy kiszolgálják, mert ugye ezt nem írtad, akkor mi vele a gond? Én 26 vagyok, fizetem a rezsi rámeső részét, besegítek a mosogatásba, teregetésbe, kertbe. Addig meg tudok spróolni és majd nem egy albérletben kell az életem elbaszni.
2021. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%
Rokonom gyereke a párjával úgy lakott a szülei lakásában, hogy havidíjat fizetett nekik, mert szegények a szülők.
2021. nov. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
100%
Mármint egy különálló lakása van a szülőknek, abban lakott bérleti díjért a gyerek.
2021. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
77%
Szóval a kérdező ismerőse is ha felajánlja a szüleinek, hogy fizeti a garzon bérleti díját nekik, biztosan lakhatna benne.
2021. nov. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mindhárman jobban kijönnek így anyagilag. Nekem a tesóm van így, 29 éves és még otthon él, gyűjtögető saját lakásra. Barátnő nincs, nagyon rossz természete van tesómnak, csak 1-2 téma érdekli, arról megállás nélkül dumál, ha érdekel mást, ha nem. Én évek óta külföldön vagyok, nem bírtam hallgatni a veszekedésüket, nekem azóta van saját lakás. Sokszor mondtam neki, hogy gyere ki, 2 év és vehetsz egy kisvárosban valamit, de mindig fintorog, hogy ő diplomával nem megy gyárba (csak kétszer annyit keresne itt), a szakmájához meg nem tudja tökéletesen a nyelvet(nagy kaland, a helyes beszédtől én is messze vagyok). Szóval kifogás van sok, miért is ne hagyja el a mamahotelt, ahol csak terpeszkedik, eszik-iszik, de sehol nem tart.
2021. nov. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

Nem az az egyedüli bevételük,az anyja nyugdíjas már,és egész jó nyugdíjat kap.


Nyilván én nem beleszólni akarok,csak nekem panaszkodott sokszor,hogy az anyja milyen.


Persze jó dolog a spórolás,de minden áron?

Rámegy az egészsége erre az egészre,hogy folyton veszekednek.


Én teljesen albérletellenes vagyok,és megértem,hogy sokan kénytelenek a szüleikkel lakni,na,de itt pont jobbak a lehetőségek.

2021. nov. 30. 10:50
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval a kérdező ismerőse is ha felajánlja a szüleinek, hogy fizeti a garzon bérleti díját nekik, biztosan lakhatna benne."


Hidd el, rengeteg ember van, aki éppen rokonnak nem adja ki a lakást, mert ha mégsem fizet, sokkal nehezebben lehet kitenni!

2021. nov. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

18-as: Ebben az esetben az ismerösöd vagy türi tovább, vagy keres albérletet.


Az meg nem érdekes, hogy 'szerinted' az anyjának jó nyugdíja van, lehet, hogy neki nem annyira sok, illetve spórolni is akar, mert ha netán komolyabban megbetegszik, akkor valakit fizetnie kell, aki ellátja.

2021. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!