Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról,ha valaki...

Mit gondoltok arról,ha valaki megtehetné,hogy elköltözzön a szüleitől,de nem teszi,annak ellenére,hogy állandóan veszekednek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm története.

Már közel 30 éves,az anyjával él.

A sajátjukon kívül még van kiadva nekik egy lakás albérletbe.

Magyarán a gyerek simán elköltözhetne,nem albérletbe kellene laknia.


Ugye nem is lenne baj,ha valaki a szüleivel él,ha jó így nekik,meg jó a viszony.


De itt nem ez van,hanem állandóan vitatkoznak.


2021. nov. 30. 02:25
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

#40


Azért ha Németországban normálisan élsz és dolgozol, akkor majd 10 év alatt egy alap tőkét össze tudsz hozni.


KP-ra amúgyis nagyon kevés ember vesz házat. Tudom, itthon a legtöbben félnek a hitelektől, de alapvetően házat és vadonatúj autót az emberek 80%-a hitelre vesz. Így megy a világ. Egyébként meglehet csinálni ha 2 ember egyfelé húz.


Csak példának okáért, én pont azt számolgattam, hogy kb 28 éves koromra lesz majd 9 millió megtakarításom, most ha akkor találkozok egy normális nővel, aki szintén így gondolkodik és neki is lesz pár millió megtakarítása, vagy akár több, mint nekem, akkor máris ellehet gondolkozni egy közös házon, persze egy része hitelből. De inkább ez, mint játszam a menőt egy panelben, aztán ott rohadok meg 50 évesen is.

2021. dec. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Nehéz hitel nélkül. Lényeg, hogy az önerő legalább meglegyen. De ha pl a 250 ezres fizumból havi 100-at dobálnék ki albira, ugyan mi maradna? Félre nem tudnék rakni semmit. Így kb. 3 év múlva meglesz az önerőm hitelhez és akkor is fizetem a kb. 100 ft-t törlesztőre, de az az enyém lesz és megvan a biztonság. Albinál bármikor mondhatják azt, hogy szevasz, ha gyereket akarnék, akkor meg nem is kapnék kb. Persze, szoktak dobálózni, hogy más országokban nem szokás a saját, jó az albi. Na igen, de ott nem így működik azért. Meg nem mindegy átszámolva sem, hogy a fizetés mekkora arányát viszi el.
2021. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

#42


Egyetértek, énis inkább lakáshitelt fizetek, mint albérletet hamár muszáj. Az legalább az enyém lesz.


Azzal meg egyetértek, hogy kár a külföldi országokat példának hozni. Ott kisebb az aránya a sok gyökér tulajdonosnak, mint idehaza.

2021. dec. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

Csak ha felveszed a hitelt,akkor mindig rá leszek kényszerülve,hogy dolgozz.


Még ha az albérletet nem tudod fizetni,akkor max hazaköltözöl a szüleidhez.


Persze nem lehet kp-ra venni,csak nagyon nem mindegy,hogy 10 évig vagy 30 évig fizeted a hitelt egy nyamvadt lakásért.


Sokan ezért is laknak inkább a szülőkkel,hogy ne kelljen hitelt felvenniük.

Ha már van egy saját lakásod sokkal könnyebb,mert meg tudsz élni egy átlag fizetésből.


Én erre írtam,hogy a példában felhozott kérdezőt nem értem,hiszen nem kellene albérletbe mennie.

Azért meg nem éri meg egy kibírhatatlan szülővel lakni,hogy még több megtakarításom legyen,annyit nem ér.


Aki viszont nem örököl semmit,annak teljesen mindegy,az élete csak a függőségből fog állni egész életében.

2021. dec. 2. 23:58
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

Lol, de úgy nem lehet hozzáállni, hogy jajj, akkor a hitel miatt dolgozni kell. Meg ez a belebuksz az albiba hazaköltözöl. Azt a bebukott hitelnél is megtudod csinálni, szóval 50-50. És inkább bukjak egy hitelbe, mint 50 évesen az albiból haza anyámékhoz :D


A hitelt meg kár kerülgetni. Szerintem szülői segítség nélkül senki nem tud házat venni kp-ra Budapesten és a közelebbi agglomerációjában vagy bármelyik drágább helyen. Még ha valami full elit helyre is jutsz be már suli után és keresel mondjuk 800k-t, ami itthon azért igencsak kiemelkedő, még azzal is rengeteg idő lenne kp-ra házat venni.

2021. dec. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:

#45


Nem csak Bp és a környéke létezik.


Én biztos nem vennék fel ekkora hiteleket,amit csak 20-30 év alatt tudsz kifizetni.


Sajnos a legtöbben nem fokozatokban gondolkodnak,hogy mondjuk először egy garzon,hanem nekik egyből 20-on évesen egy 2 emeletes családi ház kell.


Az a baj,hogy ma már egy garzon is baromi drága,de mondjuk pár éve lehetett venni 6-7 millióért egy garzont,ami mondjuk pár éves külföldi munkával összejöhetett kp-re.


Erre írtam,hogy aki örököl,vesznek neki lakást,azt hatalmas előnnyel indul.

Aki meg nem,annak úgy is mindegy,mert sosem lesz független,mert vagy az anyjáéknál lakik vagy tartozhat egy banknak 30 évig.

2021. dec. 3. 00:23
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
Minek vegyek garzont, ha egy tanyát szeretnék, vagy a városom melletti kisebb faluban házat vagy valamelyik kisebb városban esetleg. Most nem azért, de ahol én lakok, Szegeden, már egy ócska putris 1 szobás lakás is 20 milliónál kezdődik. Makón, ami jó kis város szintén, van ott is minden, ennyiért egy kisebb kertes házat veszel, vagy pár millióval drágábban. Faluhelyen meg már 10 millióért. Na most akkor melyik éri meg jobban? Főleg úgy, hogy tudom, hogy tanyát szeretnék. Mellesleg hitel nélkül sosem tudnék elköltözni. Ésszel is lehet hitelt felvenni. Mellesleg mai világban luxus nem dolgozni. Persze, történhet bármi, de erre nem lehet alapozni, hogy azért nem veszek fel lakáshitelt, mert mi van ha lebénulok. Eladni ellehet akkor is. Albérletre meg kidobálni a pénzt ilyen árak mellett szerintem nagy felelőtlenség, ha van más opció is. Nyílván van az a helyzet, amikor nincs választás.
2021. dec. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

#46


Mivel én itt dolgozom és ide köt minden, így nekem ez marad ezért írtam példaként, senki nem írta, hogy kötelező itt lakni.


Az meg, hogy te nem vennél fel a te dolgod, de szerintem nem vagy tisztában az árakkal ezért hiszed azt, hogy meglehet anélkül oldani. Ahogyan a 47-es is írja, a komolyabb városokban 20 millió alatt nem kapsz semmit. Persze, akit nem érdekel a város annak ez nem probléma, de mint írtam, engem minden ide köt, így ez az egy út marad. Így nem fogok pénzt lapátolni valami 30 nm-es patkánylyukba.

2021. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Lassan faluhelyen sem veszel hitel nélkül amúgy, hála a babavárónak, falusi csoknak és a többinek, az utolsó omladozó paraszházra is ráb.sztak még pár milliót.
2021. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ez a másik fele. A 10+15 milla lehetősége mindenhol felnyomja az árakat. Nagyszerű ötlet volt ez IS. Na de nem baj, egyes országok acélt gyártanak, mi kölköket a lakhatásért: D
2021. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!