Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról,ha valaki...

Mit gondoltok arról,ha valaki megtehetné,hogy elköltözzön a szüleitől,de nem teszi,annak ellenére,hogy állandóan veszekednek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm története.

Már közel 30 éves,az anyjával él.

A sajátjukon kívül még van kiadva nekik egy lakás albérletbe.

Magyarán a gyerek simán elköltözhetne,nem albérletbe kellene laknia.


Ugye nem is lenne baj,ha valaki a szüleivel él,ha jó így nekik,meg jó a viszony.


De itt nem ez van,hanem állandóan vitatkoznak.


2021. nov. 30. 02:25
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
78%
Én is hamarosan 30 leszek és otthon élek az anyámmal, pedig nagyon nehéz vele. Nálunk mondjuk 2 szintes kertesház van. Nekem a tanulmányaim kihuzódtak sajnos. Én sem akarom albérletre dobálni ki a pénzt, mert nagyon nem éri meg. Ha lenne párom és 2-en összeköltözhetnénk az más lenne, de most random idegenekkel nem akarok (elég volt az egyetemen), szóval én csakis a leendő párommal fogok. Addig spórolok. Amúgy tanyára gyűjtök, mert a jelenlegi árak mellett arra futja, illetve szeretem a természet közelségét. Gondolkodok külföldben is, hogy 2-3 évre ki kellene menni. 29N
2021. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem te írtad már ki ezt a kérdést többször, csak te voltál az a gyerek, akit a szülö nem akar odaengedi a kiadott lakásba, mert a szülönek kell ez a jövedelem, a gyerek meg fel van háborodva emiatt????
2021. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
19, ebben van valami, ismerek több olyan bérbeadót, aki rokon által ajánlott ismerőssel járta meg, de nagyon, tönkretették a lakást, és/vagy több százezres tartozást hagytak maguk után. Aki ismerősként költözik be valahová, úgy fogja fel, hogy vele jó arcok lesznek tehet akármit, ő védett.
2021. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok. Ja, és az elképzeléssel, sztereotípiákkal ellentétben nekem sincs a p.csám kinyalva, nem ingyenélő vagyok és a háztartást, kertet viszem. Ok megosztva, nem mindent én, de nem is mindent anyám.
2021. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

#20


Mondjuk nem csak a pénzt kellene ebben az esetben nézni.

Mert az a legrosszabb,ha megbetegszik valaki vagy idős,és nem marad senkije.


Mert ezzel a viselkedéssel eltaszítja a gyereket magától.

2021. nov. 30. 11:38
 26/51 A kérdező kommentje:

#21


Akkor mint látom nem lehet ez egyedi eset,sokan tűrnek inkább az anyagiak miatt.


Hát,ilyeneket mesélt mondjuk,hogy szólt neki,hogy mossa fel a teraszt,de akkor amikor ő mondja.


És hát azért nem 90 éves,hogy mondjuk ne tudna felmosni ő is,ha akar.

Ráadásul egyből ha nem teszi meg,akkor elkezd toporzékolni.

Nyugdíjas,van ideje,nem kell dolgoznia,akkor nem értem miért jó ez neki.

Ráadásul van pasija,mert a gyerek apja már nem él.

És az is időként átmegy,és parancsolgatna a gyereknek.


Szerintem ez nagyon megalázó lehet egy felnőtt embernek,hogy gyerekként kezelik.

2021. nov. 30. 11:42
 27/51 anonim ***** válasza:
44%
Semmi közöm hozzá és neked se nagyon.
2021. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
73%
Valakinek a kényelem mindent megér, ezt tudom mondani. Felnőtt ember, ha akarna változtatni ténylegesen, tudna.
2021. nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok. Mondjuk kár itt fröcsögni, igen, konkrétan nekem az eü-ben max túlórában van 250e fizum és már a legputrisabb albi is 100 ezer+rezsi. Szerintem eléggé luxus egyedül az albi, főleg ha nem így tervezed az életedet. Nem szeretnék nyomorogni és hónapról hónapra élni. Random emberekkel való összeköltözés egy sz.ros kis lakásba mivel jobb? Csak a leendő párommal vagyok hajlandó, úgy már nem annyira megterhelő anyagilag, addig meg szépen gyűjtögetek, hogy legalább önerőm legyen vagy pedig hitelmentesen tudjak tanyát venni és építkezni. Bár ahhoz is kell hitel, amit önerő nélkül nem adnak. 12x150e (ami kb. marad) jobb félrerakni, mint 100 ezret kidobni az anlakon, cserébe nyomorgás és 0 ft megtakarítás.
2021. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

#29


A GYK sleppje, ezt nem érti meg, mert itt mind 800k-t keres gyengébb hónapokban :D

2021. nov. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!