Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról,ha valaki...

Mit gondoltok arról,ha valaki megtehetné,hogy elköltözzön a szüleitől,de nem teszi,annak ellenére,hogy állandóan veszekednek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm története.

Már közel 30 éves,az anyjával él.

A sajátjukon kívül még van kiadva nekik egy lakás albérletbe.

Magyarán a gyerek simán elköltözhetne,nem albérletbe kellene laknia.


Ugye nem is lenne baj,ha valaki a szüleivel él,ha jó így nekik,meg jó a viszony.


De itt nem ez van,hanem állandóan vitatkoznak.


2021. nov. 30. 02:25
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
30. Igaz. Tudom, csak annak nincs hitelmentes lakása, háza aki buta vagy nem dolgozik. Aki dolgozik az jól keres. Illetve szégyeld magad, ha inkább a családoddal maradsz és nem egy albiban nyomorogsz random idegenekkel vagy egyedül. Az utóbbi esetben nem baj, ha semmid sem marad és zacskós levesen élsz, de legalább elmondhatod, hogy te mekkora önálló felnőtt vagy, mert legalább nem a szüleiddel laksz. A másik kedvencem, mikor úgy pofázik, hogy a szülei rakták alá a lakást vagy fizetik az albija nagy részét.
2021. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

#31


Bizony, itthon mindenki 20 évesen 70 millióért vesz házat, mert annyira jól csinálják :D A valóságban meg anyuci és apuci mögül osszák az észt

2021. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
32. Amúgy mindig az exem jut eszembe az ilyenekről vagyis pontosabban az, hogy van lejjebb. 30 éves volt és már 10 éve dolgozott, mert le sem érettségizett. Legalább 4 évig Ausztriában dolgozott. Ahhoz képest, hogy csak a 8 elemi volt meg neki, megcsinálta a szerencséjét. Azonban Ausztriában az anyjával lakott, majd haza költözve az öccséhez ment és annak haverjához. 2 szoba volt és 1 nappali. Vagyis egy átjáró szobában lakott. Én még egyetemre jártam és amikor hazajöttem, nyílván a családi fészekbe. Na most az átjáró szobás cikizett engem, hogy otthon lakom, úgy, hogy neki saját szobája sem volt. Ha az anyjuk hazament, akkor az öccsével aludt egy ágyikóban. Persze kiderült, hogy az anyjuk nem csak az egyetemista öcsikenek fizette az albi ráeső részét, hanem ennek a patkánynak is. Szóval ez az ember az abszolút szégyen kategória volt. Megjegyzem, hogy én dolgoztam az egyetem alatt, így az utazást, kolit, kaját stb. magamnak finanszíroztam.
2021. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit a patkányról, hogy amúgy minden pénzét elverte. Hiába dolgozott már 10 éve és volt kint külföldön, egy hitelre önerőt sem tudna felmutatni...
2021. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

#34


Ilyet énis ismerek, jópár évet lehúzott Németországban, aztán hazajött, így a 30-as évei közepén és otthon lakik, sikerült egy BMW-re valót összeszedni. Ezért megérte ám. De a lényeg az, hogy vagánynak érzi magát.

2021. nov. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 42 eves ferfi ismerosom van ikyen ...
2021. nov. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

#35


Ma már te nem veszel ingatlanokat pár éves külföldi munkával.


Amióta feltolták mesterségesen az ingatlanpaicot,azóta esélytelen,hogy te egyszerű,dolgozó emberből milliomos leszel,akinek lakása(i),menő autója van.


Nem az a világ van,mint a rendszerváltáskor,hogy kiment valaki dolgozni egy nyugati országba,és pár év alatt stabilizálta az életét.


Gyakorlatilag az árak nyugatiak,saját lakáshoz jutni önerőből gyakorlatilag lehetetlen,több éves külföldi munkával is rengeteg hitelt kell hozzá felvenni.


Ezért is írtam,ha van egy lakás,amiben lakhatsz,akkor nem éri meg otthon lakni,csak akkor ha amúgy normálisak a szüleid.

Tehát nem kontrollálnak,stb.


De ha megvan a lakás,akkor jobb inkább külön menni,mintsem arra spórolni,hogy majd 20 év múlva legyen még egy lakásod pluszban.

2021. nov. 30. 23:26
 38/51 A kérdező kommentje:

Azt megértem,ha valaki bevállalja a szülőkkel élést,azért,mert semmi kilátása nincs az életben.


De,amikor nem kényszer,ott már elgondolkodtató,mert akkora vagyont nem tudsz összeharácsolni,ami megérné.

És egyre jobban ebbe az irányba megyünk.

Az embereknek rövid távú céljai nem igen lehetnek,mert nem fizetik meg a munkát,és a csórókat egyre jobban nyomják el globálisan.

2021. nov. 30. 23:28
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

#37


Az a pár év, majdnem 10. Azért azelég sok :D

2021. dec. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

Pár éve még megyeszékhelyen tudtál venni 5-6 millióért egy panelt.

Ma ugyanez 12-13 millió,tehát 2x annyit kell érte dolgozni.


A bérek nem sokkal voltak alacsonyabbak,mint most.


Tehát 10 év biztosan nem kellett egy saját lakáshoz.


Ma hiába laksz anyáddal 40 éves korig,nem fogsz tudni hatalmas pénzeket félretenni.


Sokan a saját lakás hiánya miatt tűrnek otthon inkább,szerintem ez az oka,hogy a 35 év alattiak fele még otthon lakik.

2021. dec. 1. 12:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!