Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy szokássá váljon, hogy elvált szülők heti váltásban neveljék a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Persze kivétel ott, ahol a válás amiatt történt, mert mondjuk az egyik szülő alkoholista, vagy akár az életükre tört.

A kérdés azokra az esetekre vonatkozik, ahol a két fél viszonylag békés körülmények között vált el.

Ugyanakkor én nem vagyok érintett, nincs gyerekem, csak általánosságban értem a kérdést.



2021. dec. 6. 13:24
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
92%

Ki kérdezte meg erről a gyerekeket? Melyik gyerek akar hetente másnál lenni?

Anyámtól is mindig megkérdeztem,hogy miből gondolta,hogy nekem jó az,hogy heti 1x egyik helyen,aztán a másik helyen csövezek.Tulajdonképpen két lakhelyem is volt,mégsem volt egy otthonom sem.

Két felé mentek a személyes tárgyaim,az egyik helyen volt kutyám a másikon "kizárt hogy behozd ide" volt,és mivel nem volt praktikus a számítógép hordozhatóság szempontjából kaptam végül egy laptopot amin nem mentek a játékaim sem,pedig nem volt egy olcsó darab.

nem volt az nekem olyan jó.:/

Tudom,hogy mind a ketten szerettek és látni akartak,de annyiszor kértem hogy valakinél had maradjak végre nyugton és ne kelljen minden fontos dolgomat heti váltásban cipelni oda-vissza..

Szívesebben maradtam volna apával úgy,hogy én átmegyek anyához AMIKOR ÉN IS AKAROK.

Egy idő után palija lett meg még egy kölyke akit a mai napig utálok,de el kellett viselnem őt is évekig.(persze a pasi nem maradt meg még a születéséig se..)

Nem a gyerekkel volt nekem bajom,de nem tudok rá nem idegenként tekinteni,és mivel ő sokkal inkább otthon volt mint én megint csak úgy éreztem,hogy oda sem tartozom igazán.Én csak egy hetente érkező vendég voltam ott is.:/

2021. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
92%

Nem Magyarorszagon élek, itt nálunk ez az alap. Nem elég a békés válás hozza, az kell, hogy a két szülő minden más elé helyezze a gyerekeket, különben nem működik. A családomban van egy hármas testvérpár, ők így nőttek fel, már felnőttek, a világon semmi problemajuk nem volt ezzel sem akkor, sem azota.

De: a szülők egy utcanyira laktak egymástól, így nem volt pl iskolaváltás vagy hajnalban kelés ag egyiknél, hogy időben oda érjenek a suliba. Mindkét helyen meg volt a külön szobájuk, sokmindenből dupla cuccaik voltak, hogy anyunál és apunál is kéznél legyen.

A szülők nagyon jól kommunikáltak, annak ellenére hogy apu kb a hata közepére nem kívánta anyut, aki miatt elváltak.

2021. dec. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
80%

"Az miért nem jut eszébe senkinek, hogy ne a gyereket rángassák ide-oda, hanem a szülők váltsák egymást hetente az azelőtt közös otthonban?


Ja, vagy azt már nem, mert "kényelmetlen", de a gyereket, akinek pont az állandóság nyújt biztonságot, azt lehet rángatni!"


Konkrétan azért nem jut eszébe ilyen senkinek, mert ez egy orbitális marhaság.


Egyedülállóként kell onanntol tervezni a hatra lévő életét a szülőnek? Vagy vigye a partnerét oda, ahova a következő héten az ex viszi az éppen aktuálist? Mellé mindkettő tartson fenn plusz egy lakast, ahol kethetente él?

2021. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
32%

Hogy járna iskolába-óvodába a gyerek? Vagyis hová? Minden héten másik iskolába? És az egyik iskolában mire írnák a hiányzásokat míg a másikban van? Hogy egyeztetene a 2 iskola az osztályzatok kapcsán?


Egyszerre 2 orvosa, fogorvosa,védőnője stb. lenne? Hova szólna a lakcím kártyája?

A hivatalos levelezést hová postáznák?


2 ruhatára,játéktára, tanulósarka, lenne vagy minden héten teherautóra cuccolna?



Magadtól jutnak eszedbe ilyen baromságok vagy valami képzésre jársz?

2021. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
91%

Ah,szóval a te elképzelésedben 2 messze lakó szülőről van szó.

Nyílván ha annyira messze laknak egymástól,hogy iskolát is kell váltani a heti váltás miatt akkor nincs heti váltás.ez csak azoknál a szülőknél lehetőség akik nem laknak nagy távolságra a másiktól.

Vonattal,kocsival ameddig be lehet járni,addig szivatják is a gyerekét azzal,hogy járjon be azzal.

2021. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
90%

Érintett gyerekként: nem.

Szerencsére a szüleim az első panaszomra belátták, hogy rossz döntés volt.

2021. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
83%

14!


Nálunk egy utcánkra laktak egymástól a szülők, így ugyanaz maradt minden.

Mivel hivatalosan itt is kell hogy legyen egy "elsődleges" szülő, a gyerekek minden irata az anya lakcímére szolt, az ő biztosításához voltak hozza adva.

Ruhatáruk dupla volt, igen. Szobájuk is volt mindkét heylen. Megegyszer, itt ez a normális.

2021. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
38%
Igen, ìgy legalább nem csak a nő szìv a gyerekkel.
2021. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
86%
Hat ez max a szuloknek "jo" szerintem. Inkabb az szamitson h a gyereknek h jo..
2021. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
85%

19!


Van olyan gyerek, akinek jó, és van olyan, akinek nem. Mondjuk itt nálunk eleve meg is kérdezik őket.

2021. dec. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!