Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy szokássá váljon, hogy elvált szülők heti váltásban neveljék a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Persze kivétel ott, ahol a válás amiatt történt, mert mondjuk az egyik szülő alkoholista, vagy akár az életükre tört.

A kérdés azokra az esetekre vonatkozik, ahol a két fél viszonylag békés körülmények között vált el.

Ugyanakkor én nem vagyok érintett, nincs gyerekem, csak általánosságban értem a kérdést.



2021. dec. 6. 13:24
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
79%
Még az is sz@r, hogy az egyetemi koliból 2 hetente hazajárok, s vagy itthon van valamim, vagy ott, nemhogy 2 helyen élni (s mindkét helyen ugyanazt csinálni: iskolába menni, sportolni, barátokkal találkozni, stb)...
2022. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
83%
Nem, szerintem ez az ingadozás nem jó. Mi van amúgy ha a szülők 200km-re laknak egymástól? Elköltöztek a válás után. Mit csinál akkor a gyerek, minden nap 2x200km-t utazik suliba amikor a távoli szülőnél van? Elmegy az egész napja, már ha egyáltalán megoldható a bejárás. Lehet nincs is közvetlen járat, 5x át kéne szállnia hogy oda érjen.
2022. jún. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 NTBS ***** válasza:
71%
Nehéz kérdés, de nem a válaszom.
2022. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát, így nagyon utólag, tudom, durván hangozhat, szóval sok-sok év távlatából nekem az jelentette a legnagyobb állandóságot, hogy soha többé nem jött a másik szülőm aki nagyon kicsi koromban kilépett az életünkből.

Kialakult a saját kis életünk, jóval és rosszal, de az legalább stabil volt.

Ezt az egyet nagyon megköszönném neki, hogy tartotta magát végig az elhatározásához, nem bukkant fel néha-néha, érzelmileg nem rángatott, hogy szeret, nem szeret, mikor jön, mikor megy.

2023. ápr. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
95%
Soha nem lesz szokás, mert az esetek nagy részében az egyik szülő, (mondjuk ki, az apa) nem is szeretné nevelni a gyereket válás után.
2023. ápr. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
52%
Hü lye az is aki ilyet beiktatott lehetőségként, képről látott gyereket maximum.
2023. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
83%
Apukámnak volt egy ilyen kapcsolata, a barátnője egy-két éve volt akkor elvált, amikor ők összejöttek, és a volt férjétől volt két 10 év alatti gyereke. Megjegyezném, hogy már elég nagyok voltak ahhoz, hogy megértsék, anya és apa már nem jönnek ki jól és ezért külön utakon folytatják. Na ők konkrétan megtartották a közös lakást, ahol anno együtt éltek, a gyerekek állandóra laktak ott, anya és apa meg kéthetente váltották egymást asszem, de konkrétan ugyanabban a hálóban, ugyanabban az ágyban aludtak, csak ágyneműt cseréltek. Még a fürdőben is volt két polc a cuccaiknak és csak a legszükségesebbekkel "költöztek" a másik, bérelt lakásba, ahol meg éppen az a szülő lakott, aki abban a két hétben nem volt a gyerekekkel. Tehát kéthetente volt váltás. Mondanom sem kell, így egyikük sem tudott egészséges, normális kapcsolatot kiépíteni más emberekkel, mert tarthatatlan volt sokszor. Gondolj bele, kéthetente két hétre meg kellene mondanod a párodnak, hogy most akkor nem tudsz átjönni, mert a gyerekekkel vagyok, és ugye én se tudok menni hozzád, mert nem hagyhatom őket egyedül. De nyugi, két hét múlva nálam tali. Már az albérletben ugye, csak várj, amíg elteszem a volt férjem borotváját emg fogkeféjét a polcára...
2023. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!