Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretitek a neveteket?...

Szeretitek a neveteket? Hálásak vagytok a szüleiteknek hogy úgy neveztek el ahogy?

Figyelt kérdés

Vagy van itt aki utálja a nevét és kissé nezehtel a szüleire amiért úgy nevezték el?

A neveteket is írjátok le légyszi.



2021. dec. 12. 19:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
88%
Utáltam a nevemet, a testvéreim különleges, dallamos nevet kaptak, én meg egy gyereknek aranyos, felnőttnek nevetségest. 18 évesen meg is változtattam, most már szeretem. Haragudtam ezért anyámra, mert tényleg ronda es elütő volt a testvéreim nevéhez képest. A ronda még ok, nincs egyforma ízlés, de a tesók gyenge pontok. Figyelmes anya nem hívja pl. az egyik gyerekét Ádám-nak, a másikat meg mondjuk Manó-nak.
2021. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
94%
11. Jogos. Lehet hogy gyerekként az oviban még aranyos egy név. De basszus életünk nagyrészét felnőttként töltjük. Legyen már akkor normális nevünk felnőttként.
2021. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
89%
Angéla vagyok, lehetne rosszabb is, egész jó név. Az egyetlen, amit nagyon nem szeretek benne, az a "g" betű, olyan keményen cseng tőle. Apám nevezett el így, se nem köszönöm, se nem utálkozom. Azért vagyok hálás, hogy eszébe sem jutott, hogy Éva, Júlia, Mária, Zsuzsa, Zsuzsanna, Erzsébet vagy hasonló nevű legyek. Nincs bajom, ha másnak ez a neve, de magamnak elképzelve fára mászom a gondolattól, nagyon nem tetszenek. Magyar keresztnevek többsége nekem nem tetszik.
2021. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
3%
A nevem egó,és én neveztem el így magamat,szeretem,mert nagyon passzol hozzám.
2021. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
93%
Rita vagyok, a nővérem adta a nevem anno. Nem szeretem a nevemet. Olyan rideg, és idióta becézése van.
2021. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
67%
Barbi, régen sokat piszkáltak miatta. Ma már szeretem.
2021. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
82%

Claudia vagyok, a C-betűs forma miatt voltak bosszúságaim, pl hivatalos ügyintézéskor mindig ki kell hangsúlyozni, hogy C-vel kell írni. (Az, hogy második nevem is van, csak a hab a tortán) Általános suliban meg gyakran ki volt állítva a rajzom névvel a folyosón és sokszor hallottam, hogy más osztályból cikizik a nevem, hogy mekkora hp lehetek, ha így írom, emiatt volt, hogy elbőgtem magam. (túlérzékeny gyerek voltam)

Amúgy ma már teljes mértékben szeretem a nevem, picsás c-betűjével meg a második keresztnévvel együtt :)

2021. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
68%
Én is Bernadett vagyok és kb. 20 évembe került megbékélni vele. Nem megszeretni, mert az még mindig nem sikerült, csupán elfogadni, hogy sajnos így hívnak. Bár még mindig inkább Bernadett legyek, mint Mária, Erzsébet, stb
2021. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
83%
Hajnalka a nevem, és nem szeretem, főleg, mert külföldön élek, és konkrétan sehol senki nem tudja normálisan kiejteni a nevem. Baráti körben ezt megoldjuk, de ha ügyet kell intézni és bemondják a nevem, akkor 90%, hogy úgy ejtik ki, hogy fel se ismerem, hogy az a nevem volt. De emiatt nem neheztelek a szüleimre.
2021. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
65%
A középső nevem Gréta. Szerintem borzasztó. Az apai nagynéném találta ki. Nem neheztelek, de furcsának tartom, hogy anya-apa engedte, hogy egy olyan nő nevet válasszon nekem, akit a családból mindenki utált és teljes joggal. Én biztosan nem engedném, hogy a gyerekem nevébe általam utált emberek belepampogjanak. Ez a fura inkább. Nemoskára töröltetni fogom, mert amellett, hogy utálom, sok gondot is okoz hivatalos ügyekben.
2021. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!