Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretitek a neveteket?...

Szeretitek a neveteket? Hálásak vagytok a szüleiteknek hogy úgy neveztek el ahogy?

Figyelt kérdés

Vagy van itt aki utálja a nevét és kissé nezehtel a szüleire amiért úgy nevezték el?

A neveteket is írjátok le légyszi.



2021. dec. 12. 19:26
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
91%

Mária vagyok, utálom a nevem, de végül nem változtattam meg, mert van olyan becézése, ami tetszik. A bátyám adta a nevem, de nem neheztelek rá érte.

Azt tartom hülyeségnek, hogy vannak nevek, amiket senki sem használ úgy, ahogy van, hanem mindenképp becézik. Akkor meg minek ilyen nevet adni? Ilyen a Mária is, de sok más név is van (pl József, László, Katalin stb)

2021. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
91%
Anyám is Katalin, de mindenki Katinkának hívta. Nagyanyám, dédnagyanyám is Katalin volt.
2021. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
45%
én olyat tudok,hogy pl tök menő, ha egy munkahelyen pl a titkárnőt, vagy valamelyik, bármelyik kollégát Katalinnak szólítják; szerintem olyan előkelő hatást kelt. :) olyan elegáns, olyan menő, olyan komoly, olyan tekintélyes, stb. :) tehát, hogy akinek nagy tekintélye van a cégnél. :)
2021. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim válasza:
49%

"Nagyon hálás vagyok, hogy nem tömeg nevem van, erre fogok én is törekedni, ha egyszer nevet kell a gyermekemnek választani."


Elnézést, nem rosszindulatból, de javítok kicsit.

Külföldön nincsen tömegneved. Magyarországon az Ildikó az egyik leggyakoribb női név a középkorúak körében.

2022. jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
88%
De én nem vagyok középkorú és a városomban csak 2 másik Ildikót ismerek, mindeközben Anita, Mónika van vagy 2 tucat. A mostani divatnevekről ne is beszéljünk.
2022. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim válasza:
84%

Teljesen mindegy középkorú vagy-e vagy sem az Ildikó név nagyon felkapott volt egy időben, tehát mindaddig amíg ezek az emberek vagy a nagyrészük még él, ez a név tömegnévnek számít.


Lehet, hogy a te korosztályodban már kevésbé de attól még a lakosságra kivetítve annyi van belőlük mint a kínai áru.


Igaz, hogy Anitából is meg Mónikából is, de én pl Ildikóból többet ismerek.

Semmmi bajom a névvel nem azért írtam, csak tényeket közöltem.


Ez a név a mai Hanának és Zoénak felel meg kb csak néhány generációval régebben.

Az lehet, hogy épp nem voltak ilyen nevű osztálytársaid, de akkor voltak, szomszédok, tanárok, osztálytársak szülei.


Nem csak az számít tömegnévnek ami épp most tömegnév.

Sokan szeretnék azt hinni pedig.

2022. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim válasza:
92%
Én Attila vagyok. Nincs vele bajom, teljesen elfogadható név. Apum nevezett el így. Hálás is vagyok neki, hogy nem követte azt a hagyományt, hogy a fiú az apja nevét kapja, mert akkor János lennék. A vezetéknevemet viszont utálom.
2022. jan. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
85%
Én mindig gyűlöltem a nevet amit adtak, úgyhogy fogtam magam és 20 évesen megváltoztattam egy olyanra, ami nekem tetszik és illik hozzám. Azóta rengetegen mondták, hogy nagyon szép nevem van, ami jól esik, hisz én választottam magamnak, de ez titok 🤫
2022. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!