Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » T(i) ebbe belemennétek anyukám...

T(i) ebbe belemennétek anyukám helyében...? 16l

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit furcsa lesz, de leírom...

Szóval apukámnak van egy barátnője, akivel nagyon jó a kapcsolatunk. Megtudta, hogy át fogok menni egy másik középiskolába, ami az ő lakásától 3 percre van. (mi vidéken lakunk anyukámmal, 25 perc buszút mindennap be a városba)

És mivel nagyon közel lenne a suli, és jól ki is jövünk, felhozta, hogy mi lenne, ha odaköltöznék hozzá egy kis ideig. (Ez lehet 1 év vagy 5 év is amíg odajárok) Csak segítség képpen. Könyebb lenne a bejárás, meg ilyenek. Viszont aztmondta apa barátnője, hogy ebbe anyukám tuti nem menne bele. Még nem hoztam fel neki, majd felfogom, de előtte gondoltam megkérdezlek titeket, hogy nektek mi a véleményetek. Ti ebbe belemennétek, vagy nem? Anya és apa barátnője nem ismerik egymást. Nekem is furcsa kicsit, hogy egy számomra idegenhez menjek,(persze nem idegen mert kedveljük egymást) de úgy idegen hogy nem rokonom. Erről még apukám sem tud, sőt, senki.



2022. jan. 1. 17:54
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
15%
Természetesen odaköltözhet a szülei beleegyezésével.
2022. jan. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
98%

Uhh, nehéz kérdés, de 25 perc buszút az elég kényelmesnek mondható bejárósként. Nekem is ennyi volt, de volt általános iskolai osztálytársaim jóval többet utaztak be minden egyes nap, mert még bentebb volt a sulijuk. Szóval ezt így vegyük figyelembe, hogy nem órákról van szó, ez egy nagyon kellemes napi 1 óra utazás, ami pont elég arra, hogy felébredj suli előtt, suli után meg lenyugodj mire hazaérsz. Persze ha 2 óránként jár a busz, akkor az egy kicsit szívás.


Ha jól értelmeztem szüleid elváltak, anyuddal élsz. Édesanyaként biztosan nem engedném egy idegenhez a gyermekem életében ezen szakaszában. Kamasz vagy, ilyenkor egy csomó konfliktus van a szülővel, de pont emiatt igényli az ember a szülői támogatást, és fordítva, ilyenkor tudja nagyon könnyen leveszíteni a szülő a gyermekét. Ezt nehéz még megértened, de majd megfogod. Kollégium az más, az sokaknak kényszerhelyzet (akik nem félórára laknak a sulitól), de mégsem egy idegen emberhez költözöl be, aki idegen és "anyád lehetne".


Apudnak ő milyen barátnője? Kollégája, gyermekkori barátja, vagy randiznak? Édesapád hol él? A nő egyedül él?


Plusz gyerekként - hát én nagyon meggondolnám, kihez költöznék. Nagyon más az, ha együttélsz valakivel, mintha csak minőségi időt töltötök együtt. Borzasztóan más a kettő. Nem írod mióta ismeritek egymást, mennyit találkoztok, milyen a viszony. Az, hogy kedvelitek egymást, számomra a kedves idegen fogalma, nem tudom, te mire gondoltál. Ilyen emberhez nem költöznék be, csak ha a part szakad.

2022. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy barátnője, hogy együtt vannak. Már 5 éve. Én ritkán találkozom vele, kb 1-2-3 havonta, mert nem él apával, egyelőre nem is akarnak összeköltözni, ne kérdezzétek miért. És igen, ő egyedül él.
2022. jan. 1. 18:12
 14/35 anonim ***** válasza:
94%

Huh, na akkor le ne dobd a cári bombát :D 50 percért el nem hagynám édesanyámat apám barátnőjéért - bocsi a megfogalmazásért, de nem volt kedvem szépíteni a dolgon.


Nem, ezt nem lehet racionálisan nézni, egyáltalán nincs olyan körülmény, hogy indokolt lenne, hogy élj a lehetőséggel. Jól fogalmaztak előttem, el akar édesgetni, de fogadok, hogy addig lenne ilyen kedves és segítőkész, amíg haszna van belőled.

2022. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
93%

Ez egyenes út ahhoz,hogy anyukáddal akár véglegesen és menthetetlenül tönkre menjen a kapcsolatod.

Egy dolgot mondanék még.. nagyjából a szüleid korosztály vagyok.

16 évesen még sokmindent nem éltél át,ami egy ilyen helyzetben segítene dönteni.

Ezzel nem azt akarom mondani,hogy gyerek vagy és a felnőttek mindent jobban tudnak.

De az nagyon elgondolkodtató,hogy egy korombeli nő,aki apukád új párja, milyen lelkivilággal rendelkezhet,hogy ezt neked dobja fel és nem anyukádnak, akivel élsz.

Válás után van olyan,hogy két ember normális kapcsolatot tart,ha másért nem,akkor miattad.

Az is elképzelhető,hogy a szülők új párjai is jó kapcsolatot tudnak kialakítani egymással.

De ez olyan ritka,mint a fehér holló.

Ezért csak valószínűsíteni tudom,hogy apukád barátnője nem kedvességből ajánlotta ezt föl.

Hogy milyen hátsó szándékai lehetnek,azt a részletek ismerete nélkül nem lehet meghatározni.

2022. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
73%
Akkor így akarja elérni, hogy 5 év után tejeljen a befektetése. Ki akar használni. De mindegy, mert úgyse költözhetsz oda. Csak ha anyád átadja a felügyeleti jogot. De melyik épeszű engedné hogy eszköz legyen egy aranyásó kezében a gyereke?
2022. jan. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

25 perc az semmi.

1 órás út lenne talán de így vicc

2022. jan. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Neked is idegen, anyukádnak meg főleg. Azon túl, hogy nem hiszem, hogy elenged, még rosszul is fog neki esni a dolog.
2022. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
94%

Tehát alig ismersz valakit és képes volnál ott hagyni az anyudat?!

Az apud lehet,hogy csak szórakozásnak használja és rajtad keresztül akar közelebb kerülni hozzá.Az apud sem tud róla,hogy felajánlotta neked,hogy odaköltözhetsz, mégis ez normális dolognak találod?!

Igen "az anyuddal nem olyan fényes a kapcsolatod", de egy idegennel az lesz, hát kislány te is megéred a pénzedet,.

2022. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem mennék bele.
2022. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!