Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » T(i) ebbe belemennétek anyukám...

T(i) ebbe belemennétek anyukám helyében...? 16l

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit furcsa lesz, de leírom...

Szóval apukámnak van egy barátnője, akivel nagyon jó a kapcsolatunk. Megtudta, hogy át fogok menni egy másik középiskolába, ami az ő lakásától 3 percre van. (mi vidéken lakunk anyukámmal, 25 perc buszút mindennap be a városba)

És mivel nagyon közel lenne a suli, és jól ki is jövünk, felhozta, hogy mi lenne, ha odaköltöznék hozzá egy kis ideig. (Ez lehet 1 év vagy 5 év is amíg odajárok) Csak segítség képpen. Könyebb lenne a bejárás, meg ilyenek. Viszont aztmondta apa barátnője, hogy ebbe anyukám tuti nem menne bele. Még nem hoztam fel neki, majd felfogom, de előtte gondoltam megkérdezlek titeket, hogy nektek mi a véleményetek. Ti ebbe belemennétek, vagy nem? Anya és apa barátnője nem ismerik egymást. Nekem is furcsa kicsit, hogy egy számomra idegenhez menjek,(persze nem idegen mert kedveljük egymást) de úgy idegen hogy nem rokonom. Erről még apukám sem tud, sőt, senki.



2022. jan. 1. 17:54
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
90%

Én - sok itteni válaszolóval ellentétben - nem látok rossz szándékot az apa barátnőjében


Akkor szerinted miért az apa háta mögött intézi?

2022. jan. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

"(Ez lehet 1 év vagy 5 év is amíg odajárok)"

Tudom megragadtam a lényeget, de nem értem.

16 vagy, azt írod átmész másik középsuliba, ergo már most is odajársz. Elárulod nekem mi az a középiskola amiből 16 évesen még 5 év lehet hátra? Hiszen nem azt írod előröl kezdesz mondjuk egy technikumot, hanem hogy átmész valahova, ha legalább már másodéves vagy miképpen járhatsz 21 éves korodig szakközépbe, normál emberek olyankor végeznek mondjuk egy sima bsc-vel az egyetemen.

Mindettől függetlenül én sem engednélek, minden nemű drámától függetlenül azért, mert nem ismerem a másik nőt, márpedig vadidegenhez nem engedem a gyerekem akkor sem, ha a dalai láma az illető, a 25 perc meg egyenesen röhejes érv amúgy is.

Nem kell ehhez vidéken lakni, a budapestiek zöme minimum ennyit, vagy ennek többszörösét utazza le naponta munkába, de akár iskolába menet is, maximum az általános iskola szokott közelebb lenni. Én anno a Márton-hegyen laktam és az ELTE Radnóti gyakorlóba jártam gimibe, 3 átszállással, csak az odaút volt több mint kétszer annyi, mint neked oda-vissza. Mondjuk akkor is az a fő érv, hogy a másik idegen, ezt csak úgy tájékoztató jelleggel írtam.

2022. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
18%
#32, ez az 1+5 év nekem is feltűnt. Valószínűleg nincs 16 éves a kérdező, hanem most elsős, és éppen gimit vált...esetleg van egy 1 éves alapképzés, vagy bukást vizionál..
2022. jan. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%
A technikumi képzések 5 évesek, és ma már sok technikumban lehet nyelvi előkészítő évfolyammal kibővített képzésre is jelentkezni, amikor az első évben szinte csak az elsőnek választottt idegen nyelvet tanulják (meg matek-magyar közös szintre hozás). Ez az úgynevezett 1+5 éves képzés, amikor kétszer kilencedikes az illető, egyszer 9.NY, utána sima 9.
2022. jan. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
64%

#22 vagyok, 31-re reagálnék, mivel megszólított.


Tehát miért az apa háta mögött intézi?


Én nem gondolnám, hogy ez bármelyik szülő háta mögötti intézés. Hanem egyszerűen úgy gondolta, hogy addig nem érdemes a szülőnek mondani, amíg a gyerek véleményét nem ismeri. Mert ha pl. a kérdező kapásból nemet mond, akkor senkinek nem mondja, mert nincs miről beszélni.

2022. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!