Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » T(i) ebbe belemennétek anyukám...

T(i) ebbe belemennétek anyukám helyében...? 16l

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit furcsa lesz, de leírom...

Szóval apukámnak van egy barátnője, akivel nagyon jó a kapcsolatunk. Megtudta, hogy át fogok menni egy másik középiskolába, ami az ő lakásától 3 percre van. (mi vidéken lakunk anyukámmal, 25 perc buszút mindennap be a városba)

És mivel nagyon közel lenne a suli, és jól ki is jövünk, felhozta, hogy mi lenne, ha odaköltöznék hozzá egy kis ideig. (Ez lehet 1 év vagy 5 év is amíg odajárok) Csak segítség képpen. Könyebb lenne a bejárás, meg ilyenek. Viszont aztmondta apa barátnője, hogy ebbe anyukám tuti nem menne bele. Még nem hoztam fel neki, majd felfogom, de előtte gondoltam megkérdezlek titeket, hogy nektek mi a véleményetek. Ti ebbe belemennétek, vagy nem? Anya és apa barátnője nem ismerik egymást. Nekem is furcsa kicsit, hogy egy számomra idegenhez menjek,(persze nem idegen mert kedveljük egymást) de úgy idegen hogy nem rokonom. Erről még apukám sem tud, sőt, senki.



2022. jan. 1. 17:54
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
92%

Annyira egyszerűen hangzik pedig nem az. 18 éves korodig a szüleid a felelősek érted. Nem egy idegen. Arra nem is gondolsz hogy anyukád nem azért szült hogy csakúgy "odaadjon" valaki másnak, pláne egy vadidegennek. Más ha már magadtól elköltözöl mert felnőttél de még nem ez a helyzet. És ki fizetnék a rezsi rád eső részét? Nyilván az a szüleidnek plusz kiadás lenne. Vagy erre nem is gondoltál?

25 perc utazás pedig semmi, ne használd kifogásnak.

Szerintem ez egy olyan kérdés amire ha 5 év múlva vissza érzel akkor azt fogod mondani hogy hogyan gondolhattál ilyen hülyeséget.

2022. jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
38%

Én - sok itteni válaszolóval ellentétben - nem látok rossz szándékot az apa barátnőjében.

A szülők helyében se csinálnék belőle problémát, legföljebb fölhívnám a figyelmedet, hogy együttélésben sok olyan konfliktus kijöhet, ami miatt megutálhatod azt, akit most kedvelsz.

Viszont egyetértek azzal is, hogy 25 perc utazás messze nem indokolja, hogy elköltözz otthonról. Napi kétszer egy óra utazási időnél kevesebb esetén nem érdemes gondolkodni ilyenen.


Szóval összességében, ha a szüleid helyében lennék, a hölgynek megköszönném a segítőkészségét, neked meg elmondanám, hogy ekkora utazási időnél nincs értelme máshol laknod.

2022. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
87%
1 órás utazás sem lenne annyira veszélyes, sokan ingáznak enynit.
2022. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Na hát beszéltem anyukámmal, eléggé meglepődött, aztmondta nem is érti hogy ilyet hogy talált ki apa barátnője, és aztmondta hogy ő tartozik értem felelősséggel elenged hozzá hogy 1-2 napot ott aludjak meg minden de odaköltözni nem enged. Persze megértem és számítottam is erre. De nem is baj. Nem akartam odamenni, csak átfutott a fejemen. Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. jan. 1. 21:15
 25/35 anonim ***** válasza:
91%
Igen, úgy értettem, hogy egy óra az a határ, ami alatt gondolkodni se érdemes rajta. 1-1,5 óra (kétszer, mert haza is kell utazni) az, amikor már van miről beszélni, de ez függ az órák beosztásától, a buszok járatsűrűségétől is.
2022. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
95%
Én is pont arra gondoltam mint anyukád. Egyszerűen nem kérhetjük el más gyerekét, ez nem így működik. Nem véletlenül a szülő a felelős, az ilyen kérdések is bizonyítják hogy egy tiniknek még nincs olyan élettapasztalata hogy reálisan lásson bizonyos helyzeteket.
2022. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
96%

Anyukád abszolút korrektül reagált.

Őszintén tisztelem, hogy nem csinált sértődöttségi kérdést ebből.

Az mindenképpen jó, hogy adott esetben 1-2 napot ott aludhatsz. Ez jól jöhet ha pl. valami késő esti programon/bulin leszel ott a városban.

2022. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Anya és apa barátnője nem ismerik egymást. - én holtbiztosan nem engedném, hogy a gyerekem egy (számomra) vadidegennél lakjon.


25 perc pedig pláne nem indokolja ezt.

2022. jan. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
25 perc miatt? Biztos nem költöznél, ha az én gyerekem lennél
2022. jan. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Én ritkán találkozom vele, kb 1-2-3 havonta,


És ennek ellenére ilyen közeli a haversáv, hogy még apád előtt is titkolóztok...

2022. jan. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!