Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hallani sem akarnak...

A szüleim hallani sem akarnak a páromról, kibékíthetetlennek tűnnek. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Röviden: sok minden "nem sikerült" az életemben, de én úgy gondolom mindenből megpróbáltam kihozni a legjobbat. 30 éves vagyok, dolgozom, mellette próbálom befejezni az álom egyetememet. Tönkrement egy házasságom amiből van egy 10 honapos kislányom, és jelenleg van egy párom akivel 3 honapja ismerjük egymást.

A kapcsolat az elejétől kezdve idillinek tűnik, befejezzük egymás mondatait, elfogadja a kislányomat, elviseli az apukáját (nem haraggal váltunk el, közös a felügyelet) egyszóval eddig úgy tűnik pont olyan ember akit eddig kerestem.

Viszont a szüleim a kapcsolat elején kutakodtak, és szerintük roma származású párom édesapja.(nincs élő rokona, örökbefogadták kisgyerekként de a nevelőszülei is meghaltak már) Találtak vmi nőt a falubol aki ezt állította, de azota már ő is bevallotta hogy csak kinézet alapján gondolta(sötét bőre van, a kŕt kezéből él meg, 40 éve dolgozik napon...) semmi bizonyítéka nincs.

Próbáltam többször leülni velük megbeszélni, de édesanyám hajthatatlan. Olyanokat mond h "nemakartam hogy végleg elhidegüljünk egymástól, de ezzel pont lett téve a végére" meg h "megvagyok róla győződve h ha kiderülne hogy igazam van és cigány sem hagynád ott".

Eddig nem volt rossz a kapcsolatom a szüleimmel. Rengeteg mindenben támogattak, kb mindent nekik köszönhetek amit elértem eddig mert ugyan én dolgoztam meg érte de a támogatásuk nélkül (főleg anyagi) nem ment volna.

Külön élek már, de az ő nevükön van a lakás amiben. Feléven belül tervezek költözni. 2-3 hetente viszem az unokát látogatóba, ők is jönnek. De úgy érzem érzelmileg felemészt ez a helyzet. Nem érzem jogosnak teljesen elfordulni a szüleimtől, de így meg folyamatosan rossz szájízzel jövök haza mint egy tini aki rossz fát tett a tűzre, holott csak boldog akarok lenni.



#szülő #párkapcsolat #Nem támogatják
2022. jan. 12. 13:11
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
6%
10, ha ilyen erkölcsösek, akkor a lányt se úgy nevelték, hogy egy hét hónapost lepasszoljon mert szexelni vágyik.
2022. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Mindig megkérdezték gyerekkotomban is ha épp ismerkedtem valakivel, hogy " de ugye nem cigány?" De nem vettem sose fel, megvalaszoltam és kész. Sajnos ezt nem tudtam róluk.
2022. jan. 12. 13:39
 13/52 anonim ***** válasza:
68%

12: Neked miért fáj más magánélete? Akinek gyereke van, az temesse el magát? Akinek nem sikerült a házassága, az utána legyen apáca?

Milyen erkölcsösek? A rasszista az erkölcsös?

2022. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
90%

Nem teljesen értem, ha se szülei, se nevelőszülők, akkor ki a sötét bőrű apuka?


Egyébként tényleg nagyon hirtelen ez a kapcsolat. Várj még, ne féléven belül akarj költözni, lásd meg a korábbi hibákat. Lehet, hogy tényleg ő lesz életed szerelme, de ne kapkodd el a dolgokat, a lányod miatt se.

Ha tényleg együtt maradtok, a szülők is elfogadnak majd.

2022. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 kovpet ***** válasza:
82%
Jól értem, hogy te fizeted a törlesztőjét a lakáshitelnek, de a lakás maga nem is a tiéd?
2022. jan. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
46%

12

Minden normális átlagos ember akar szexelni. Igen , a házaspárok is leszokták passzolni a gyereket mert van életük. Sok ismerősömnek van gyereke, főleg a családomban és igen lepasszolják a gyereket pl nagyszülőnek és nem szűnnek meg nőnek, férfinak lenni és igen van igényük a szexre.

2022. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

Kicsit talán több infót kellett volna írnom. Szóval fél év mulva tervezek költözni, másik városba más okokból ebbe már tényleg nem mennék bele, ha jön a párom jön ha nem akkor is megyek.

Igen, én fizetem a törlesztőt de nem az enyém a lakás. 5 éve mikor vették szüleim igy lett megbeszélve. Én albérletbe voltam nemvolt hitelképes jövedelmem papiron és alaptökém se. Ők felajánlották felveszik ők a hitelt plusz adják a családi házat a tőkéhez én meg fizessem azt ne az albit. Belementem, de sosem tekintettem sajátomnak a házat. Igy is ugy is fizettek volna albérletet, igy még en is olcsobban jöttem ki. A törlesztő kevesebb mint egy albérlet. Szüleimnek meg lett egy befektethető ingatlan.

2022. jan. 12. 14:10
 18/52 A kérdező kommentje:
15ös: a párom édesapjának nincsenek elő rokonai, róla hiszik hogy cigány. Ergó bizonyíthatatlan h az vagy sem, párom ebben az esetben maximum félig lenne az.
2022. jan. 12. 14:12
 19/52 anonim ***** válasza:
94%

Hát, kedves kérdező, te aztán jól "megkaptad" most itt a mindentudó GYK használóktól a magadét.. :D Nem is értem. Értem, hogy mindenki frusztrált, és tele van a hócipője mindennel, de azért ne oltogassunk már ennyire egy ismeretlen embert, és ne tudjuk már jobban, hogy mi miért, meg hogyan történt a házasságában meg az életében..


Kérdező!

Ha a szüleid csak a feltételezett származása miatt nem akarják a jelenlegi párodat elfogadni, az véleményem szerint elég indokolatlan dolog a részükről, de szerintem ez idővel orvosolható. Ha a párod kitart melletted/mellettetek, és támogat titeket, akkor idővel a szüleid is biztosan másképp fognak hozzáállni.

Ha viszont esetleg más is van a dologban ami miatt nem támogatják ezt a kapcsolatot - esetleg ismerik a párodat, vagy tudnak róla ezt-azt a múltjából, ami miatt féltenek tőle, akkor talán érthető az aggodalmuk.


Neked kell tudnod, hogy az az ember akivel jelenleg együtt vagy, tényleg olyan jó ember-e mint ahogy te gondolod, vagy ez csak a kezdeti lelkesedés részéről, aztán idővel ez változni fog.


Én azt javasolnám, hogy adj időt ennek a dolognak, hogy kiderüljön érdemes-e vele tervezni. A kapcsolatok jó része nagyon szépen indul az első hónapokban, de legtöbbször több idő kell mire a másik fél "kimutatja a foga fehérjét". Kívánom, hogy nálatok ne ez legyen, és hogy kitartson mellettetek.

2022. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
31%
Én nem értelm teljesen, hogy ha 40 éve napon dolgozik, hány éves lehet? 16 alatt tudtommal nem lehet gyereket kitenni a földekre. Vagy tán 10 évesen kezdte? Akkor is 10 évvel idősebb nálad, és mit ért el az életben? Azt csinálja, mint amit 40 éve.
2022. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!