Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hallani sem akarnak...

A szüleim hallani sem akarnak a páromról, kibékíthetetlennek tűnnek. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Röviden: sok minden "nem sikerült" az életemben, de én úgy gondolom mindenből megpróbáltam kihozni a legjobbat. 30 éves vagyok, dolgozom, mellette próbálom befejezni az álom egyetememet. Tönkrement egy házasságom amiből van egy 10 honapos kislányom, és jelenleg van egy párom akivel 3 honapja ismerjük egymást.

A kapcsolat az elejétől kezdve idillinek tűnik, befejezzük egymás mondatait, elfogadja a kislányomat, elviseli az apukáját (nem haraggal váltunk el, közös a felügyelet) egyszóval eddig úgy tűnik pont olyan ember akit eddig kerestem.

Viszont a szüleim a kapcsolat elején kutakodtak, és szerintük roma származású párom édesapja.(nincs élő rokona, örökbefogadták kisgyerekként de a nevelőszülei is meghaltak már) Találtak vmi nőt a falubol aki ezt állította, de azota már ő is bevallotta hogy csak kinézet alapján gondolta(sötét bőre van, a kŕt kezéből él meg, 40 éve dolgozik napon...) semmi bizonyítéka nincs.

Próbáltam többször leülni velük megbeszélni, de édesanyám hajthatatlan. Olyanokat mond h "nemakartam hogy végleg elhidegüljünk egymástól, de ezzel pont lett téve a végére" meg h "megvagyok róla győződve h ha kiderülne hogy igazam van és cigány sem hagynád ott".

Eddig nem volt rossz a kapcsolatom a szüleimmel. Rengeteg mindenben támogattak, kb mindent nekik köszönhetek amit elértem eddig mert ugyan én dolgoztam meg érte de a támogatásuk nélkül (főleg anyagi) nem ment volna.

Külön élek már, de az ő nevükön van a lakás amiben. Feléven belül tervezek költözni. 2-3 hetente viszem az unokát látogatóba, ők is jönnek. De úgy érzem érzelmileg felemészt ez a helyzet. Nem érzem jogosnak teljesen elfordulni a szüleimtől, de így meg folyamatosan rossz szájízzel jövök haza mint egy tini aki rossz fát tett a tűzre, holott csak boldog akarok lenni.



#szülő #párkapcsolat #Nem támogatják
2022. jan. 12. 13:11
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
81%

Ezt végkép nem értem, mi köze a szüleim, nagyszüleim életének ahhoz, hogy ÉN milyen ember vagyok????

Nem a HÁTTÉR számít, hanem az EMBER!

2022. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

Igen párom édesapjavan cigánynak kikiáltva. Elnézést ha ez nem volt egyértelmű. Párom maximum picit barnább bőrű, de ez is nevetséges mert bennem kb felsem merült.

És 3 honapos kapcsolatra én sem építek, alap helyzetben besem mutattam volna a szüleimnek csak épp egy meglepetésszerű látogatásból - amikor épp ott volt párom nálam - lett a hirtelen bemutatás hogy akkor ismerjétek meg egymást...nem vagyok már tini, szerelmes lehetek de bolond már nemigazán hiszen felelős vagyok a gyermekemért is. Lehet hogy semmi nem lesz belőle...de egy esélyt én mindenképpen szeretnék adni neki. Megfordult az én fejemben is hogy nemér az egész ennyit, hagyom, de azzal szerintem csak azt erősíteném szüleimben hogy van beleszólásuk. Arra keresek választ hogyan tudnám helyrehozni a konfliktust.Köszönöm az eddigi értelmes válaszokat!

2022. jan. 12. 15:58
 33/52 anonim ***** válasza:
87%

"Arra keresek választ hogyan tudnám helyrehozni a konfliktust"


Milyen konfliktust? Beszóltak a parodnak?

Nem kell velük foglalkozni. Éld az életed. Ha tartós lesz a pasival, majd megbekelnek.

2022. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 kovpet ***** válasza:
56%

"meglepetésszerű látogatásból"


Magyarul csak úgy betoppannak, amikor épp úgy érzik, nem is szólnak?

Szerintem nagyobb itt a baj annál, hogy mit gondolnak a barátodról...


Amúgy költözés után ki fogja fizetni a hitelt?


"Arra keresek választ hogyan tudnám helyrehozni a konfliktust."


Aki magánnyomozást indít valaki ellen, hogy valamilyen nem kívánt rasszba (vallásba, akármi) tartozik-e, azzal elég korlátozottan lehet akármit is megbeszélni, szerintem. Én mondjuk megmondanám, hogy majd akkor találkozzunk legközelebb, ha túltették magukat ezen a megrázkódtatáson, de nálad valószínűleg nem működne ez.

2022. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
79%

Itt nincsen semmi helyrehozni való, te nem csináltál semmi rosszat. Hogy anyádnak tetszik-e a párod vagy nem, az az ő dolga, nem a tiéd. Nem is értem, hogy mi a kérdés. Ha anyád nem viselkedik normálisan, amikor odamész hozzájuk, akkor megmondod neki, hogy most egy darabig nem mész.

Hogy mennyit köszönhetsz nekik, azt ne keverd ebbe bele. Nem vagy te emiatt életed végéig köteles úgy ugrálni, ahogy ő fütyül.

2022. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk az "anyámnak nem szimpi a párom" szitura (tök más okból, de a tiedhez hasonló nem tervezett bemutatás; indokolatlan ellenszenv a nulladik perctől) az lett a megoldás, hogy ritkán találkoznak. Karácsonykor, húsvétor eljön velem a párom köszönteni, meg maximum a születésnapomon találkoznak még, ha anyám köszönt.

Párom tudta, hogy engem is sért anyám viselkedése, anyámnak megmondtam, hogy igenis bunkó volt vele, kb. ennyi. Évek óta együtt vagyunk, annyira rendeződött a viszony ezidő alatt (kvázi anyám beletörődött a dologba), hogy évente kétszer elviselik egymást, és anyámból már csak néha szalad ki egy-egy bunkó megnyilvánulás. Ez is több, mint amit remélni mertem. :D

2022. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
25%
,,Tisztában vagyok vele, hogy 3 honapos a kapcsolat és nem vele tervezem az életemet." Innentől már csak egy kérdés, akkor miért vagytok együtt?
2022. jan. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
63%

Na jó, engem megnyugtattál (és ez fontos!:)) Helyedben a következőt tenném:

elmennék a picivel kettesben és már az ajtón befele menet közölném, hogy beszélni szeretnék veletek anyu, apu. És igazi felnőttként felsorolnám, min szeretném ha változtatnának. Aztán a reakciótól tenném függővé a továbbiakat. Ha anyuka köti az ebet a karóhoz, közölném vele, sajnálom, hogy nem képes kilépni az "énaztjobbantudomazanyádvagyok" szerepből, akkor ezt kénytelen vagyok tudomásul venni. Én viszont kinőttem a "szófogadókislányodvagyok" szerepből, ha még akarnak találkozni, ahhoz nekik kell változtatni. Így esélyt is adsz meg nem is hagyod magad. Hogy hogyan döntenek, az már rajtuk múlik. Lehet, hogy lesz pár hónap szünet, akkor viszont ne rágd magad. Aztán majd alakul.

2022. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
38%

Komolyan, ha ennyire vagy felnőtt agyilag, hogy 30(!!!) évesen, anyukaként azon kattogsz, hogy anyád mit szól, erre hogy tudtál anno házasodni? De komolyan kérdezem...- Néha komolyan eldobom az agyamat, hogy egyesek ennyire nem súrolják még alulról sem egy tini agyi szintjét pszichés értelemben, pedig bőven 18 év felettiek....-

Mielőtt megkapnám, hogy de könnyű észt osztani, jelzem: én is ilyen kötekedő, szarkavaró, manipulatív környezetben nőttem fel, de engem se gyerek, se ex-férj nélkül qrvára nem tud izgatni anyám véleménye. Meg ahol azt plántálják belém, hogy nélküle egy senki lennék.

Még jól be is húztak egy csőbe egy házzal, aminek a hitelét te törlesztheted, cserébe egy képet nem rakhatsz ki anyádék engedélye nélkül. Szóval tényleg nem irigyellek, jó nagy szarba kerültél és ilyenkor az lenne a leges legkevesebb bajom, hogy akkor minek nézik, nem nézik a jelenlegi páromat. Nézzék, aminek akarják, ha együtt maradunk, max. be lehet inteni, hogy mégsem sikerült elpaterolni mellőlem. Ha meg nem, akkor megpróbálom leszűrni a tanulságokat ebből a kapcsolatból.

Ja, és nem sokkal vagyok nálad fiatalabb, csak 2 évvel, kb.


N

2022. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az nem érettség utolsó, hogy kozlod, mennyivel érettebb vagy a kerdezonel. Mindenkinek megvannak a nehézségei, gyenge pontjai.

Szóval szerintem hagyjuk ezt, hogy milyen az agya, meg mennyire felnőtt.

Kérdező: az az igazság valóban, hogy a saját életedet kell élned, és vállalni érte a felelősséget. Ennyi. Tudom, nehéz a szülőkkel szemben, de tartsd szem előtt, hogy az nem a te ügyed, ha a te ügyed miatt megorrolnak rad. Nekik ezzel semmi dolguk, amíg külön meg nem kéred rá őket.

2022. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!