Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hallani sem akarnak...

A szüleim hallani sem akarnak a páromról, kibékíthetetlennek tűnnek. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Röviden: sok minden "nem sikerült" az életemben, de én úgy gondolom mindenből megpróbáltam kihozni a legjobbat. 30 éves vagyok, dolgozom, mellette próbálom befejezni az álom egyetememet. Tönkrement egy házasságom amiből van egy 10 honapos kislányom, és jelenleg van egy párom akivel 3 honapja ismerjük egymást.

A kapcsolat az elejétől kezdve idillinek tűnik, befejezzük egymás mondatait, elfogadja a kislányomat, elviseli az apukáját (nem haraggal váltunk el, közös a felügyelet) egyszóval eddig úgy tűnik pont olyan ember akit eddig kerestem.

Viszont a szüleim a kapcsolat elején kutakodtak, és szerintük roma származású párom édesapja.(nincs élő rokona, örökbefogadták kisgyerekként de a nevelőszülei is meghaltak már) Találtak vmi nőt a falubol aki ezt állította, de azota már ő is bevallotta hogy csak kinézet alapján gondolta(sötét bőre van, a kŕt kezéből él meg, 40 éve dolgozik napon...) semmi bizonyítéka nincs.

Próbáltam többször leülni velük megbeszélni, de édesanyám hajthatatlan. Olyanokat mond h "nemakartam hogy végleg elhidegüljünk egymástól, de ezzel pont lett téve a végére" meg h "megvagyok róla győződve h ha kiderülne hogy igazam van és cigány sem hagynád ott".

Eddig nem volt rossz a kapcsolatom a szüleimmel. Rengeteg mindenben támogattak, kb mindent nekik köszönhetek amit elértem eddig mert ugyan én dolgoztam meg érte de a támogatásuk nélkül (főleg anyagi) nem ment volna.

Külön élek már, de az ő nevükön van a lakás amiben. Feléven belül tervezek költözni. 2-3 hetente viszem az unokát látogatóba, ők is jönnek. De úgy érzem érzelmileg felemészt ez a helyzet. Nem érzem jogosnak teljesen elfordulni a szüleimtől, de így meg folyamatosan rossz szájízzel jövök haza mint egy tini aki rossz fát tett a tűzre, holott csak boldog akarok lenni.



#szülő #párkapcsolat #Nem támogatják
2022. jan. 12. 13:11
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
78%
Nem is nekik kell elfogadni :)
2022. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
81%

22. Te normális vagy, de komolyan?

Kérdező, felnőtt, most már saját családdal rendelkező nő vagy. Ha normális a párod és működni fog, akkor előbb útóbb a szüleid is megbékélnek.

2022. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek 20-assal. A kezdő mondataira csak annyit, hogy melegfront jön a hidegre. :-))))


Kérdező!

Ne menj egy darabig szüleidhez és mondd meg, hogy ők se jöjjenek. Ha megkérdezik, miért nem mész, mondd ezt: "Ki az a bolond, aki házhoz megy azért, hogy bántsák?" Ne is hívd telefonon sem őket.

Hadd főjenek egy kicsit a levükben...


Szerintem te eddig nagyon alárendelődő voltál velük szemben. Magyarán: úgy beszéltek veled, úgy beszéltek a párodról vagy bárkiről/bármiről, aki/ami neked kedves, ahogy nekik jólesett. És a legkevésbé sem érdekelte őket, hogy neked ez hogyan esik.

Hát ezen kéne változtatni!

Mondjuk én férfi vagyok, de ilyen helyzetben biztos gondoskodtam volna róla, hogy a téma előhozása (párom származása) nekik legyen kínos. Kieresztettem volna a hangomat és úgy helyre raktam volna őket, hogy arról koldultak volna. Ha az ember mindig következetesen ezt teszi, egy idő után kerülni fogják a témát, mert már nekik lesz kellemetlen az újabb balhé. Persze te gondolom finomabb ember vagy, de valami módon éreztetned kell, hogy számukra lesz rossz, ha előhozzák ezt a témát.

Neked pedig ez kell: hogy ne hozzák elő a témát. Anyukád azt gondol a párodról, amit akar, de neked egy szót se mondjon erről. Nem kell várni, hogy örüljön a párodnak, de annyi elvárható, hogy róla előtted kulturáltan beszéljen, és ha majd bemutatod őt, akkor is normálisan viselkedjen.


Az egy másik kérdés, hogy 3 hónap nagyon kevés idő. Ha látta is a kislányodat (egy 10 hónapos kislánynál nevetséges bemutatásról beszélni), a szüleidnek kár volt említeni. Még azt se, hogy VALAKI van az életedben, pláne nem azt, hogy KONKRÉTAN kicsoda. Egyébként, bár a származása firtatására tényleg nem gondolhattál, de ha ilyen előítéletesek a szüleid, akkor gondolhattad volna, hogy az örökbe fogadott mivoltával eleve lesznek előítéleteik. Vagy akár a korkülönbséggel. Tényleg, azon nem akadtak fenn?

Szóval szerintem csak akkor lett volna értelme beszélni róla szüleid előtt, amikor már legalább 8-10 hónapja együtt vagytok, és még mindig minden szép és jó.

2022. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
87%

Hahh, megfejtettem. Nem a kérdező párját, hanem a kérdező párjának az apját fogadták örökbe. És apuka egész életében a földeken dolgozott, ezért erősen napbarnított, amiből valami falubeli pletykafészek azt gondolja, hogy cigány. Kérdező párjának anyukája meg fehér.

Egyéb tekintetben amúgy rendben van a párod? Egzisztenciálisan, meg ilyesmi? Más bajuk lehet vele? Na nem mintha ezt nekik kéne eldönteni, csak a viselkedésük magyarázatát keresem.

2022. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
83%

Ja, hoppá, itt én is eltévedtem. Tehát párod édesapja lett örökbe fogadva. Ő dolgozik 40 éve szabad ég alatt, tehát 60 év körüli, a fiú meg hozzád hasonló korú.

Hát akkor 25-os válaszomból azok a mondatok törlendők.


Ez így még durvább dolog anyukád részéről!

Gyakorlatilag náci módra a párod családfáját feltérképezik, nincs-e benne nem-árja vér! Undorító! :-(((

2022. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
27%

Hú, én téged is megértelek, de a szüleidet is. Őket egy kicsit jobban.

Figyi, ha egész életedben úgy érezted, hogy szeretnek, jót akarnak neked, akkor egy három hónapos kapcsolatért ne akard őket rossznak látni. Nekem úgy tűnik, nagyon féltenek téged és a picit. Ne feledd, te most nagyon sérülékeny állapotban vagy, még ha nem is akarsz róla tudomást venni. Túl gyors a tempó (szerintem), túl korai volt még bárkit is az életedbe hozni. Ráadásul ennek a férfinak a háttere valóban nem túl bizalomgerjesztő, de remélem, nem a saját előítéleteim mondatják ezt velem. Csak így ismeretlenül is valami furát érzek. Szerintem a következő látogatásokra ne vidd a pasit, menj csak a picivel. És próbáld éreztetni velük, hogy megérted az aggodalmukat, nem készülsz holnap hozzámenni ehhez az emberhez. Magad pedig figyelj nagyon, sokszor van úgy, hogy ami túl szépnek tűnik, az csak annak tűnik.

2022. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
86%
Ó, az apukás dolgot én is benéztem!
2022. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
82%

"Ráadásul ennek a férfinak a háttere valóban nem túl bizalomgerjesztő, de remélem, nem a saját előítéleteim mondatják ezt velem. Csak így ismeretlenül is valami furát érzek."

Igen, ha valakinek az paját örökbefogadták, az nem túl bizalomgerjesztö dolog????

2022. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
66%

22.: Sírjál akkor, brühü, mindenkit meghat. Ritka buta ember vagy, sajnállak. Őszintén.


Kérdező, ha nem akarják elfogadni, akkor hagyd rájuk. Ha duzzognak, meg sértegetnek, hagyd ott őket. Semmi beleszólásuk.

2022. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
16%
30-nak: Utána írtam, hogy benéztem az apukás dolgot. A nem túl bizalomgerjesztőt még arra írtam, hogy a férfi hátteréről a világon semmit nem lehet tudni. (Sem a szülők, sem az örökbefogadók nem élnek.) És én is megértem ha majd a gyerekeim párjainak szülei kíváncsiak lennének rá, hogy ki vagyok pl. én. Nem azért, hogy ők döntsenek a gyerekeik helyett, csak, hogy tudják, mégis milyen közegből érkezett. Jelenleg így gondolom.
2022. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!