Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fejemhez vágta nevelőapám...

Fejemhez vágta nevelőapám hogy nem érdeklem mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
2 élünk együtt, anyám, a nevelőapám és én. Eddig se bírtam, mindenbe beleszól, semmi sem elég jó neki, akármit csinálok az baj, az a gond hogy azt hiszi ő a nagyon vicces, okos, ő a nagy ember a háztartásban, aki mindent tud. Egyszerűen semmi jót nem látok benne. Ráadásul megváltoztatja az egész életem (rossz értelemben) Minden más lett, mintha kicserélték volna az egész életemet, pedig én nem akartam, jó volt az, ami volt.Meg más anyám viselkedése is, más ember lett, mert meg akar felelni a nevelőapámnak és nem mer neki nemet mondani, mindig minden úgy van, ahogy a nevelőapámnak tetszik.Mindig azt kell csinálnunk amit a nevelőapám kér, úgy kell járnunk ahogy ő fütyül. Nevelőapámnak mindig a folytonos kiabálás a megoldás.Egyrészt nem az apám,nekem semmi közöm hozzá,ne mondja meg mit hogy csináljak,másrészt ne kiabáljon, se velem se az anyámmal. Nálunk senki sem kiabált soha,nálunk ez nem szokás,inkább nyugodtan megbeszéltük.Anyám is mindig egyetért vele, bezzeg ha nincs a közelében a nevelőapám, akkor nekem is igazat ad. De előtte nem mer. Nevelőapámmal a kapcsolatom amúgy se volt fényes, mindig kidobált a több ezer forintos cuccaim, és ha számon kértem hogy miért még én voltam a hibás, ma kidobta a rajzaim amivel nem 5-10perc munkám volt, fejemhez vágta hogy a "3 éves gyerekem szebben rajzolna" meg hogy nem érdeklem meg hogy ha valami nem tetszik akkor takarodjak el itthonról és vissza ne jöjjek. Mit tegyek? Tanácstalan vagyok...ha erről beszélnék a pszichológusomnak nem szeretném hogy értesítse a gyámügyet mert abból is óriási balhé lenne..

2022. jan. 17. 20:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
82%

11!


Valóban nem. De kérdés, miért tette. Anno amikor a lányom többszöri keresre se pakolta össze a szobáját, elmondtam neki, hogy amit legközelebb q földön találok, az megy a kukába. Így is történt.

2022. jan. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Nikki!


Sosem válaszolok privát uzenetre.

Valóban, nem kellett volna ilyet mondania, de ha sosem kedvelted, továbbra sem világos, miért zavar.

A szoba egy példa volt az előttem válaszolónak. Átlag ember nem dobálja ki más cuccát ok nélkül.

2022. jan. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
87%

Nevelőapádnak kéne valami hobbi, vagy másodállás, esetleg vállalkozás, mert túl sokat foglalkozik mindenki mással vagy muszáj neki, mert rászorul erre a megélhetés miatt.



Vagy a B verzió, hogy annyira slendriánok vagytok, hogy azzal már kárt okoztok magatoknak vagy hátrányt anyagilag vagy erkölcsileg és már neki égő amit csináltok.


Egyébként, ha kijelentette, hogy nem érdekled, akkor mit szól bele mindenbe?

2022. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

"ha valami nem tetszik akkor takarodjak el itthonról és vissza ne jöjjek. Mit tegyek? Tanácstalan vagyok"



Tedd pont ezt.


Vannak lehetőségek, pl kolesz, vagy összeálltok ismerősök, barátok és közösen béreltek ki lakást.


Legrosszabb esetben munkásszálló.


Próbáld ki valamelyiket egy két évre, és lehet hogy anyukád is ott fogja hagyni a francba a nevelőapádat, mert legtöbbször a gyerek miatt "nyelnek" az anyukák.

2022. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
28%

A cucc-kidobálós dologra (ha ez így történt) van más módszer is. Nem tartom valószínűnek hogy úgy történt, ahogy a válaszadó feltételezi, mert akkor nem mondott volna olyat a "kedves" mevelőapa a rajzokról, hogy a hároméves gyereke szebbet rajzol és hasonlók.

A "ha nem csinálsz rendet, kidobálom amit nem raktál el" típusú dologra: olyan nevelési módszert láttam, hogy ténylegesen össze lettek pakolva az elől hagyott cuccok és "ki lettek dobva" (a gyereknek ez lett mondva). Később, 1-2 hónap múlva vissza lett adva azzal a mondattal, hogy "legközelebb tényleg végleg ki lesz dobva".

A leminősítésből meg a leírásból arra következtetek, hogy itt nem ez történt.

2022. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
92%

15!


A cucc kidobalos meg a rajzos történet két különálló eset.

2022. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
92%

Hány éves vagy? Suliba jársz?

Nem tudsz apukádhoz költözni? Ő tud ezekről a dolgokról?


Anyukád láthatóan nagyon félti az új kapcsolatát, inkább beáldoz téged, csak hogy megfeleljen az új apunak. Aki képes a fejedhez vágni hogy el is húzhatsz. Pedig valóban nem te mentél hozzá, nem te kérted ezt az életet.


Őszintén sajnálom a helyzetedet. 45 éves nő vagyok, 13 a fiam, mi is hárman élünk pont úgy ahogy ti. De én ennek a töredékét nem engedném meg - nemhogy a nevelőapának, az édesapjának se a gyerekkel szemben. Nem kéredzkedtetek a világra.

2022. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, azt mondod, nem az apád, ez rendben is van.

De akkor miért zavar, hogy azt mondta, nem érdekled?

2022. jan. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz mostoha gyereknek lenni és mostoha szülőnek még inkább

Most kamasz vagy gondolom sokkal nehezebb

Nekem annyival volt kőnyebb a hejzetem hogy a nagyszűleimmel éltem a saját szüleimmel próbáltam úgy találkozni hogy a párjaikkal kevésbé legyek együtt

Tudod nem biztos hogy anyád párja az igazi mustohát akarja neked adni.Talán ebben a korban az ember sértődékenyebb.

Próbálj a háttérbe maradni ha otthon van

Anyukáddal töltsd az időt mikor nincs a láthatáron

Ne szíd őt mert az nem jó hatással lessz a kapcsolatotokra.

Ne felejtsd el ő valami oknál fogva szereti őt Valószínű szüksége van a mindennemű támogatására.

Majd ha megídősödsz másképp fogod látni a dolgokat Aztán elöbb utóbb önnáló életed lessz Én erre törekedtem mindig!

Utólag a mostoha anyámat nem tartom szörnyetegnek másképp gondolok rá A mustoha apámat sem magam miatt finoman szólva nem szeretem hanem azért ahogy anyámmal bánik

Fel a fejjel minden jót neked!

2022. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
78%

Itt az egyik választ adó azt írja prívátban írtad(Soha nem kedveltem)

Zsigerből nem utálkozunk!nem itélkezünk

Valószínűsitem éreztetted vele akkor te se várj csodát.

Tudod a vízhang úgy jön vissza az erdöből ahogy bekiálltanak

Te sem vagy egészen ártatlan ebben a tőrtênetben.

Egyke gyerek vagy talán az sokat megmagyaráz!

2022. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!