Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valaki azért depressziós...

Lehet valaki azért depressziós, és haragudhat a szüleire mert nem engedték, hogy barátja legyen?

Figyelt kérdés
Persze nem csak ennyiről van szó. Sosem lehetett barátom, fiatalabb koromban, most pedig azt mondják szeretnék, ha velük maradnék inkább, és nem mennék férjhez. Ettől én nagyon szomorú vagyok. Senki nem érti, miért nincs huszonévesen barátom, amikor csúnya sem vagyok. Nem tudom ezt senkinek elmondani. Valaki azt hiszi, leszbikus vagyok 😒 pedig nem vagyok az. Érzelmileg ebből kilehet majd jutni? Vannak itt egyébként hozzám hasonlóak?
2022. febr. 4. 10:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
97%
A jelenlegi állapotot kell megszüntetned, a saját akaratodat kell érvényesíteni. A szüleid megnyomorítják az önzőségükkel az életed. És ezt te hagyod, mert ha saját kereseted van akkor nyílván ki tudnál lépni az egészből. Amig nem változtatsz addig a problémád nem fog megoldódni.
2022. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
97%
Nálatok a szeretet fogalmával van probléma. A szüleid a birtoklásodat tekintik szeretetnek, te pedig a behódolást, bűntudatot. Sokat kellene olvasnod az elrontott nevelésről, mert nem bántani akarlak, de nagyokat hibáztak a szüleid. Kérdezed, hogy haragudhatsz-e a szüleidre ezért. Teljes joggal. Akkor is, ha ők a szemedben a mindenhatók. Jó, hogy nem még az érzéseidhez is engedélyt kellene kérned. Könnyebb lenne, ha lenne valakid akivel ezekről a dolgokról tudsz beszélgetni, de azt jól meg kell válogatni, kinek adod ki magad. Ezért én az élő beszélgetéshez inkább szakembert ajánlanék, olvasgatni viszont egyedül is tudsz és tágul tőle a látómeződ, jobban meg tudod fogalmazni akár magadnak is, hogy mi a gond.
2022. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%
Költözz külön, kezdj el pszichológushoz járni, próbálj távolságot tenni magad és a szüleid közé, stb.
2022. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
86%
Ez számomra eléggé betegesnek tűnik. Én is a pszihomókust javasolnám.
2022. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Aki egy kicsit is volt hasomló szituban, tudja, hogy nem úgy megy, hogy költözz el. Tudom, ez is egy válasz, és majd elfogok. De most gyakorlatilag minden pénzem ebben a házban van, én álltam nagyon sok mindent felújítás kapcsán, ezt nem vethetem a szüleimre, ezt én akartam, mert imádom ezt a házat. Amúgy semmi nem változott amikor külön éltem sem. Úgy érzem van bennem egy szikla, amit nem tudok sehogyan sem arrébb mozdítani. Egyre lentebb vagyok, pedig nem lentre tartozom. Igen, minél előbb orvoshoz fogok menni. Amúgy őszintén szólva nagyon ideges vagyok, azért (is) írtam ki a kérdést, hogy kiadjam magamból.
2022. febr. 4. 11:31
 16/30 anonim ***** válasza:
94%
Igen, mert sajátoddá tetted az ő gondolataikat, érzéseiket. A "hang a fejedben" nem a te hangod, hanem anyuka, apuka szabályai (a hangot ne értsd félre, a vezérlőközpontodra gondolok). És igen, ha sokáig hagyod, jönnek a fizikai tünetek. Mert a feszültség jönne ki, te meg tömöd vissza, mert "nem szabad!" Aztán időnként zakatol a szíved, felmegy a vérnyomásod, remeg a kezed, végeznéd a munkád, de fejben a gondjaid közepében vagy...
2022. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
95%
Gondolj arra, ez olyan mintha egy madár nem akarná megtanítani a kicsinyét repülni, mert akkor elhagyja a fészket. Pedig a szülőség lényege éppen ez, segíteni életképessé válni, hogy nélkülink is megállja a helyét. Ha benne tartja a gyerek szerepben ez önzőség, a saját szerepét akarja megőrizni.
2022. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
2%

Napi rossz szándékú megjelent lepontozni, pedig nagyon jó tanácsokat kapsz.

Próbáld kicsit megrágni őket.

2022. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
16%
Nem csoda, hogy nem akarták, hiszen egy 5 éves gyerek értelmi szintjén vagy. Bár én 5 évesen is elmentem játszani ahhoz a fiúhoz, aki tetszett, és a fél utca engem keresett. :D Később is megtiltottak mindent, soha nem mehettem sehova, mégis volt barátom, amiről nem tudtak. :D De ha te 100 évesen is eltűröd, hogy anyucika irányítson, akkor törődj bele, hogy sosem lesz életed. Ismerek ilyet, amikor anyucika meghalt, a csávó felkötötte magát. Happy end!
2022. febr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
97%

9: na ezt a belédszugerált lelkiismeretet (érzelmi zsarolás) kell sürgősen leépíteni magadban. Ha szükséges, pszichológusi segítséggel.


A szüleid az abnormálisak, ha maguk mellé akarnak kötni. Mert nem veszik figyelembe a te igényeidet, csak egoista módon a sajátjukat.


Legyél te is egoista, és lépj!

2022. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!