Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valaki azért depressziós...

Lehet valaki azért depressziós, és haragudhat a szüleire mert nem engedték, hogy barátja legyen?

Figyelt kérdés
Persze nem csak ennyiről van szó. Sosem lehetett barátom, fiatalabb koromban, most pedig azt mondják szeretnék, ha velük maradnék inkább, és nem mennék férjhez. Ettől én nagyon szomorú vagyok. Senki nem érti, miért nincs huszonévesen barátom, amikor csúnya sem vagyok. Nem tudom ezt senkinek elmondani. Valaki azt hiszi, leszbikus vagyok 😒 pedig nem vagyok az. Érzelmileg ebből kilehet majd jutni? Vannak itt egyébként hozzám hasonlóak?
2022. febr. 4. 10:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
#17: remek példa!
2022. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
84%

Számomra is érthetetlen, hogy miért nem kértél eddig segítséget, ha kórházban dolgozol, sőt pszichiátriai múltad miatt valószínűleg az ottani orvosok/pszichológusok közül is tudod, melyik a jó, ill. ismerősként kereshetnéd fel őket.


Meg van még itt egy mondatod: "nem úgy megy, hogy költözz el. Tudom, ez is egy válasz, és majd elfogok." Majd? 27 éves vagy. Mikor akarod elkezdeni élni a SAJÁT életedet?

És nem, az a szülőd nem szeret, aki nem akarja, hogy párra találj. Az én szüleim is belebeszélős emberek, de ebben a kérdésben mindig az ellenkezőjét mondták: "legyen párod, mi előbb-utóbb elmegyünk, ne egyedül öregedj meg".

2022. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
92%
mergezo kapcsolat. kerdezo te az aldozat vagy. ne erezd rosszul magad, ez nem a te hibad, es nem is vagy hibas
2022. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, ha még nem olvastad volna, sürgősen tedd meg!


[link]

2022. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
94%
Pont azért kell neked a pszichológus, hogy azt a sziklát (nagyon jó hasonlat), amit nem tudsz elmozdítani, miközben elvileg el akarod, segítsen neked elgördíteni. Megerősítsen annyira, hogy elhidd, hogy képes vagy rá. Most még kifogásokat keresel, jössz például a lakással, amit te újítottál fel, de ez csak a racionalizálása annak, hogy félsz belevágni a felnőttségbe, mert a szüleid megfojtanak, és nem bízol önmagadban annyira, hogy elhidd, hogy képes vagy egyedül élni. Ez a folyamat egyedül nem megy, ehhez kell egy jó pszichológus, és óriási életminőség-változásban lesz részed, egyszercsak azon kapod magad, hogy elkezdesz élni, és lesz egy párkapcsolatod. Csak engedd meg magadnak, hiszen jogod van hozzá, mindenkinek joga van, ez az élet rendje. Szóval hajrá, keress egy szimpatikus pszichológust, de csak annál maradj meg, akihez igazán, fenntartások nélkül szívesen jársz.
2022. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen! A sogornom így maradt vénlány. Az anyja 30 évesen sem engedte szilveszterezni, mert o izgulni fog rajta,hogy mit csinál és merre van. Most már kozel van az 50-hez, soha nem volt senkije. Az anyját gondozza és csak az anyja akarata van. Apostol elváltak tobb mint 20 éve. így élnek csak kettecskén. A férjemnek már a fejéhez vágta,hogy neked legalább vannak gyerekeid! Neki nem volt bátorsága ott hagyni az anyját! Ne tedd ezt, egyedul fogsz maradni!
2022. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan korlátozó nevelésben részesültem, meg a családban is van, aki hiába önellátó, képes a férjét(!!!!!) elráncigálni szentestére az anyjáékhoz... És otthon ez az etalon... Szóval valahol átérzem.

Gyermekkoromban is éreztem, hogy anyám úgy dilinyós, ahogy van, bármilyen rondán hangzik, nem véletlenül járok pszichológushoz. Húszonéves kor elején még féltem, hogy ha nem úgy mennék a dolgok, ahogy mutterom kitalálta, miattam válnak el fateromtól... Jó nagy hülye voltam akkor, és amióta rendszeresen pszichológushoz járok, én már eltemettem magamban. Az se rázna meg ezek után, ha meghalna, bár addig nem megyek, mint Gypsy Rose Blanchard.

2022. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Depresszió ellen meg lehet pszichologussal volan érdemes beszélgetni.
2022. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

"A maguk módján nagyon szeretnek."

Egészen addig, amíg cuki vagy és kontrollálható. Abba is belezsaroltak, hogy otthon lakj, holott már többször is elköltöztél.


Én úgy látom, hogy attól függetlenül, hogy most a párkapcsolat hiánya a legfeltűnőbb a számodra, az életed sok más, fontos aspektusát is korlátozzák. Abszolút nem csoda, hogy be vagy fordulva miatta.


Ahogy a többiek mondták: pszichológus, terápia, hogy ki tudj mozdulni ebből a helyzetből.

2022. febr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Minden pénzed is az imádott házban, vagyis, ha lenne is pasid, neki kellene odaköltöznie. Olyan fiút még nehezebb lesz találni. Nem jó ez így, te is érzed.
2022. febr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!