Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feldolgozni, elfogadni, hogy...

Feldolgozni, elfogadni, hogy a lányunkból semmi nem lesz? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nyár óta van egy párkapcsolata, ott a férfinek már van egy kislánya. Ismerjük a férfit is, a kislányt is, nincs velük gondunk amúgy.

Azzal viszont igen, hogy a lányunk tegnap tényként közölte, hogy nem kezdi el a tavaszi félévet az egyetemen. Mikor kérdeztük, miért, azt mondta, hogy mert most elsős a kislány, sokat kell vele hétköznap foglalkozni, mert jár sportolni, angolra, zongorára, szolfézsra iskola után, utána még otthon is tanulnak, játszanak, vacsoráznak. És hogy neki ez egyetem mellett nem megy, mert hogy a párja 5-ig biztos dolgozik, van, hogy tovább. A gyerek anyja Svájcban él, rá ilyen tekintetben nem tudnak számítani. Nagyszülők vidéken.

Mondtuk, hogy akkor menjen át levelezőre, az nem jó, mert úgy hétvégére nem tudnának semmi programot szervezni.


Ismerem a lányunkat, tudom, hogy nem fogja ő azt a szakot folytatni 3-4 év múlva. Azért is fáj, mert az ember szeretné, ha a gyereke megállná a helyét az életben. Valamint amióta ő egyetemista, mi a férjemmel, szüleinkkel erőnkön felül támogattuk. Az én fizetésem konkrétan nem elég rá egy hónapban... Mi fizettük a havi kiadásait (albérlet, bevásárlások stb.). Szüleim a kevés nyugdíjukból félévente kigazdálkodták a tandíját, anyósomék két lakáskasszát vezetnek neki évek óta. Most azt érzem, hogy milliókat dobtunk ki éves szinten az ablakon... A nagyszülőknek még el sem mertük mondani. Férjem magában forrong, meg hogyha vége lesz a szerelemnek, ide ne jöjjön.


2022. febr. 13. 13:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/148 anonim ***** válasza:
91%
Elzárjátok a pénzcsapot majd a palija eltartja. Ő választotta. Nem akar tanulni ennyi.
2022. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/148 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a lányotokat elvakítja most a szerelem. Esetleg a párjával nem tudtok beszélni. Vagy nála rákérdezni,hogy képzeli a jövőjét?
2022. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/148 anonim ***** válasza:
93%

Felnőtt lányod van, a döntése a saját felelőssége, joga.

Én biztos közölném vele, hogy

-" Rendben, elfogadjuk a döntésedet, nincs más választásunk. A te életed, de innentől kezdve a pűrod tartson el. Sem mi sem a nagyiék, senki nem fog anyagilag támogatni. De gondolom ez nem baj, a párod majd támogat"

2022. febr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/148 A kérdező kommentje:

Kérdeztük tegnap ezt is.

1-2 éven belül közös gyereket terveznek, a lányom szerint ezért is felesleges folytatnia az egyetemet, mert ő nem fog terhesen, vagy kisbaba mellett stresszelni a tárgyai, vizsgái miatt.

2022. febr. 13. 13:36
 5/148 anonim ***** válasza:
94%
És ha a pasival beszéltek? Ő "felnőttebbként" esetleg jobban felfogja az észérveket, a kidobott pénz értékét, amit a lánykátok nem lát. Ő talán meg az agyára tudna beszélni.
2022. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/148 anonim ***** válasza:
88%
Én nem pénzeltem volna eddig sem ilyen mértékben. Nem akarja ezt a szakot folytatni, vagy egyáltalán nem akar egyetemre járni, amit ő felhozott oknak az egy baromság, csak nem tudott jobbat kitalálni. Attól még, hogy nem lesz egyetemi végzettsége, találhat jól fizető állást, csak kisebb az esélye.
2022. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/148 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, akkor jövő hónaptól végre magadra költheted a fizetésedet, ő pedig bármerre is megy, és járjon békével.
2022. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/148 anonim ***** válasza:
87%

Családi kupaktanácsot összehívni ahol a pasi is ott van és ezt így kitenni az asztalra. Nagyszülőket talán inkább nem hívnám, mert abból megoldás nem lesz, ha bőgnek, vagy őrjöngenek, hacsak nem olyan alkatok akik tudnak higgadtak maradni. Így nagyobb a nyomás a kislányon, mintha azért nem lenne kommunikáció, mert mama bőg, papa meg átkozódik.

Lehet ezt a pasi sem komálná, ezt ép eszű ember nem "engedné" annak akit szeret. Lehet épp ő mondaná a lányodnak, hogy ilyen árat őérte ne fizessen. Aztán ott helyben állást foglaltatni mindenkivel, ha tényleg befejezi az iskolát akkor amit fentebb írtak egy megveszekedett garast sem adni a kiscsaládnak.

2022. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/148 A kérdező kommentje:
Nem zavarja, hogy nem kap pénzt itthonról ezentúl. Mióta összeköltöztek, a párja számláihoz is hozzáfér. Ő meg eléggé "tele van" úgymond.
2022. febr. 13. 13:46
 10/148 anonim ***** válasza:
88%
sosem értem, hogy arra nem gondol, hogy ha esetleg a pasival történik valami, akkor miből fog élni?
2022. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!