Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feldolgozni, elfogadni, hogy...

Feldolgozni, elfogadni, hogy a lányunkból semmi nem lesz? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nyár óta van egy párkapcsolata, ott a férfinek már van egy kislánya. Ismerjük a férfit is, a kislányt is, nincs velük gondunk amúgy.

Azzal viszont igen, hogy a lányunk tegnap tényként közölte, hogy nem kezdi el a tavaszi félévet az egyetemen. Mikor kérdeztük, miért, azt mondta, hogy mert most elsős a kislány, sokat kell vele hétköznap foglalkozni, mert jár sportolni, angolra, zongorára, szolfézsra iskola után, utána még otthon is tanulnak, játszanak, vacsoráznak. És hogy neki ez egyetem mellett nem megy, mert hogy a párja 5-ig biztos dolgozik, van, hogy tovább. A gyerek anyja Svájcban él, rá ilyen tekintetben nem tudnak számítani. Nagyszülők vidéken.

Mondtuk, hogy akkor menjen át levelezőre, az nem jó, mert úgy hétvégére nem tudnának semmi programot szervezni.


Ismerem a lányunkat, tudom, hogy nem fogja ő azt a szakot folytatni 3-4 év múlva. Azért is fáj, mert az ember szeretné, ha a gyereke megállná a helyét az életben. Valamint amióta ő egyetemista, mi a férjemmel, szüleinkkel erőnkön felül támogattuk. Az én fizetésem konkrétan nem elég rá egy hónapban... Mi fizettük a havi kiadásait (albérlet, bevásárlások stb.). Szüleim a kevés nyugdíjukból félévente kigazdálkodták a tandíját, anyósomék két lakáskasszát vezetnek neki évek óta. Most azt érzem, hogy milliókat dobtunk ki éves szinten az ablakon... A nagyszülőknek még el sem mertük mondani. Férjem magában forrong, meg hogyha vége lesz a szerelemnek, ide ne jöjjön.


2022. febr. 13. 13:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/148 A kérdező kommentje:

"Arról már nem is beszélve, hogy egy ledobott pali, egy gyerek aki az anyjának sem kell! A mami amúgy mit csinál Svájcban?"


A kislányt nem kell bántani, nem arról van szó, hogy az anyjának sem kéne... Mikor elváltak, úgy egyeztek meg, hogy váltott láthatás lesz, 2 hétben az apjával lesz, 2 hétben az anyjával. Utána új párkapcsolat lett az anya oldalán, egy ideig ment a távkapcsolat, de végül kiköltözött a párjához és össze is házasodtak. Jó a kapcsolat amúgy, nem volt csúnya válás egyáltalán, a kislányt is szépen nevelték utána is.

2022. febr. 13. 14:39
 32/148 A kérdező kommentje:
Mondtunk mi mindenféle megoldást, elhihetitek. A bébiszittert is. Azt nem akarják, mert hogy ne egy idegen legyen a gyerekkel minden nap...
2022. febr. 13. 14:40
 33/148 anonim ***** válasza:
82%

Ja, szépen nevelik.

A lányod kárára!

2022. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/148 A kérdező kommentje:
A válásra értettem, hogy utána sem volt utálkozás egyik szülő részéről sem.
2022. febr. 13. 14:42
 35/148 anonim ***** válasza:
89%

Hát ha iskolás a gyerek mindenképpen egy "idegennel" van napközben, a tanárra gondolok.


Nem tudom hányadikas a kislány meddig van suliban, de simán beleférne az egyetem. Mások meg dolgoznak még is szépen nevelik a gyermeküket.


Lehet a férfi nem akarja, hogy a lányod tanuljon? Jobb neki ha otthon van, majd ő fizet mindent, ez így elég kiszolgáltatott helyzet.


Ha lányod ezt nem érti sokat nem tudsz tenni, mert nem fog bejárni úgysem (pedig lenne rá lehetőség, a kislány csak kifogás).

2022. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/148 A kérdező kommentje:
Persze, hogy beleférne, ezt mi is tudjuk. Főleg ha levelezőn lenne, mert azt is mondtuk neki. Hogy menjen át nappaliról. Nem, mert hogy akkor sosem tudnának semmilyen hétvégi programot, utazást szervezni...
2022. febr. 13. 14:45
 37/148 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem túlságosan beleavatkozol a lányod életébe, és nem azt nézed hogy neki mi a jó (neki most az a jó ami van) hanem saját magad, mert elképzelted hogy milyen lesz ha felnől. Hagyd hogy a saját útját járja, és élje úgy az életét ahogy ő azt jónak látja. Engedd hogy tanuljon a hibáiból, a döntéseiért megtanuljon felelősséget vállalni. Engedd végre felnőni!
2022. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/148 anonim ***** válasza:
57%

24# én is szívtam a rómával. 1-el is, kettővel is. Ha a pp sikerült a lányodnak és nem megy tovább akkor most menj át hozzá és küldj le neki két akkora sallert, hogy a nyakán menetet vágjon a takony.

Aztán menjen át levelezőre szeptembertől. Akár még most újra felvételizhet is, akkor ha már van esetleg dékánija az is törlődik.

Neki azzal a kisgyerekkel nincs ilyen mértékű kötelezettsége! De, ha ezen az úton indítanál offenzívát:) kisgyerek megy harmadikba, a tanárok szemébe jóval nagyobb respekt lesz, ha dr X, mintha egy érettségis anyuka. A többi szülő között is jobb helyen lesz a táplálékláncban és amikor a gyerek értelmesebb lesz, büszke lesz rá, hogy az ő egyik anyukája ügyvéd (nem az, de a gyereknek, sőt sok felnőttnek az jön le a jogászról).

2022. febr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/148 anonim ***** válasza:
74%
Oké, utolsó, élje úgy az életét, ahogy akarja, de majd ne menjen vissza sírni, meg pénzt kérni.
2022. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/148 A kérdező kommentje:

Ha nekünk egy fillérünkbe nem kerülne, azt mondanám, rendben. Vagy ha lenne már egy diplomája, végzettsége, amihez nyúlhat, ha gond van.

De ha szakítanak, ugyanúgy a mi feladatunk lesz a kaució és albérlet fizetése, a tandíj nyögése stb.

És igen, szerintem hogyha mindent megadtunk neki egész életében, akkor ne elégedjen meg annyival, hogy hozza-viszi a kislányt iskolába, különórákra, táncra és az a napi program, hogy szórakoztatja...

2022. febr. 13. 14:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!