Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feldolgozni, elfogadni, hogy...

Feldolgozni, elfogadni, hogy a lányunkból semmi nem lesz? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nyár óta van egy párkapcsolata, ott a férfinek már van egy kislánya. Ismerjük a férfit is, a kislányt is, nincs velük gondunk amúgy.

Azzal viszont igen, hogy a lányunk tegnap tényként közölte, hogy nem kezdi el a tavaszi félévet az egyetemen. Mikor kérdeztük, miért, azt mondta, hogy mert most elsős a kislány, sokat kell vele hétköznap foglalkozni, mert jár sportolni, angolra, zongorára, szolfézsra iskola után, utána még otthon is tanulnak, játszanak, vacsoráznak. És hogy neki ez egyetem mellett nem megy, mert hogy a párja 5-ig biztos dolgozik, van, hogy tovább. A gyerek anyja Svájcban él, rá ilyen tekintetben nem tudnak számítani. Nagyszülők vidéken.

Mondtuk, hogy akkor menjen át levelezőre, az nem jó, mert úgy hétvégére nem tudnának semmi programot szervezni.


Ismerem a lányunkat, tudom, hogy nem fogja ő azt a szakot folytatni 3-4 év múlva. Azért is fáj, mert az ember szeretné, ha a gyereke megállná a helyét az életben. Valamint amióta ő egyetemista, mi a férjemmel, szüleinkkel erőnkön felül támogattuk. Az én fizetésem konkrétan nem elég rá egy hónapban... Mi fizettük a havi kiadásait (albérlet, bevásárlások stb.). Szüleim a kevés nyugdíjukból félévente kigazdálkodták a tandíját, anyósomék két lakáskasszát vezetnek neki évek óta. Most azt érzem, hogy milliókat dobtunk ki éves szinten az ablakon... A nagyszülőknek még el sem mertük mondani. Férjem magában forrong, meg hogyha vége lesz a szerelemnek, ide ne jöjjön.


2022. febr. 13. 13:26
 91/148 anonim ***** válasza:
9%
Megint feltételezel! Hinnet tudod hogy a lányodat semmirekellőnek tartana bárki is? Te tartod azt róla.
2022. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/148 A kérdező kommentje:

Neked nincs valami hobbid?

Vagy nekem mindegy, csak ne ide válaszolgass már folyamatosan.

2022. febr. 13. 15:50
 93/148 anonim ***** válasza:
11%
Klassz vagy! Azt is te akarod meghatározni, hogy ki válaszoljon neked. Mondom nárcisztikus vagy!
2022. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/148 anonim ***** válasza:
5%

90

Nem, nem ő lenne.

2022. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/148 anonim ***** válasza:
84%
48as oké de akkor a lány is fogja fel hogy ha a kani kidobja mehet a híd alá mert a szülőnek nem kötelessége eltartani egy felnőttet.
2022. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/148 anonim ***** válasza:
95%
Nem Kérdező erőltette az egyetemet, hanem a lánya vágya volt. És a lánya kérte és fogadta el a támogatást, ezzel megígérve, hogy végigcsinálja. És a lánya nyilatkozta most is, hogy később is degradálna olyat dolgoznia, amihez csak érettségi kell.
2022. febr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/148 anonim ***** válasza:
16%

Persze, mert királylánynak nevelték, nulla értékrenddel. Ugyanúgy lenézi az embereket mint a szülei.

Az egyetem nem kell, de a diploma nélküli állások sem, mert azok nem is emberek a szemében, akik ilyesmiket végeznek. Zsákutca.

2022. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/148 anonim ***** válasza:
82%

81es mert nem sok 4 pipás fogyatékos :-D


Én ultimátumot adnék a picilánynak hogy oké, nem tanul, de haza se jöhet ha úgy adódik lakhat majd 3 vadidegennel egy szobában tesco árufeltőltős fizetésből.


Bár a csajból úgyse lett volna ügyvéd aki nem olyan okos hogy bekerüljön államira annak nem fizettem volna. Itt a szülők hibája hogy túl sokat gondoltak a lány képességeiről

2022. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/148 anonim ***** válasza:
0%
98, a hárompipások között viszont meglepően sok akad.
2022. febr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/148 anonim ***** válasza:
16%
96 is jó meglátással van, a tanulatlan szekció pontozza is lefelé.
2022. febr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!