Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feldolgozni, elfogadni, hogy...

Feldolgozni, elfogadni, hogy a lányunkból semmi nem lesz? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nyár óta van egy párkapcsolata, ott a férfinek már van egy kislánya. Ismerjük a férfit is, a kislányt is, nincs velük gondunk amúgy.

Azzal viszont igen, hogy a lányunk tegnap tényként közölte, hogy nem kezdi el a tavaszi félévet az egyetemen. Mikor kérdeztük, miért, azt mondta, hogy mert most elsős a kislány, sokat kell vele hétköznap foglalkozni, mert jár sportolni, angolra, zongorára, szolfézsra iskola után, utána még otthon is tanulnak, játszanak, vacsoráznak. És hogy neki ez egyetem mellett nem megy, mert hogy a párja 5-ig biztos dolgozik, van, hogy tovább. A gyerek anyja Svájcban él, rá ilyen tekintetben nem tudnak számítani. Nagyszülők vidéken.

Mondtuk, hogy akkor menjen át levelezőre, az nem jó, mert úgy hétvégére nem tudnának semmi programot szervezni.


Ismerem a lányunkat, tudom, hogy nem fogja ő azt a szakot folytatni 3-4 év múlva. Azért is fáj, mert az ember szeretné, ha a gyereke megállná a helyét az életben. Valamint amióta ő egyetemista, mi a férjemmel, szüleinkkel erőnkön felül támogattuk. Az én fizetésem konkrétan nem elég rá egy hónapban... Mi fizettük a havi kiadásait (albérlet, bevásárlások stb.). Szüleim a kevés nyugdíjukból félévente kigazdálkodták a tandíját, anyósomék két lakáskasszát vezetnek neki évek óta. Most azt érzem, hogy milliókat dobtunk ki éves szinten az ablakon... A nagyszülőknek még el sem mertük mondani. Férjem magában forrong, meg hogyha vége lesz a szerelemnek, ide ne jöjjön.


2022. febr. 13. 13:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/148 anonim ***** válasza:
20%
Tipikus rátelepedős, fojtós anyuka. A többiek meg tapsikolnak neki, vicc :D Miközben minden más kérdés alatt ugyanezek az okostojások azt szajkózzák hogy egy felnőtt ember életébe semmi beleszólása a szülőnek.
2022. febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/148 anonim ***** válasza:
91%
Levelező kéthetente van, péntek szombat. Amíg kicsi a gyerek úgyse mennek sehova, amikor mennek már akkor vége az iskolának. De a vasárnap szabad. Sőt, pénteken a nevelt gyerek skolában van amíg lányod is. Csak a 2. szombat, amikor a kislány apával lesz otthon. Nem kell azt a gyereket állandóan húzni vonni, lehet jól is esik neki a relax amikor otthon lehet nyugiban. Szóval ez ugrott. Illetve a jogi egyetemért az ember hoz áldozatokat -finoman szólva, annál picit többet, minthogy hétvégén nem lesz szupi progi. 38 voltam, a sallerok száma nő kettő helyett legalább öt.
2022. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/148 A kérdező kommentje:

Miért lennék rátelepedős? Vagy fojtós?!

Egyedül él 18 éves kora óta. Sosem kellett dolgoznia, vagy azon izgulnia, hogy miből lesz neki kifizetve a tandíj, hogy lesz bevásárolva. Minden biztosítva volt neki. Egyet kértünk, hogy tanuljon. Hatalmas dolog, mit ne mondjak.

2022. febr. 13. 14:54
 44/148 anonim ***** válasza:
97%

A kislánynak tartalmasabb a napja, mint a lányodnak, sőt hasznosabban is tölti az időt.

Ha tényleg lehetetlen lenne az egyetem folytatása még talán érthető lenne, hogy inkább abba hagyja, de erről nincs szó, mert rengeteg megoldás van.


Az a baj a párja egyáltalán nem támogatja a lányodat. ( valószínűleg ez neki fel sem tűnik)

2022. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/148 anonim ***** válasza:
26%
Azért vagy rátelepedős, mert nem hagyod felnőni. Inkább pénzeled, csak a markodban tarthasd és megmondhasd neki hogy mit kezdjen az életével. Ha olyan dolgot választ ami neked nem tetszik, akkor savazod a gyk-n. Folytassam?
2022. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/148 A kérdező kommentje:

45-ös, hány szülőnek tetszene szerinted az, ha a lánya diploma, végzettség helyett inkább háztartásbeli szerepet vállal egy féléves (!) párkapcsolatban?

Gondolom te biztosan tapsikolnál ilyen helyzetben.

2022. febr. 13. 14:57
 47/148 anonim ***** válasza:
95%

Nekem egyedülállóként van két gyerekem, az egyik elsős, mégis belefér egy 8 órás állás és most mellette tanulok is, pedig már van két diplomám. Sok 2-3 gyerekes barátnőm van, akik gyeden végezték el az egyetemet. Szóval totál kifogás egy 6 éves miatt félbehagyni, aki 4-ig napköziben lehet és mellesleg apja is van.

Úgyhogy szerintem jogos a félelmed. A lányod párja magához akarja őt kötni és/vagy ő lett motiválatlan, és ha mégse jön be a teljes állású anyaság, már nem lesz lehetősége, csak megint a ti már jóval többe kerülő támogatásotokkal újrakezdeni. Vagy tegyük fel, bejön, akkor is ott lesz akárhány gyerek miatti kihagyás után a munkaerőpiacon és mi van, ha apukától elválik vagy bármi más miatt (halál, tartós betegség) annak kiesik a fizetése.

Szerintem kérd meg, üljetek össze hármasban. Aztán vagy meggyőzöd őket vagy se, de legalább megpróbáltad.

2022. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/148 anonim ***** válasza:
19%
Fel kéne fignod hogy a lányod élete NEM a te életed!
2022. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/148 anonim ***** válasza:
96%

45. Benne volt a válaszok között, hogy a lány szeretett volna ügyvéd lenni, a szülők ebben támogatták, hogy tanulhasson. Nem ők találták ki.


Az igaz, hogy a szülők fizették, de most meg a lány párja fizet mindent mivel jobb? Legalább amíg tanult valamit annak volt értelme. Nyár óta vannak együtt még egy éves sincs a kapcsolatuk ezért feladni mindent nem jó döntés. Persze a lány döntése mit és hogyan csinál de érthető, hogy a szüleinek ez nem tetszik. Ebben az esetben nem arról van szó, hogy megmondják konkrétan ezt és ezt csináld. Ahogy látom magával a kapcsolatukkal sincs bajuk a szülőknek.

2022. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/148 A kérdező kommentje:
Nem a mi életünk, ez igaz. De hatással van ránk is. Ugyanis MI TARTJUK EL, HA A KAPCSOLATÁNAK VÉGE LESZ.
2022. febr. 13. 15:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!