Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feldolgozni, elfogadni, hogy...

Feldolgozni, elfogadni, hogy a lányunkból semmi nem lesz? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nyár óta van egy párkapcsolata, ott a férfinek már van egy kislánya. Ismerjük a férfit is, a kislányt is, nincs velük gondunk amúgy.

Azzal viszont igen, hogy a lányunk tegnap tényként közölte, hogy nem kezdi el a tavaszi félévet az egyetemen. Mikor kérdeztük, miért, azt mondta, hogy mert most elsős a kislány, sokat kell vele hétköznap foglalkozni, mert jár sportolni, angolra, zongorára, szolfézsra iskola után, utána még otthon is tanulnak, játszanak, vacsoráznak. És hogy neki ez egyetem mellett nem megy, mert hogy a párja 5-ig biztos dolgozik, van, hogy tovább. A gyerek anyja Svájcban él, rá ilyen tekintetben nem tudnak számítani. Nagyszülők vidéken.

Mondtuk, hogy akkor menjen át levelezőre, az nem jó, mert úgy hétvégére nem tudnának semmi programot szervezni.


Ismerem a lányunkat, tudom, hogy nem fogja ő azt a szakot folytatni 3-4 év múlva. Azért is fáj, mert az ember szeretné, ha a gyereke megállná a helyét az életben. Valamint amióta ő egyetemista, mi a férjemmel, szüleinkkel erőnkön felül támogattuk. Az én fizetésem konkrétan nem elég rá egy hónapban... Mi fizettük a havi kiadásait (albérlet, bevásárlások stb.). Szüleim a kevés nyugdíjukból félévente kigazdálkodták a tandíját, anyósomék két lakáskasszát vezetnek neki évek óta. Most azt érzem, hogy milliókat dobtunk ki éves szinten az ablakon... A nagyszülőknek még el sem mertük mondani. Férjem magában forrong, meg hogyha vége lesz a szerelemnek, ide ne jöjjön.


2022. febr. 13. 13:26
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/148 anonim ***** válasza:
90%
Igen, leányzónak most rózsaszín köd és nagyon be akar vágódni. Nem feltétlenül önmagát adja ilyenkor az ember, ami utána gyorsan visszaüt. Szerintem természetes, hogy egy szülő aggódik érte. Más, hogy mi fórumozók nem aggódunk érte és koppanjon nyugodtan, majd megtanulja :D de ha az én gyerekem lenne, én is megpróbálnék beszélni a fejével, hogy legalább legyen kiskapu, ha fél év múlva meggondolja magát. Másrészt meg pénzügyileg végülis kötöttek egy üzletet, amit lány akart, tehát valamit valamiért, legyen benne ennyi becsület.
2022. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/148 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez nehéz ügy. Most hatalmas a szerelem, és úgy tapasztaltam hogy ezt ilyenkor nem lehet megállítani, nem gondolkodik racionálisan az ember.

Én ugyan nem szerelem miatt, hanem édesanyám betegsége miatt nem tudtam az iskolát befejezni. Nincsen semmim, mert azóta is dolgozom, nincs időm tanulni mert egyszerűen ha kevesebbet dolgoznék, nem tudnánk megélni. Takarítónő vagyok, és szeretem a munkám egyébként, de nem tudom elképzelni hogy ezt 40-50-60 évesen is csináljam... Van hogy most is kb darabokban érek haza.

Nekem tényleg nem volt más választásom, de a lányodnak lenne , ha legalább lenne egy B terve és nem lepné el az ágyat a rózsaszín köd... Ezt kellene valahogy megbeszélni vele, hogy oké oké örökké együtt lesztek nyilván, de mivan ha történik valami visszafordíthatatlan dolog?

Illetve ti se lesztek mindig ott!

Sose árt ha van egy B terve az embernek, nekem is van, pedig amúgy házas vagyok és nagyon szeretem a férjem, nyilván vele képzelem leélni az életem de ha meghal, vagy esetleg szerelmes lesz másba, valahogy nekem is talpon kell maradnom.

Nehéz ügy ez. Én se akarok egész életemben takarítani, ő se akarjon azzá válni mert lenézett munka, és rohadt fárasztó.

2022. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/148 anonim ***** válasza:
89%
Ötlet: Azért fejezze be az egyetemet, hogy a gyerekeknek majd példát mutasson. Hiszen mit fog nekik mondani, amikor rájuk tör a kamaszkor és a fejéhez vágják, hogy "de anya, te is csak..."? :) Ha lenézi a nem diplomás munkákat, biztos minimum űrhajósokat szeretne majd szülni Mr. Tökéletesnek és ez jó érv lehet.
2022. febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/148 anonim ***** válasza:
94%
Jó ötlet de lehet Mr. Tökéletesnek jobb egy olyan nő aki nem ért "semmihez" és azt csinálja amit ő mond neki.
2022. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/148 anonim ***** válasza:
87%

Nem feltétlenül... valamiért csak imponált neki pont egy jogászlány. Sok ilyen párkapcsolat van, amikor az önbizalomhiányos azt hiszi, még több önfeladással fogja elkápráztatni a másikat, aztán az pont azért szeret ki belőle, mert már nem az az izgalmas, önálló egyén, mint akinek megismerte. Aztán meg jön persze a hibáztatás, miért fogadta el.

Persze lehet, hogy a férfi ötlete volt, mert valami birtoklós pasas, aki függésbe akarja tartani.

Meg az is lehet, a lány egyszerűen lusta, nem motivált, mert mégse jött be a jogászkodás, ő meg konfliktuskerülő és belement.

De egy próbát megér összeültetni a feleket.

2022. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/148 anonim ***** válasza:
100%
145 Maximum az imponál neki, hogy nem csóró családból származik.Egyébként jó lenne ott más lány is, aki neveli a gyereket.
2022. febr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/148 anonim ***** válasza:
79%

Sajnálom, de te nem ismered a saját gyerekedet. Amit leírtál, annak alapján egy elkényeztetett királykisasszony, aki kitalálta, hogy milyen menő ügyvédnek lenni, de rögtön az első akadálynál rendesen elhasalt, és több, mint valószínű, hogy nagy neki a cipő (jog) , amit beválasztott. A pénzt költeni, meg beülni a készbe kényelmesebb, mint megdolgozni érte. Amikor elkezdte az egyetemet, akkor vajon szintén úgy tervezte, hogy ő inkább babázik pár éven belül? Mert bocs, de a jog 5 év+3 év gyakorlati idő, mire elmehet szakvizsgázni, jó 1 év, mire minden szakvizsga megvan, és addig azért oda kell tenni magát, és nem dől a lé...Minden bizonnyal ezt véggigondolva vágott bele erőtökön felül, igaz? Azért dob most el mindent inkább a pelusért, nem?

Csak a kifogásokat gyártja, hogy miért lesz ő tulajdonképpen joghallgató helyett babysitter. HA nem ez a pasi, lett volna másik. Ennyi esze van. Jobban is felmérhettétek volna, hogy mibe érdemes beleölni erőn felül a pénzt, csak Ti neveltétek 18 évig... Nekem is volt ilyen évfolyamtársam,tolta a vizsgáit, zh-it, mert a pasinak éppen a háza épült, ott kellett rengeteget intézkedni, ilyen olyan problémák voltak, aztán amikor vége lett a kapcsolatnak, ott állt sokéves hallgatói háttérrel, de fényévekre a diplomától...Mondjuk, ő legalább csinálni akarta, de a lányod láthatóan nem. Nincs ezzel semmi baj, nem kell mindenkinek diplomát szereznie, azon kívül is van élet. Az is fura hozzáállás, hogy ha vége a kapcsolatnak, nektek kell megint fizetni utána. Hát, ha ilyen h.lye vagy, már megbocsáss... Hercegnőt neveltetek, legalább legyen jó benne, hogy ki ne essen a pixisből, ha már a pasiból akar megélni, mert ugye, ahogy írtad, akármilyen munkára nem megy el. Ennyit kell feldolgoznod: nem ismered a gyerekedet, többet/mást képzelsz róla, mint ami ő maga, ennyi.

2022. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/148 anonim válasza:
66%

A vitába nem folynék bele.


A lány egyszerűen buta, ostoba és naív. Ezen nincs mit szépíteni. Egy ilyen ember pedig nem való jogásznak, és ezzel nem védem őt, mert ennyi pénzt kidobatni a semmiért tényleg gerinctelen és szemétség. Ez a lány tökéletes lenne műkörmösnek, mert ott még gondolkodni se kell nagyon meg azt csinálhatja otthon is.

Én közölném vele, hogy ugyan elfogadom a döntését (mást nemigen lehet tenni), DE hatalmas csalódást okozott az, amit csinált, mert mindenki erején felül támogatta pénzügyileg, amit ő ilyen könnyen félvállról a kukába vágott. Áldásom rájuk, de ha szétmennek vagy valami történik, akkor mehet a gyárba dolgozni és albérletbe, mert a pénzcsap innentől teljesen el van zárva. Ha pedig hozzátok visszaköltözik, akkor rezsibe bele KELL fizetnie, emellett kötelező dolgoznia, ha valamit tanulni akar (megint), azt saját magának kell finanszíroznia, tőletek egy centet sem fog látni többet.

Ennyit kell vele közölni, se többet, se kevesebbet. Ha nem látja be a saját helyzetét, akkor így járt. Felnőtt ember, felelős a saját döntéseiért. Én amúgy nem hibáztatnám a pasiját, mert nem ő tehet róla, hogy a csaj egyszerű, mint a faék.

2022. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!