Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a lányom...

Mit tegyek, ha a lányom beleszól a gyereknevelésembe, és akárhányszor idejönnek, veszekedés lesz belőle?

Figyelt kérdés

Van egy 26 éves lányom, akinek van egy 2 éves lánya, márciusban születik meg az első fiúunokám.

Van egy 16 éves lányom és egy 14 éves fiam. A nagyobbik lányom folyton beleszól a gyerekeim nevelésébe. Azt sérelmezi, hogy amit neki nem engedtem meg 16 évesen, azt a kisebbik lányomnak megengedem, meg a fiamnak megengedem. Azt nem veszi figyelembe, hogy ő az első gyerekem, nála szigorúbbak voltak a szabályok, de a második és a harmadik gyereknél már azért engedékenyebb vagyok. Ő nem véleményt mond el, kötekszik, számonkér. Én se szólok bele az ő családi életébe. És hiába nem próbálom magamra venni, állandóan mondja és mondja, és mondja. Nem lehet elengedni a fülem mellett, mert addig nem hagy nyugtot, amíg nem veszekszik egy jót velem, vagy a testvéreivel.


2022. febr. 20. 17:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
65%
Én a lányod helyében rád se nyitnám az ajtót többet. Durván kivételezel a másik kettővel
2022. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
81%
Hu, ha 13 èvesen dèlutàn 6-ra otthon kellett lennie, akkor jogos a felhàborodàsa. Ez durva túlkorlatozas volt. Ez egy kiragadott pelda, de gondolom ilyen szellemisègben nevelted.
2022. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
27%

8, igen, és?

A szülő tanul a hibáiból, a másik gyereknél már nem ilyen szigorú. Előfordul.

2022. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 A kérdező kommentje:
Na, 8-as! Azért ez túlzás! Én nem teszek ilyen szinten különbséget közöttük, és a lányomat nem szabályoztam be ennyire, mint téged a szüleid, de azért vannak különbségek.
2022. febr. 20. 17:39
 15/68 anonim ***** válasza:
17%
Nos, ugyanazt kapná tőlem, amit ad: neki állnék én is kritizálni a gyerekneveleset meg beleszolni mindenbe.
2022. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
61%

És az ilyen csinál 3 gyereket...

Írtó gáz vagy!

2022. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 A kérdező kommentje:
Nem változott annyit a világ 11 év alatt, 9-es? 11 éve még papír alapú ellenőrző volt, ma már csak a hiányzások meg szülői értekezlet miatt kell, hogy beleírjanak. Nézd meg régen milyen telefonok voltak, és most. Nézd meg régen hogy kapták a házit a gyerekek, és most hogy kapják. Én kérek elnézést, hogy 11 évvel ezelőtt a 16 éves lányomnak csak Alcatel telefonja volt, amin nem volt mobilnet, míg most a 16 éves lányomnak Samsung telefonja van, amin van 2 gb mobilnet.
2022. febr. 20. 17:42
 18/68 anonim ***** válasza:
31%

16, miért lenne gáz?

Emberek vagyunk, nem? Nevelt egy gyereket, belátta, hogy nem hibátlanul, ezért a másik kettőnél már másképp viselkedett, cselekedett. Tényleg hibázzon csak azért újra, mert a nagyságos kisasszonynak ez nem tetszik?

Majd akkor ő egyformán enveli az összes gyerekt.

2022. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
24%

Miért kéne bocsánatot kérnie?

28 vagyok a húgom 16 és igencsak megváltozott a világ vele is enyhébbek,mint velem voltak... Én is kaptam,ha nem értem haza időben.

Ne haragudj, de a lányodnak nagyon sokat engedsz meg véleményem szerint csöppet elkényeztetett,igenis álj a talpadra és mond meg neki a saját gyerekeivel foglalkozzon... Másrészről meg ne hagyd,hogy így beszéljen veled...tisztelnie kell te vagy az anyja,te nevelted,miattad lett az aki ma.

Bocsánat,ha ezzel megsértettelek,de ezt nem lehet szó nélkül hagyni

2022. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
76%

Speciel én nem a kor divatja szerint neveltem a gyerekeimet, hanem az ő természetük és adottságaik szerint, tehát nem egyformán.

A nagyobbik pl. hosszú ideig nem lehetett felügyelet nélkül az utcán, mert fűvel-fával szóba állt, kutyás öregasszonyhoz még fel is ment, holott meg lett neki (is) mondva, hogy soha senkivel, sem nővel, sem férfival nem szabad szóba állni, ha autóból kiszólnak neki, akkor távolodjon, ne menjen közel és senkivel ne menjen el, még ha ránk is hivatkozik az illető. Falra hányt borsó volt, így aztán ha tetszett neki, ha nem, felügyelve volt.

A kicsi viszont megbízható volt, 8 éves korától már mehetett egyedül suliba, vagy boltba.

A nagy sok mindenben tehetséges volt, fizettük neki a szakköröket, klubokat. A kicsi nem volt ilyen irányban tehetséges, de majmolta a nagyot, ő is akart menni. Megkapta a lehetőséget, unta, kihagyta, semmi érdemlegeset nem produkált, így tovább nem finanszíroztuk ezeket.

Szép is lenne, hogyha valamelyik elém állna és számonkérné ezeket!

Biztos, hogy megfelelően elrendezném a fejét egy életre!

2022. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!