Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a lányom...

Mit tegyek, ha a lányom beleszól a gyereknevelésembe, és akárhányszor idejönnek, veszekedés lesz belőle?

Figyelt kérdés

Van egy 26 éves lányom, akinek van egy 2 éves lánya, márciusban születik meg az első fiúunokám.

Van egy 16 éves lányom és egy 14 éves fiam. A nagyobbik lányom folyton beleszól a gyerekeim nevelésébe. Azt sérelmezi, hogy amit neki nem engedtem meg 16 évesen, azt a kisebbik lányomnak megengedem, meg a fiamnak megengedem. Azt nem veszi figyelembe, hogy ő az első gyerekem, nála szigorúbbak voltak a szabályok, de a második és a harmadik gyereknél már azért engedékenyebb vagyok. Ő nem véleményt mond el, kötekszik, számonkér. Én se szólok bele az ő családi életébe. És hiába nem próbálom magamra venni, állandóan mondja és mondja, és mondja. Nem lehet elengedni a fülem mellett, mert addig nem hagy nyugtot, amíg nem veszekszik egy jót velem, vagy a testvéreivel.


2022. febr. 20. 17:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
26%

Többieknek akik az anyukát bántsák talán ti minta szülők vagytok?

Nem hinném, hogy tökéletesek lennének ugyanis senki sem az...vádaskodni tudtok,hogyne tudnátok.

Néhányan elég szánni valók vagytok játszátok itt a"én jobb vagyok,mint te"dolgot nagyon gáz.

2022. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
25%
Nekem csak egy gyerekem van, de ha ő ett volna több, eg3szen biztosan máshogy nevelem fel őket. Az elsőt jobban félti az ember, jobban óvja, nem tapasztalt még a szülőségben. Aki ezt az anyja vagy az apja szemére hanyja vagy egyáltalán felhozza az idióta.
2022. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit off, mert nem pont a kérdésre válaszolok, de talán tanulságos: Lányom 31 éves, 2 éves az unokám. Neki ugyanazt engedem meg, mint anno neki. Nem vagyok az a mindent megengedő nagyszülő, rászólok, amikor itt vannak, hogy légyszi vedd fel a földről, amit szétdobáltál, vagy nem hajítunk semmit a vitrin felé, nem firkálunk a könyvbe, se a falra.

Nna, a lányom totál kiakad ilyesmitől azzal a jelszóval, hogy ne szóljak bele. Valaki írta, hogy nem változott a világ nevelés szempontjából.

Dehogynem!

2022. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
76%
Én azt mondanám neki: "Nézd, te vagy az első gyerekem, igyekeztelek a legjobb tudásom szerint nevelni, azért nem engedtem meg dolgokat, mert akkor úgy éreztem, hogy nem lenne helyes, nem a legjobbat tenném. Lehet, hogy ma másként tenném, sőt, a testvéreiddel másként is teszem, de ez nem változtat azon, hogy mindhármotokat igyekszem, igyekeztem úgy nevelni, ahogy abban a pillanatban a legjobbnak látom,láttam, mert mindhármótoknak a legjobbat akarom, akartam. Magyarázatot tudok adni, de bocsánatot kérni nem fogok azért, mert a legjobb szándékkal cselekedtem. Téged viszont megkérlek, hogy ne szólj bele a gyerekeim nevelésében, mert az az én dolgom, nem a tiéd. "
2022. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
30%

24: TÖKÉLETES

(nem érdekelnek a "kiabálók" :) )

2022. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is fájna ha anyám látványosan kevésbé szeretne és még neki állna feljebb
2022. febr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
19%
A "nagy"gyerekesen féltékeny a 2 kisebbre. Gondolom soha nem szerette őket, mindig fújt rájuk...Jól sejtem?
2022. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
73%
27es én is "féltékeny" lennék ha drága anyuci ekkora különbséget tenne közöttünk
2022. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
30%
Utálatos egy boszorkány vagy.
2022. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
68%
Ez az "első gyerekkel mindenki szigorúbb" és "nyilván a sokadig gyereknek jobb dolga van, és több mindent meg lehet neki engedni, mert már rutinosabb" frázis baromság. Ennyi erővel az összes egykét analfabéta, ide-oda kapkodó szülők nevelték volna fel. Mégse így van.
2022. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!