Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a lányom...

Mit tegyek, ha a lányom beleszól a gyereknevelésembe, és akárhányszor idejönnek, veszekedés lesz belőle?

Figyelt kérdés

Van egy 26 éves lányom, akinek van egy 2 éves lánya, márciusban születik meg az első fiúunokám.

Van egy 16 éves lányom és egy 14 éves fiam. A nagyobbik lányom folyton beleszól a gyerekeim nevelésébe. Azt sérelmezi, hogy amit neki nem engedtem meg 16 évesen, azt a kisebbik lányomnak megengedem, meg a fiamnak megengedem. Azt nem veszi figyelembe, hogy ő az első gyerekem, nála szigorúbbak voltak a szabályok, de a második és a harmadik gyereknél már azért engedékenyebb vagyok. Ő nem véleményt mond el, kötekszik, számonkér. Én se szólok bele az ő családi életébe. És hiába nem próbálom magamra venni, állandóan mondja és mondja, és mondja. Nem lehet elengedni a fülem mellett, mert addig nem hagy nyugtot, amíg nem veszekszik egy jót velem, vagy a testvéreivel.


2022. febr. 20. 17:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
72%

Jaj te kis draga...

Miben valtozott a pl. a jatszoter? Mostanra 18h utan tele van biztonsagiakkal?:D

Inkabb kerj bocsanatot, hogy megkeseritetted a gyerekkorat. Ami jo, hogy o sokkal jobb Anya lesz mint te. Tanult a te hulyesegedbol.

2022. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj az ilyen következetlenségekkel, hogy a gyerekeid szívják meg. Mikor már a föld alatt leszel, a gyerekeid pedig még itt, ez nekik lesz probléma. Ezt fogod hátrahagyni, testvéreket, akik nem bírják egymást miattad.
2022. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
85%

"Azt nem veszi figyelembe, hogy ő az első gyerekem, nála szigorúbbak voltak a szabályok"


Ja értem, és az első gyerek rohadjon meg, vele bármit lehet?

2022. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy szerintem ez a legszomorúbb dolog a világon, amikor a szülő nem képes egyenrangú félként kezelni a saját gyerekét, és nem képes belátni, hogy hibáztam.


Helyette mindenféle kifogásokkal, hárításokkal jön, hogy "változott a világ".

2022. febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
83%
Olyan szomorú az ilyet olvasni. Mèg csak 7 èves a gyerekem, de mar vètettem hibàkat a gyereknevelèsben. Belàtom a hibàimat, őszintèn bocsanatot kèrek ès pròbàlok vàltozni. Neked mibe kerülne ugyanezt tenni?
2022. febr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
78%
Lány helyében inkább simán korlátozni kéne a kapcsolattartást minimálisra.
2022. febr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
18%

46!


Jaja, csak akkor nem kotozkodhetne az anyjával. Mert itt ez a lényeg, a lány szeret és akar veszekedni.

2022. febr. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
85%

A lány hallani akarja azt, amit az anyja tagad és mellébeszél. Tisztázni akarja a helyzetet, kérdőre vonja, miért így nekik, mikor neki meg úgy volt és ez mennyire zavar, milyen igazságtalan. Ezt hívják kommunikációnak, így lehet rendezni, megbeszélni a problémákat, csak az anyja olyan önző, hogy nem képes válaszolni, pedig tudja, hogy vaj van a füle mögött, de úgy csinál, mintha ez rendben lenne és a lánya a hibás, hogy egyáltalán felmerül benne az egész!


Most ha a lány alig beszélne az anyjával(gondolom az megfelelne anyukának, nem hozná szóba), de ha mégis, akkor azt a kérdést kapnánk, hogy "terhes lányom alig beszél velem, mert szerinte rosszul nevelem a testvéreit! Mit csináljak? Úgy csinál, mintha nem értené, hogy nem a tesók nevelése a gond, hanem a lánya korábbi nevelése! Ha megszünteted a kapcsolatot, akkor is mártírkodna, azt játszaná hogy ő az áldozat, nem az, akinek nehézzé tette a gyerekkorát.

2022. febr. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
14%

48!


Na és a drága gyermek fogyatékos, hogy nem sikerül felfognia amit az anyja mond neki? Mert annak tűnik.

2022. febr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
88%

"csak az anyja olyan önző, hogy nem képes válaszolni"


Nekem is valahogy az jutott eszembe, hogy általában az embereknek a saját EGÓ-juk van a középpontban, az a mindenük, ami soha nem sérülhet. És a hasonló helyzetekben is az önnön egóját védi a másik igazságának kárára.


Holott néha egyszerűen félre kellene tenni az egót, azt, hogy mindig nekünk legyen igazunk, mindig mi "nyerjünk" és be kellene látnunk a békesség érdekében, hogy hibáztunk és a másiknak van igaza.


És nyilván egyszerűbb azt mondani, hogy a "gyerek a fogyatékos", mint szembenézni a valósággal.


Az a baj, hogy az itt tanácsot adók válaszai is olyanok, hogy "kérj bocsánatot, de..."


Ott van a de, hogy bocsánatot kérsz, mégis hagy érezze a "fogyatékos gyerek" hogy azért a tiéd az erköcsi győzelem, újra a te egód győzött.

2022. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!