Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a lányom...

Mit tegyek, ha a lányom beleszól a gyereknevelésembe, és akárhányszor idejönnek, veszekedés lesz belőle?

Figyelt kérdés

Van egy 26 éves lányom, akinek van egy 2 éves lánya, márciusban születik meg az első fiúunokám.

Van egy 16 éves lányom és egy 14 éves fiam. A nagyobbik lányom folyton beleszól a gyerekeim nevelésébe. Azt sérelmezi, hogy amit neki nem engedtem meg 16 évesen, azt a kisebbik lányomnak megengedem, meg a fiamnak megengedem. Azt nem veszi figyelembe, hogy ő az első gyerekem, nála szigorúbbak voltak a szabályok, de a második és a harmadik gyereknél már azért engedékenyebb vagyok. Ő nem véleményt mond el, kötekszik, számonkér. Én se szólok bele az ő családi életébe. És hiába nem próbálom magamra venni, állandóan mondja és mondja, és mondja. Nem lehet elengedni a fülem mellett, mert addig nem hagy nyugtot, amíg nem veszekszik egy jót velem, vagy a testvéreivel.


2022. febr. 20. 17:01
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
74%

hogy ő az első gyerekem, nála szigorúbbak voltak a szabályok - miért is?


Teljesen igaza van, amiért kiakadt rád, mert olyan kettős mércét alkalmazol, mint a huzat.

2022. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
79%
Az anyja nem kért bocsánatot, külső hibának tálalta "változnak az időt". Ez felelősséghárítás.
2022. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
14%

Úgy nevelted a nagylányodat ahogy akkor, abban a helyzetben helyesnek láttad.

Most a 2 kisebbet is úgy neveled, ahogy te helyesnek látod!

Nehogy már a nagylány mondja meg, hogy hogyan neveld a többi gyereket!

Ha sérelmei vannak mondja el, beszéljétek meg és többet ez ne legyen téma.

Nincs joga kritizálni téged, ahhoz meg főleg nincs joga, hogy megszabja, hogy a testvéreit épp úgy kell nevelned, ahogy őt nevelted.

Minden gyerekünk más, nem lehet mindegyiket ugyanúgy nevelni!

Ha elkezd kötekedni, az első mondatnál állítsd le, nem kell sem végighallgatnod századszor ugyanazt, sem védekezned sem magyararázkodnod.


Nem gondol bele, hogy mennyi szomorúságot okoz neked?

Szerinte szeretik őt a testvérei?

Élvezi, hogy mindenkinek égnek áll a haja, ha megjelenik a szülői házban?

2022. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként én is első lány voltam, és semmivel sem neveltek szigorúbban, vagy féltőbben, mint a másik kettő fiút utánam (pedig köztünk is van jópár év).


Önigazolásnak éppen jó bullsht, de ennyi.

2022. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
12%
Jézusom, nincs igaza a lányának...
2022. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, miért?
2022. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
10%
Nem utolsó vagyok, de mondjuk egyértelműen azért, mert mindenki a saját gyerekét kell hogy nevelje és semmi joga nincs hozzá, hogy beleszoljon abba, a másik hogy csinálja. Nevelje a saját gyerekét
2022. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
82%

57, csakhogy nem arról van szó, hogy a lánya azon aggódik, hogy neveli a gyerekeit a kérdező, hanem mivel testvérek és látja az igazságtalan megkülönböztetést, azt szóvá teszi. Biztos vagyok benne, hogy egy idegen esetében leszarná.

Ha a te testvéreddel kivételeznének a szüleid, lehet neked is lenne egy-két szavad.

2022. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom feltűnt e, de ő nem az anyja gyereknevelését kritizálja, hanem a testvéreivel kivételeznek, ő meg ezt sérelmezi, tehát azt, ahogy az anyja VELE bánt! Ő IS A GYEREKE, akkor is, ha már huszonéves és nem 17. Ha nagynéni lenne, tök jogos, foglalkozzon a saját dolgával, de itt egy idős anyának a testvérféltékenység okát kell kezelnie.
2022. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
14%

58, 59!


Most komolyan, egy felnőtt azon agonizal, hogy a 16 éves gyerek tovább maradhat kint, mint anno ő maradhatott ennyi idősen. Bakker....


Nem, nem zavarna, ha a 10 évvel fiatalabb testvéremet máshogy nevelnék.

2022. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!