Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a lányom...

Mit tegyek, ha a lányom beleszól a gyereknevelésembe, és akárhányszor idejönnek, veszekedés lesz belőle?

Figyelt kérdés

Van egy 26 éves lányom, akinek van egy 2 éves lánya, márciusban születik meg az első fiúunokám.

Van egy 16 éves lányom és egy 14 éves fiam. A nagyobbik lányom folyton beleszól a gyerekeim nevelésébe. Azt sérelmezi, hogy amit neki nem engedtem meg 16 évesen, azt a kisebbik lányomnak megengedem, meg a fiamnak megengedem. Azt nem veszi figyelembe, hogy ő az első gyerekem, nála szigorúbbak voltak a szabályok, de a második és a harmadik gyereknél már azért engedékenyebb vagyok. Ő nem véleményt mond el, kötekszik, számonkér. Én se szólok bele az ő családi életébe. És hiába nem próbálom magamra venni, állandóan mondja és mondja, és mondja. Nem lehet elengedni a fülem mellett, mert addig nem hagy nyugtot, amíg nem veszekszik egy jót velem, vagy a testvéreivel.


2022. febr. 20. 17:01
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
81%

"Nem gondol bele, hogy mennyi szomorúságot okoz neked?


Szerinte szeretik őt a testvérei?


Élvezi, hogy mindenkinek égnek áll a haja, ha megjelenik a szülői házban?"


Aha.

És a kérdező nem gondol bele, hogy mennyi szomorúságot okozott a lányának akkor is, amikor gyerek/kamasz volt, és most is, amikor a lány látja a kettős mércét?

Az EGYETLEN megoldás az, hogy beszélnek róla, és a kérdező bocsánatot kér a lányától.

2022. febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
81%

60, lehet téged nem zavarna, de ezt nem tudhatod, mert csak feltételes módban tudsz beszélni. Aki meg konkrétan ebben a szituációban van, azt meg zavarja. Zavarja a kérdező lányát, zavarja a többi hozzászólót, aki hasonló helyzetben van, ahogy zavar engem is 30 évesen, 14 éves testvérrel.

Kit érdekel egyébként is, te mit gondolsz egy olyan helyzetről, amihez közöd nincs? A kérdésben szereplő lányt zavarja, a saját anyja meg hárít, meg kifogásokkal jön.

2022. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
0%

62!


Először is egy nyilvános oldalon féltett kérdésre bárki válaszolhat. Masodszor az egyik kommentelo írta, biztos engem is zavarna.


Nem csak az a jó válasz, amiben a kérdezőt szidják, de neked ugye csak az a megfelelő. Szia.

2022. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
87%

53 mert szerinted egy ilyen önző egomán, borzalmas anyához szívesem megy haza a legidősebb?


Biztosan nem.

2022. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
0%

64!


De mégis megy, nem? Ugyan miert? Mert a balhé élteti.

2022. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
71%
Én azon röhögnék, ha a kérdező megvénülne és a legidősebb lányához kerülne és onnantól kezdve a lánya diktálna. 8 után nem nézheti az Izaura TVt nem mehet a piacra csak reggel de délelőtt tízre haza kell érjen stb..hogy állna a kérdező szája
2022. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
4%
Azért, mert az ilyen "nekem bármit lehet" anyák hatalmas tekintélyelvűséget nevelnek a gyerekbe, akik csak felnőttként merik kinyitni a szájukat, de benne van az évtizedes sérelem és "nevelés" ami miatt úgy érzi, mennie kell. Én nem bírom anyámat, de egyszerűen úgy érzem segítenem kell, látogatnom kell, meg kell hallgatnom. Tudom, hogy nem, de rossz embernek érzem tőle magam, ha nem teszem, leliismeretfurdalásom van, akármennyire is nem logikus. Persze felnőtt vagyok, ha egy helyen vagyunk és beugrik valami, kinyitom a szám, de azért nagyrészt megcsinálom, mert úgy érzem muszáj. Kegyetlen rossz érzés, és a terápia sem ért semmit. Apámnál pláne, bár tőle inkább már menekülök, nehogy fel kelljen vállalnom a véleményem vagy olyat tenni, amit nem akarok. Szerencsére ő sosem mártírkodott, hogy magához láncoljon, de neki is csak felnőttként merek nemet mondani.
2022. febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
16%
Azért kötekszik mert irigy a kisebbekre. Mutassa meg hogy jobban csinálja több gyerekkel.. . Tessék! Övé a színpad! De aztán tényleg ugyanúgy csináljon mindent, különben ő is megkapja majd a vádaskodást.
2022. márc. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!