Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy oldjam meg ezt a konflikt...

Hogy oldjam meg ezt a konfliktust anyám és a párom között?

Figyelt kérdés

Párommal már lassan 5 éve vagyunk együtt, ez nem egy futó kaland, szeretjük egymást, és együtt tervezzük leélni az életünket.

Az évek során jöttek fel rám a kilók, de a barátnőmet ez nem zavarta. Sőt, a szex egyre jobb lett, egyre jobban beindult tőlem. Nekem jó volt így, szóval nem kezdtem el diétázni, és mára már tudom, hogy az egészségemmel játszok, de a barátnőm imádja a "hatalmas testemet", ahogy ő fogalmazna. Kb 1-2 éve egy családi vacsinál anyám beszélt vele, hogy figyeljen/figyeljünk oda jobban rám. Barátnőm úgy válaszolt, hogy neki így tetszem, nem akar változtatni, és amennyiben én nem kérem meg, akkor nem is fogja erőltetni, hogy fogyjak. Ne értsetek félre, nem kért, hogy hízzak, csak így alakult, és engem nem zavar, ő pedig örült neki.

Anyám viszont azóta gyakorlatilag megutálta. Minden kilómért őt teszi azóta felelőssé, és nagyon rossz a viszonyuk. Barátnőm is kezd ebbe már belebetegedni. Mit lehet ilyenkor tenni?


2022. febr. 26. 22:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
83%

Egészségtelenül kövér vagy, bármi is az oka ennek.

A változtatáshoz viszont úgy tűnik mind a ketten lusták vagytok a barátnőddel, ez nagyobb baj....

2022. febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
88%
Csajodnak is elég torz lehet az ízlése, ha egy hájas disznó kell neki. 😂😂
2022. febr. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
93%
Amikor megismerted hány kiló voltál?
2022. febr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

65-70 körül voltam, amikor megismertem.


#8: nem, nem miatta eszek annyit, amennyit.. és igen, ő főz.

2022. febr. 26. 23:56
 15/34 anonim ***** válasza:
95%

Szóval 5 év alatt 50 kilót híztál és ez téged nem zavar???

Hogy lehetsz már ilyen igénytelen?

Rajtam 5 kiló felesleg van, ami a 2 éves covid időszak alatt kúszott fel, de én már így is rosszul vagyok magamtól. Azon vagyok, hogy minél gyorsabban leadjam.

Anyádnak nincs igaza, nem a barátnődet kéne utálnia (bár neki is van egy gusztusa), mert te ugyanúgy hibás vagy, illetve csak te vagy a hibás, hogy vágósúlyra zabáltad magad.

A konfliktust úgy tudnád elsimítani, hogy beszélsz vele, hogy csak és kizárólag magad miatt lettél ekkora disznó.

2022. febr. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, h ez mar oriasi, es borzasztoan karos tulsuly. Nem szeretnek itelkezni, es nem is kivanom itt felsorolni mindazt, ami ezzel egyutt jarhat, bar lehetseges, h nem is mindennel vagy tisztaban ezzel kapcsolatban, kulonben nem legyintenel ra ennyire konnyen, h teged nem zavar. Egyik naprol a masikra megvakulhatsz, de ez lehet, h nem akadalyozna a mozgasodban annyira, mint ha kapnal egy sztrokot. (Egyiket se adja a joisten!!!) Nagyon vigyaznod kellene magadra. Ha belegondolok, h hogyan mukodnek, es mive lesznek, vagy lehetnek a parkapcsolatok egy ido utan, akkor azt kell mondanom, h senki, egyetlen lany sem er annyit, ahova mostanra eljutottal testtomegileg. Ettol fuggetlenul valoban nem a lany hibas, mert Te magad vagy a testednek az ura. Es a Te cselekvesednek, illetve annak hianyanak kovetkezteben hiztal meg ennyire. Ezt tenyleg elmondhatnad Anyukadnak, de ez persze rajtad meg nem fog segiteni, es ot sem fogja megnyugtatni. Viszont elmehetnel konditerembe, akkor nagy darab is lehetsz, ugy, h kozben joval kisebb, mint most, es igy meg egeszsegesse is valhatnal. Biztosan meg ugy is tetszenel a baratnodnek.(es akkor meg sok mas nonek is) Sajnos amig nem latsz a kozvetlen kozeledben elrettento peldat, tragediat, addig lehetseges, h nem is fogod fel teljes egeszeben, h mekkora egeszsegugyi veszelyben vagy most mar.
2022. febr. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem, hogy mit kell itt bántani a kérdezőt, hogy ilyen hájas meg olyan disznó... Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, mi a fax közötök van hozzá? Ha ő így érzi jól magát, és ez a párjának tetszik, akkor ez van. Vannak olyan nők, akik a nagy pocakos férfiakat szeretik, nem a kérdező párja az egyetlen a világon, nem kell rögtön torz ízlést vízionálni... Ráadásul az elmondások alapján a szex is jobb, így végülis a rendszeres testmozgás is megvan.


Abban viszont van igazság, hogy 5 év alatt nagyon hirtelen ez a súlygyarapodás, lehet, hogy a szíved nem fogja bírni. Gyakorlatilag kétszer annyi súlyt kell cipelnie, mint amit 5 éve megszokott, így nagyon megnőhet a valószínűsége egy akut szívrohamnak. Mindenképp kérd ki orvos véleményét, és a lehetőségektől függően én is azt ajánlom, hogy azért 100 kiló alá valahogy juss vissza, mert a halott barátnál mégiscsak jobb a kicsit soványabb barát.


Ha a párod főz, és miatta híztál meg, akkor természetesen ő is okolható az állapotodért, de elsősorban neked kell odafigyelned saját magadra, mert nyilván ő helyetted nem tud testmozogni. Ha mindenképp fel akarod oldani ezt a konfliktust, akkor anyukáddal ezt értesd meg; egyedül te vagy a hibás, hogy ennyire elhíztál.

2022. febr. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
12%
Te magad is tudod, hogy anyád a hibás. Ő kötekedik, ő nem akarja belátni, hogy nem a párodon múlik mindez. Szerintem kíméld meg a párodat anyádtól, és ne engedd anyádat a párod közelébe. Csak te járj hozzá látogatni, ha meg ő menne hozzátok, akkor csak úgy mehet, ha a párod nincs jelen, tehát ha meg tudja oldani, hogy pár órára, netán napra máshol legyen. Ha nem tudja megoldani ezt a párod, akkor anyádat ne engedd a kéglibe.
2022. febr. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudod megoldani mivel anyukád reakciója természetes volt. Én megértem. Te neki a fia vagy. Természetes hogy aggódik. Sőt van egy olyan érzésem higy őt érdekli igazán hogy mi lesz veled nem a barátnődet. Ha szeretek valaki nem akarom hogy egészségügyi károsodása legyen. Barátnőd önző szerintem, vagy nagyon buta. Vagy mindkettő.


De nézzük a te szemszögedből. Vannak dolgok az életben amikről saját magad kell döntened. Senki más nem teheti meg helyetted. A tested is ilyen. Neked kell benne élned, nem a barátnődnek. Ez a TE egészségügyi károsodásod lesz, nem az övé. Hamar lesz ízületi betegséged, cukrod, magas vérnyomás old, szívedet megterheled. Ez jó? Nyilván nem. Miért akarsz gyógyszert szedni ha nem muszály? Életminőség nagyon fontos, de a tiéd nem lesz mi őségi ha mert éppen a levegőt fogod kapkodni minden lépcsőzéskor.

2022. febr. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
45%

a te tested a te döntésed, te felelősséged

te kezdtél el hízni, ez a párodnak tetszik, anyukádnak nem.

anyukád ezért igazságtalan, hogy a párodat utálja emiatt

kicsit azért fogyhatsz, egészségügyi okokból

2022. febr. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!