Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudnatok a gyereketekre...

Haragudnatok a gyereketekre ha a pár hónapos jogsijaval kárt csinálna az autotokban?

Figyelt kérdés

Persze nem a karambolra gondolok, vagy amikor egy idiota szembe jövő neki megy, a kisodrodasnak ahol örülsz ha tényleg vele nem történt semmi baj, az autó az utolsó. Hanem ahol csak szimpla odafigyeles hiánya volt, és az autó karosodott, nem egy pár százezres autó, és viszonylag új is, nem lesz drága a javitasa, helyben megcsinaljak és kb 50 ezer forintból kijon. Sírva hívott fel, szimplan nem figyelt oda és neki ment egy oszlopnak tolatva, mikor állt ki valahonnan meg tolató kamera is van benne és csípog is pedig, valoszinuleg tul sok gazt nyomott neki, lökhárító serult meg, latszik, de nem veszes, nem kiabáltam vele mert nem voltam otthon de eléggé kiakadtam rá. Teljesen jól vezet, azért is engedem el egyedül egy ideje már, sose volt baleset helyzete se.


Holnap viszem be az autót márka szervizbe, ott megcsinaljak de haragszok ra, mert teljes mértékben az ő hibája volt.



2022. márc. 7. 22:04
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
92%

Amikor megkaptam a jogsimat, az első "dolgom" az volt, hogy a férjem kocsijának a bal első lámpáját leköszörültem. Azóta se történt semmi baj, pedig ez nem mostanában volt.

Ne húzzál bele egy bűntudatot pluszban, eléggé meg van szeppenve így is.

2022. márc. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Szervizbe mondták az árát, de. Pontosabban, hogy látatlanban nem tudják de ennyire saccoljak.


Persze, szeretem és örülök is neki hogy nem lett baja azt kérdeztem tőle először hogy hol van és mit csinált, akkor mondta hogy parkoloban tolatott ki. Onnan gondoltam hogy nem egy barom ment bele aki nem adta meg az elsobbseget vagy ilyenek, de az a legfontosabb hogy o jól van ezzel egyet értek

2022. márc. 7. 22:45
 13/48 anonim ***** válasza:
10%
Nőt, kocsit, pénzt sose adunk kölcsön!
2022. márc. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
82%
Igen, valamennyire haragudnék. DE! Azt írod, sírva hívott fel. Ezek szerint ő is sajnálja, bűntudata van. Máskor biztos jobban figyel majd. Jól tetted, hogy nem kiabáltál vele. Biztos meg is ijedt a balesetnél, meg szégyelli is magát, ne fordulj még te is ellene.
2022. márc. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
75%
Nem, dehogy.
2022. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
57%

Eleve nem vezetné a viszonylag új autómat friss jogsival.

Ha már jogsit teszek alá, akkor autót is. Nem újat, hanem egy olyat ami pont megfelel első autónak.

2022. márc. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ez mondjuk fura, hogy az 1 éves kocsit aláteszitek... Én értem azt is, hogy megvan a bizalom, meg hogy tudjátok, hogy körültekintő, de sajnos elég egy „deénúgyláttamhogy”, és megy a szervízbe a kocsi. Ezért érdemes egy használt kocsit beszerezni, amiért nem nagy kár, hogyha lesz valami baja.
2022. márc. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
75%

Inkabb cascos autot adnak neki mint valami masat.

Tropara is töri a casco fedezi a dolgot kis önresszel.

2022. márc. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
69%

Szögezzünk le dolgokat!


Nekem is vannak elveim, és világos, hogy a gyerekem fontosabb, DE!


1) A gyereknek addig nem kell jogosítvány, ameddig nincs rá szüksége. Meddig nincs szüksége? Ameddig iskolába jár. Én is a 21. században jártam iskolába, és kibírtam, hogy busszal járjak.

21 évesen fejeztem be az iskolát, 20 évesen lett jogsim, saját erőből, és ekkor lett az első járművem, amelyet a diák munkás fizetésemből tudtam fedezni. Azaz, fenntartani, tankolni, KGFBt fizetni. Ez egy af34-es típusú honda dio robogó volt.

2) Nekem ne reklámozza senki, hogy jól vezet, ha egy bolond biztos autóval képes volt ilyet megtenni! A mostaniban nekem is van tolatóradar, bár nem e szempont alapján vettem az autómat. Szeptember óta, ugyan nehogy ne legyen már benne annyi, hogy több gázt ad, mint kell.

3) Tanulság! A gyereknek nem adunk oda ilyen értéket és ilyen fiatal autót, hanem az 1-es pontban foglaltakat elmondjuk neki. Én is megértettem, más is képes rá. Egyáltalán nem tartottam szívtelennek ez végett apámat, amikor közölte, hogy ez van. Vannak tények, és dolgok, amit egy ilyen idős gyereknek is meg kell érteni és elfogadni. Ha tehetős, ha nem tehetős családról van szó, egy fiatal autó érték.

2022. márc. 8. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
58%
Nem, ha haragudnek se változtatna utolag semmit.
2022. márc. 8. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!